Feedback Discuții depre ”Eveniment aniversar 10 ani DarkOrbit”

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de WIΖΛΓΔ, 1 Dec 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Ca şi cum după prima deziluzie, dvs. nu puteţi să ignoraţi Demaner-ul şi să-l lăsaţi să zburde pe hărţi, tratându-l cu ignoranţă.

    Vă obligă cineva să trageţi în Demnaner? :rolleyes:

    De acord că nu funcţionează aşa cum s-a intenţionat însă nici nu vă obligă nimeni să participaţi, mai ales când este clar că nu funcţionează.


    "Serviciul" pt. care aţi plătit, l-aţi primit întocmai cum este specificat în "descrierea oficială" a respectivului serviciu. Cumva nu vă funcţionează pachetul Premium şi amplificatoarele?

    Descriere oficială a unui event este cu totul altceva. La fel de bine se poate participa la un event chiar şi fără să achiziţionaţi niciun serviciu de la BP, lucru pe care îl faceţi voluntar, din propria voinţă şi dorinţa de a obţine mai mult de la un event GRATUIT decât s-ar putea obţine în mod normal!


    Altfel, ceea ce vă oferă un event, în general se poate procura în joc în cantităţi reduse şi cu costuri mult mai mari.

    Comparaţii domenii care n-au nici cel mai mic lucru în comun.

    Dacă vă îmbarcaţi într-un avion, chiar dacă compania aeriană este una renumită, aceasta vă poate garanta cel mult că veţi avea un zbor plăcut şi confortabil, nu că şi veţi ajunge la destinaţie.

    Că se "întâmplă" ca de cele mai multe ori să şi ajungeţi la destinaţie asta nu exclude, în prezent, faptul că se poate "întâmpla" şi să nu ajungeţi. Veţi cere banii înapoi pe bilet? ..sau mai bine zis, cine va cere banii? ;)

    Poate vă veţi întreba ce are în comun domeniul aviaţiei civile cu domeniul IT ...noutatea şi impredictibilitatea anumitor factori care pot perturba buna funcţionare, fie a unui avion fie a unui software.


    Că este loc de mai bine, nimic de zis, dar sunteţi subiectiv!

    Vi s-a promis că dacă cumpăraţi premium şi / sau amplificatoare, vi se va da un event?! :rolleyes:

    Aţi plătit ceva pt. a vi se va da acest event sau alte astfel de eventuri?



    Probabil, din prea mult "entuziasm" aţi încurcat "Demaner" cu "battlelray" ....mult succes!

    Pueril însă vă sfătuiesc să aveţi clare anumite noţiuni. Eu sunt aici să vă ofer şi un alt fel de a privi lucrurile fără a vă costa ceva însă, mă tem că în demersul (pueril) pe care-l intenţionaţi plin de emfaza, se va discuta pe text ...şi nu pe textul unui moderator! ;)


    Nici n-am apucat să fiu ironic...:cool: ...şi nici n-am intenţionat!

    Valabil şi pt dvs. ceea ce am explicat mai sus!


    Nu aţi fost minţit cu nimic. La fel, întreb: ce v-a costat ca să fie disponibil eventul?

    Urmăriţi anunţurile din forum şi vor urma câteva informaţii cu privire la problemele actuale.
     
  2. Recompense lăsate în urmă
    Când este distrus, transportorul Demaner lasă în urmă câte o cutie pentru fiecare jucător care i-a provocat daune de cel puţin 1 punct în ultimele 180 de secunde.
    Aceste cutii nu pot fi furate. Fiecare jucător vede şi poate colecta doar cutia care îi este destinată.
    Există 4 cutii diferite care pot fi lăsate în urmă pentru jucători. Conținutul cutiei primite este în funcție de daunele totale pe care jucătorul le-a provocat transportorului Demaner.
    Aspectul cutiilor diferă în funcție de raritatea lor.

    Asta se spune in FAQ. Realitatea e cea care o observam pe harti. Iertata-mi fie insistenta(sau impertinenta).Sunt eu mai greu de cap si nu pricep ce scrie in FAQ?Deci ni s-a spus adevarul sau nu?
    Asteptam cu interes reactia dezvoltatoului...
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. CapoHrx

    CapoHrx User

    Domnule Coroziv. E vorba aici de servicii si nu de domeniul juridic si notiunile juridice ale dumitale. Pai dumneata iti iei bilet sa mergi la mare cu cazare 7 nopti langa promenada cu palmieri si cand ajungi surpriza: nu mai e marea ca a secat, palmieri nici vorba ,dar iti dam 7 nopti cazare ca pentru alea ai platit!?Ca noi in reclame am spus oficial ca langa hotel e promenada cu palmieri si marea albastra nu conteaza... Eu cred ca alegi sa mergi acolo pentru apa si palmieri,orchestra care canta in fiecare seara, nu doar pentru cele 7 nopti cazare. Cele 7 nopti cazare sunt premium si altele in cazul meu , palmierii si marea sunt eventul care nu functioneaza. Asta se numeste marketing si reclama mincinoasa! Acum pricepeti? Cat despre exemplul cu avionul garantat voi fi despagubit (viu sau mort!)

    De unde pana unde trageti concluzia ca nu functioneaza?? Pana iti dai seama de asta dupa ce consumi gramada de munitie. Nu a fost anunt oficial in acest sens deaceea am scris ca ar fi mai bine sa-l opreasca.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 21 Dec 2016
  4. Veneficus

    Veneficus User


    hmm ...

    de ce insulti inteligenta putinilor forumisti ramasi in acest forum? BP a anuntat oficial un event cu anumite caracteristici la o anumita data si pentru o anumita perioada.
    pentru a beneficia suplimentar de caractersticile eventului anuntat unii utilizatori au investit bani reali in anumite servicii consumabile in timp...serviciile achizitionte se consuma fara beneficiile suplimentare date de caracteristicile eventului...cateodata ma intreb tu chiar nu intelegi sau te prefaci?...
     
  5. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    O completare - la BattleRay chiar exista o problema - desi se scria ca a fost modificata rata de drop pentru aurus, eu la toti BattleRay distrusi am primit...cufere verzi! La toti! Aurus....zero. Iar la ce staff numeros am vazut ca este pe partea de programare...raman socat si uimit de lentoarea cu care se misca lucrurile. Sau sunt rpea multi distribuiti pe partea de dezvoltare si implementare noutati, si e unul singur, miop si fara o mana care se ocupa de bugfixing? E doar o intrebare retorica, nu necesita raspuns sau justificare! Oricum, sa zambim, bine macar ca sunt serverele deschise, maine-poimaine se va gasi o justificare si pentru asta, si tu trebuie sa fii multumit ca doar atunci cand jocul functioneaza, tie iti merge cum trebuie pachetul premium sau duplicator sau rabat..sau ce ai platit, nu? Ca doar dezvoltatorul e exoneral de orice raspundere prin contractul IMPUS de acesta, noi ca si jucatori si cotizanti, avem in realitate statutul de tolerati :)
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi da, că prefectura companiilor aeriene nici n-ar putea subzista fără angajații bigpoint care se deplasează transcontinental cu avionul !
    doar instabilitatea vremii nu are statut juridic și deci nu poate fi trasă la răspundere (deși cei responsabili cu prognozele și mai ales cei datori a lua decizii în conformitate cu buletinele meteo nu scapă de vină) în rest, domnule ©ØrrØsivΞ, toată lumea are responsabilități mai mici sau mai mari iar angajații bp trebuie să dea socoteală la modul serios (chiar dacă ne jucăm aici) pentru neplăcerile cauzate utilizatorilor căci joacă sau nu, se plătesc cu bani adevărați serviciile bp, nu cu credite ori uridium !
    .............................................
    adică nenea ăla, judecătorul, are să-l pedepsească pe ”puerilul” CapoHrx pentru că, ”entuziasmat” de propria-i ”emfază”, a încurcat numele npc-urilor iar manipularea bigpoint nu va fi sancționată !?

    apăi dară, domnule ©ØrrØsivΞ, cred că de foarte multe ori calul se apropie intruziv iar dumneavoastră nu-l ocoliți.

     
    Modificat ultima dată: 20 Dec 2016
    ^^jax20^^, Seth[RO] și Veneficus apreciază asta.
  7. mobob

    mobob User

    Rational,putem intelege ca domnul corozive,prin natura functiei,este obligat sa ia apararea si sa sustina interesele bp pina in pinzele albe...mergind pina la a ameninta si bana pe toti cei ce stau impotriva

    Personal insa,cred ca "aciditatea" domnului corosive,atunci cind noi vedem ca e neagra,dar dinsul sustine ca e alba,devine de-a dreptul toxica....si lucrul asta se reflecta si in "uriasul" numar de oameni care mai populeaza acest forum.

    Sincer,modul in care evolueaza acest joc a devenit complet de neinteles....noutatile survin intr-un ritm scapat complet de sub control,atit tehnic (vezi nenumaratele buguri si probleme ale jocului) cit si din punctul de vedere al posibilitatilor de absortie a acestor noutati ce catre multi (ca sa nu zic "cei mai multi" ) jucatori...aia care mai sint.
     
    CapoHrx, ^^jax20^^ și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  8. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    cand citesti raspusurile lui corozive..doamne!!!!..noroc ca te stim de atata timp.cum poti sa raspunzi in felul acesta la niste intrebari legate de nemultumirea celor care au cumparat ceva si nu pot folosi?esti ceva de speriat...
     
    Seth[RO], Mos-Craciun și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  9. kk12

    kk12 User

    Stai linistit domnul Corrosive e un tip foarte inteligent se vede bine din modul in care scrie.De ce ia apararea Bp asa insistent. Sunt multe motive bune sau mai putin bune dar inclin sa cred ca unul din ele este ca jocul DO l-a acaparat poate mai mult decat pe noi sau decat trebuie mai ales daca recompensele pentru el sunt aproape de zero asa cum sustine.
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  10. N-a contestat nimeni cele scrise în FAQ-ul actualului event, ba chiar am confirmat existenţa problemelor.

    Alta-i discuţia! Ceea ce ....

    ...nu acceptă este faptul că pt. a participa la event, nu este musai ca un utilizator să cumpere vreun serviciu vândut de dezvoltator iar eventul în sine, este un beneficiu suplimentar oferit utilizatorilor şi nu vreo obligaţie.

    Nici n-am pus la bătaie vreo "noţiune juridică" ci o simplă logică bazată pe o simplă evidenţă. După cum v-am spus deja, v-am arătat şi un alt mod de a privi lucrurile!

    Din punctul meu de vedere, este vorba doar despre modificarea reacţiilor comportamentale pe baza experienţei anterioare (vezi I.P. Pavlov).

    Că încercaţi să găsiţi un ţap ....mult succes!


    Cu exemplul dat, băteam o cu totul altă şa şi n-am niciun motiv să fiu mai simplu în explicaţiile date.

    Bineînţeles, fiecare speră la un loc cu verdeaţă! :):rolleyes:

    Aţi uitat să cuantificaţi curentul electric necesar funcţionării calculatorului şi abonamentul plătit furnizorului de servicii de internet... ca să nu aveţi impresia că ţin cu ursu'! ;)


    ...evident, nu întârzierea mijlocului de transport pasionează! N-am să pierd vremea făcându-vă să pricepeţi. Continuaţi să pretindeţi că-i ciută, n-am să vă dărâm eu visele.

    M-aş bucura să fie cu cât mai mult de insultat şi nu doar excepţii! ...nu vă înflăcăraţi! ;)


    N-am idee cum călătoresc angajaţii BP transcontinental însă, cu siguranţă, folosind un mijloc de transport, indiferent sub a cui prefectură rezidă. ;)

    Ca fapt divers, chiar şi "instabilitatea vremii" are un statut juridic de la un anumit punct încolo, pt. care nimeni nu poate fi ţinut vinovat.


    Ce serviciu furnizat de BP vă este nefuncţional?

    Dezamăgiţi, n-am să explic de ce! De fapt, în ultimul timp, confirmaţi! Probabil perioada de sărbători...

    Să fie calul sau călăreţul calului dvs.?

    Faptul că nu rezonez cu părerea dvs. sau a altora, automat mă plasează în postura de "ţinut cu ursul"? N-am forţat pe nimeni să accepte părerea mea (care n-are legătură cu modul cum este expusă) dar nici n-am să ader / susţin păreri care nu au în spate argumente raţionale, logice.

    Înainte de a avea o "funcţie", uitaţi că joc acelaşi joc ca oricare alt utilizator, diferitele probleme ale jocului afectându-mi experienţa de joc la fel ca oricărui alt utilizator.

    De asemenea, am frustrări legate de anumite aspecte ale jocului însă nu legate de lucruri / fapte care stau în puterea mea de simplu utilizator de a mă informa asupra lor, de a le controla, decide. Prin "natura funcţiei" şi a colaborării pe care am agreat-o cu BP, spre deosebire de ceilalţi utilizatori, nu pot expune aceste frustrări aici, în chat şi nici măcar în alte medii de comunicare. Asta nu înseamnă că nu am astfel de frustrări.


    Tot prin "natura funcţiei" am grija respectării regulamentelor aferente acestui joc, ofer soluţii şi explicaţii (chiar şi de acelea care nu satisfac anumite frustrări), preiau şi transmit "feedback-ul" utilizatorilor etc. etc.şi nicidecum de "apăra / susţine" pe cineva / ceva anume.

    Nişte exemple concrete, pertinente şi corect argumentate aveţi în acest sens?! ...sau doar de dragul "focului de artificii"?

    De fapt, din toată intervenţia dvs. şi a celorlaţi, această parte este singura care transmite un feedback util.

    :) ...mă cunoaşteţi?! ...mă îndoiesc! Şi cam care ar fi norocul acela de care îmi este dat să mă bucur?

    Mulţumesc pt. apreciere deşi nu este necesară!

    Spre norocul meu, întotdeauna am avut puterea de a nu mă lăsa pradă unui viciu, putând renunţa imediat şi în orice moment la viciu, indiferent de ce viciu a fost vorba, fie din motiv că nu mi-a mai produs plăcere, fie că mi-am reconsiderat opţiunile.

    Nu existenţa / inexistenţa unei recompense "pt. mine" mă fac să joc încă acest joc şi nici să fiu prezent în acest forum.

    Nu iau apărarea nimănui, lucru explicat mai sus.
     
    styv86 apreciază asta.
  11. QUALYQULA

    QUALYQULA User

    Daca nu va suparati cum sa precizat mai sus ca nu ne obliga nimeni sa tragem si sa il ignoram nu era mai simplu si mai placut pentru toata lumea scoaterea lui......si toata lumea era multumita.....
     
  12. Mai simplu decât ignorarea lui?! ...în plus, dezvoltatorul jocului deja v-a dat ascultare.
     
  13. Veneficus

    Veneficus User



    ...greu cu tine...

    sunt de acord ca orice utilizator poate participa la eventul actual gratuit fara a cumpara nici un serviciu vandut de dezvoltator si sa aiba parte de beneficiile standard ale acestui event.
    eventul in discutie , conform FAQ , ofera anumite beneficii standard pentru o anumita perioada de timp.
    unii utilizatori pentru a creste aceste beneficii standard au investit bani reali in anumite servicii vandute de BP, servicii care se consuma in timp real.
    spre surprinderea lor investitorii constata ca investitia lor se consuma fara a aduce cu ea cresterea beneficiilor standard ale eventului anuntat de BP iar tu vii si spui ca e absolut normal sa se intample asta...


    si totusi link-ul dat de mine mai sus spune ceva de anumite despagubiri si in cazurile in care nu se onoreaza in totalitate serviciul platit...
    coarnele ciutei sunt trofeu deja...nu voi fi eu dreamchatcher-ul tau...
    iar cu ”inflacaratul”...probabil ea mi-ar da motive...
     
    CapoHrx și ^^jax20^^ apreciază asta.
  14. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    am descoperit acest joc in 2009.norocul se rezuma la faptul ca m-am obisnuit cu raspunsurile dvs.;) am primit cateva sanctionari pe forum datorita postarilor mele legate de raspunsurile pe care le-am primit din partea adminilor.adica ,tipic romanesc...cade tavanul pe noi dar ne punem geamuri termopan.
     
  15. Domnul Corrosive , ce ne puteti spune despre aceste cutii speciale bonus dupa ziua de 24 ? Vor tine pana pe 1 ianuarie sau pana pe 31 decembrie ? Adica sa stiu daca se merita sa cumpar un dublicator sau mai bine renunt ca se v-a termina .
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    atenție, tot ce bp pune la dispoziția jucătorilor se încadrează în categoria serviciilor, nu doar funcțiile plătite cu euroi, așa că vă las pe dumneavoastră să vă exemplificați singur iar dacă pe hărți nu pot să particip la eventuri care nu funcționează din start și cu toate astea dezvoltatorul le-a introdus în joc tot serviciu nefuncțional se cheamă că e !
    se pare că ne privim prin același filtru ! din păcate eu sunt unul singur pe cînd dumneavoastră (în slujba bp) dezamăgiți o întreagă comunitate.
    e calul domnule, e calul pe care-l cam săriți plin de entuziasm și emfază, fără ghilimele de data asta.
    infatuarea ”mînuită cum trebuie” devine un viciu al naibii de sîcîitor.
     
    Veneficus, ₱₳₦Ị₭ și destroysmoke apreciază asta.
  17. Mariuta

    Mariuta User

    in lipsa de cal e bun si magarul.... :)
     
  18. Veneficus

    Veneficus User

    la misiunea ”fuga in teroare” chiar daca rezolvi cele doua sarcini ale misiunii ea nu se finalizeaza...
     
  19. Bismut

    Bismut User

    Verificativa emailurile :)
    [​IMG]
     
  20. CapoHrx

    CapoHrx User

    Ma tot gandesc ce anume....va santajeaza cineva?
    Problema e ca nu platiti nici premium ,nici boostere sau alte chestii, nici nu stati 5 ore zilnic sau mai mult pe joc, motiv pentru care nu puteti fi obiectiv!

    Consumati o gramada de energie sa ne contrati pe fiecare in parte, in loc sa faceti un rezumat cu ''greutate'' pe care sa-l serviti lui BP, ca doar nu va taie salarul daca tot sunteti postat aici voluntar.
    Vorba din popor zice ''cand trei iti spun ca esti beat, ar fi bine sa te culci''.
     
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.