Feedback " Vânătoare de piraţi" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de deyu_camataru, 11 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Veneficus

    Veneficus User

    absolut!
    ma intreb daca...

    ...tot esti asa suparat pe cei care au incalcat regulamentul in trecut profitând de anumite buguri, de ce la 8 ore dupa începerea eventului tu aflând ca:

    ...nu ai raportat acest bug la suportul jocului sau macar pe forum???

    cumva nu ai primit recompensele pentru npc-urile distruse?


    oare cati "mici" (si nu ma refer la mititei) sunt intre cei 100 care vor lua premii???

    ps.
    intrebarile mele nu necesita raspuns...sunt retorice...ai reusit sa ma convingi...discutia cu tine a fost inutila.
     
    Blade și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  2. Observ că de "bug-ul" transformat de BP în event normal, nu pomeniţi şi nu cred că aţi pomenit ceva, vreodată.

    Posibil chiar să participaţi la acel event iar dacă nu o faceţi, cei mai mulţi o fac....consecvenţa dvs. este debordantă (not)!
     
  3. Veneficus

    Veneficus User


    pana la urma BP poate sa faca ce doreste cu acest joc... cine suntem noi utilizatorii sa criticam actiunile dezvoltatorului ?
    iar tu poti sa spui ce vrei când vrei si cum vrei pe acest forum...cine sunt eu forumistul sa te contrazic sau sa astept raspunsuri la intrebari adresate tie ?
    constat doar ca BP a decis ca "perdeaua" e inutila la actiunile sale ...doar nu da socoteala la nimeni...
    jenant...


    posibil...

    ps.
    actiunile dezvoltatorului in cadrul eventului actual nu au facut altceva decat sa stirbeasca mai adanc putina incredere ce o mai am in BP...
     
    liberalul13 apreciază asta.
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    e superfluu să comparați crazy cubikon cu măgăria petrecută acum !
    de așazisul bug din cadrul crazy cubikon profită toți participanți iar eventul în sine nu este o competiție în care-s premiați primii clasați.
    așa cum am arătat mai sus, acum avem de-a face cu ”primii informați” care au devenit și primii clasați și evident, primii premiați !
    cît despre ”transformarea în event” ... să ne ferească dumnezeu de așa ceva ! :eek:
     
    Veneficus și CapoHrx apreciază asta.
  5. Atunci când vă doriţi a avea ceva de spus .... nici nu comparam Crazy Cubikon cu Pirate Hunt ci doar subliniam faptul că o astfel de abordare din partea BP a mai avut loc în cadrul jocului şi, evident, nu a fost criticată.

    Atunci când ignoraţi evidenţa ... şi în cadrul "Pirate Hunt", de aşa-zisul "bug" pot profita toţi participanţii.

    Atunci când "consecvenţă" .... şi dacă era, aţi fi cerut eliminarea lui?

    "Primii informaţi" au fost fix cei care au jucat şi au observat.

    Iniţial, sunt ferm convins că nimeni nu a făcut grupul în idea de a distribui punctele obţinute ci mai degrabă de a beneficia de eventualele amplificatoare, reparări de grup etc. etc.

    Cine a aflat la două zile după, are suficiente şanse să recupereze, depinde de cum îşi dozează timpul şi de puterea grupului / clanuluil.

    La primul event de acest gen, primii clasaţi tot cu ajutorul grupului / clanului au obţinut primele poziţii în clasament, în detrimentul celor care au încercat de unii singuri să ajungă pe locurile fruntaşe.

    Toţi cei din clan trageau în acelaşi NPC în care trăgea "premiantul", pt. a grăbi distrugerea lui şi, astfel contribuind la rapiditatea cu care erau adunate punctele.

    Actualul "bug" doar îi "răsplăteşte" şi pe ceilalţi din grup.


    De ce să vă ferească?! Cu ce v-ar încurca premiile oferite, obţinute de cei care ar participa sau eventul în sine?
     
  6. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Dar e frumos cind chiar intr-un grup fiind alte grupuri sa te bubuie mai ales daca dai la uberi ?
    Eu as propune sa se anuleze punctajul playerilor care pe timpul unui event ataca alti playeri .
    Au fost misiuni de genul asta .
     
  7. Emy

    Emy User

    nu scrie ca e interzis "sa stopezi" pe unii playeri ca sa ai un avantaj mai mare la event sau sa profiti de acest event pentru a finaliza unele misiuni pe care mai tarziu o sa fie mai greu sa le faci tinand cont ca hartile 5-x sunt slab populate !
     
  8. Veneficus

    Veneficus User

    desigur si aici la fel ca si in acest caz "primii informati" au fost la fel de fix aceasi...oare daca exploatarea bugului din acest event avea aceasi soarta ce aspect avea aceasta tema acum?

    permite-mi te rog sa ma indoiesc de fermitatea convingerii tale...chiar daca e doar initiala...
     
    CapoHrx apreciază asta.
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    ... şi eu am subliniat de ce nu a fost criticată ! dacă dumneavoastră vă imaginaţi că citîndu-mă şi răspunzînd "pe lîngă" aţi rezolvat problema, vă înşelaţi. sunt destui cei care ştiu să citească şi să înţeleagă "potriveala" la care recurgeţi iar dacă scrieţi doar pentru ceilalţi... atunci nu am decît a vă felicita !
    acum sigur că poate participa şi profita toată lumea dar cînd a început eventul au profitat doar iniţiaţii şi oricît aţi încerca să minimalizaţi asta, faptul rămîne !
    cei care au jucat în grup pentru un event care premiază în special individualitatea au fost cei informaţi domnule, adică cei care ştiau dinainte de "minunatul bug", iar de observat au observat că informaţia a fost adevărată şi că punctele obţinute fraudulos nu vor fi anulate !
    chiar credeţi asta şi vreţi să ne convingeţi şi pe noi !? :eek: vă urez baftă ! :p
    şi de ce nu au făcut aşa şi acum !? cred că nu mai trebuie să spun, am aflat cu toţii că au avut premoniţii despre o "intenţie" care nu era intenţionată dar a generat rezultate ce rămîn neschimbate din cauză de injusteţe faţă de cei 1% dintre informaţii profitori !
    pot să rîd !? :D:D:D
    nu premiile încurcă (şi nu doar pe mine) ci stilul de acordare a lor. ce eventuri sunt alea care au reguli nepublicate dar cunoscute de "aleşii" serverelor ?
     
  10. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    De ce sa-ti fie greu sa le faci mai tirziu?
    Ai de ales ori faci eventul ori renunti la event si faci misiuni cu playeri .
    Macar asa scapam de o parte din playeri .
     
  11. ACTUALIZARE

    Eventul va ține până în data de 28.05.2017 și nu până în data de 27.05.2017, cum eronat s-a informat inițial.

    Echipa voastră,
    DarkOrbit
     
  12. Emy

    Emy User

    Daca ramanea in continuare ca ,petu sa colecteze bifenonu` ala era foarte bine..
     
  13. P!x3lL

    P!x3lL User

    eventul asta a fost special pentru botanisti care au facut munitie ''fara numar''
     
    dady77-7 și Veneficus apreciază asta.
  14. Cum au făcut muniţie?
     
  15. Corectie!! Care au avut multa munitie poate.
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    iarasi ???
    "botanica" asta de DO dupa indelungate studii sa aflat ca are mai multe ramuri:

    - paladiumistica... de unde se face rost fara efort de paladium transformat ulterior in gg-uri care ofera o cantitate destul de mare de ...munitie...
    - bonusistica... de unde , culegând fara efort cutii bonus , se face rost de uridium ,gg-uri si de ....munitie...
    - npcistica... unde se distrug npc-uri fara nici un efort iar uridiumul rezultat e folosit pentru a avea ... munitie...

    daca am scapat vreo ramura a acestei stiinte vechi (dateaza de la formarea tuturor galaxiilor DO) scuzele mele...nu am fost tare la biologie...
     
    WIΖΛΓΔ și Emy apreciază asta.
  17. Faptul că nu am răspuns la ultimele dvs. (şi a altor experţi în mişcări conspiraţioniste) intervenţii din această temă, nu înseamnă că aţi avut dreptate ...înseamnă cu totul altceva!

    ▒░ѕнαdowɴιɢнт░▒
    a intuit unde bate întrebarea mea. Dvs. ocupaţi-vă în continuare de orice ştiinţă care vă prieşte.
     
    styv86 apreciază asta.
  18. styv86

    styv86 User

    Prietene este stiut ce zici tu, dar era vorba despre cu totul altceva...tema discutiei este despre event, citeste mai atent ultimele discutii si raspunsuri de mai sus...:)
     
  19. Veneficus

    Veneficus User



    eu cred ca motivul pentru care nu mi-ai raspuns (ce relationare ai cu alti forumisti nu ma face curios) e doar lipsa unor argumente plauzibile...nu transforma lipsa ta de argumente in "altceva"...

    tocmai ca stiinta sus amintita nu-mi prieste insa BP nu "reuseste" cu toate "eforturile" depuse sa elimine "daunatorii" din acest joc...
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. Eu zic ca in loc sa il iei la 7 metri pe ©ØrrØsivΞ (singurul admin care mai raspunde pe aici(exclus reclamatiile din chat)) sa te duci sa scrii nemultumirele tale si ale poporului pe forum-ul englez sau pe discord acolo unde nu gasesti doar moderatori si CM!!
    Cred ca in momentul de fata stie toata lumea ca autoclick-ul e greu de detectat(ar fi variante) dar admini de ceva ani nu mai au voie sa baneze cum o faceau la inceputul jocului!!!
     
    styv86 apreciază asta.