Anunț Penalizări pt. utilizarea exploit-ului de Proxium

Discuție în 'Anunțuri oficiale' creată de ©ØrrØsivΞ, 22 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.

  1. Salutare, Piloţi Spaţiali!

    La începutul eventului "Permafrost Fissure" am descoperit că anumiţi utilizatori s-au folosit de un exploit care le permitea să colecteze Proxium fără a fi necesar a efectua efectiv poarta galactică de event. Acest lucru constituie o încălcare a termenilor şi condiţiilor noastre (Secţiunea 1.2.9), sancţiunile mergând de la penalizare până la închiderea contului de joc.

    După ce am analizat datele din cadrul jocului, am identificat un număr de 142 utilizatori care au abuzat de acest exploit. Cum sunt diferite niveluri în ceea ce priveşte de câte ori exploit-ul a fost utilizat, am împărţit acest grup în trei niveluri de penalizări:

    Nivelul 1 – Scăzut – 1 săptămână de suspendare a contului de joc;

    Nivelul 2 – Mediu – 2 săptămâni de suspendare a contului de joc;

    Nivelul 3 – Ridicat – 1 lună de suspendare a contului de joc.


    Penalizările vor intra în vigoare în data de 23.02.2017 şi vor fi ridicate automat, imediat ce perioada de suspendare a expirat.

    Din păcate, nu am putut determina ce anume articole au fost obţinute ca urmare directă a utilizării exploit-ului şi, ca atare, nu vom lua nicio măsură suplimentară în afară de aceea a suspendării contului de joc.

    Nu vom tolera nicio formă de joc necinstit dar, în acelaşi timp, vom lua măsuri doar atunci când suntem absolut siguri că datele pe care le deţinem sunt corecte.

    Echipa voastră,
    DarkOrbit
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.