Feedback Temă de discuții - "Încercarea Terorilor"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 16 Oct 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Nu pot asambla seprom si nici altceva .
     
  2. 02.11.2020 - 00:15[​IMG]Cantitatea rămasă de caramele de porumb și caramele de porumb aurii a fost schimbată pentru 40000 puncte de onoare.
    Multumesc frumos pentru transformarea celor 2 caramele de porumb aurii in onoare, dar totusi.. va intreb sincer: va bateti joc de noi?
    Am avut 2+ milioane de caramele de porumb si scriptul vostru mi le-a evaporat.

    Unde sunt cele 2+ milioane de onoare pe care trebuia sa le primesc?

    my2cents

    Erata: Am scris gresit "bomboane", dar e vb de "caramele de porumb". Am modificat postarea, desi traducerea din limba engleza e putin pe langa subiect...

    https://prnt.sc/vcmp6w
     
    Modificat ultima dată: 3 Noi 2020
    Veneficus apreciază asta.
  3. 02.11.2020 - 00:15[​IMG]Cantitatea rămasă de caramele de porumb și caramele de porumb aurii a fost schimbată pentru 320000 puncte de onoare.
    Eu am avut 26 Caramele de porumb aurii si cam 1,6 mil. bomboane de porumb. Astia chiar isi bat joc.
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    au schimbat numai caramele de porumb aurii restul nu
    una scrie alta se face
     
  5. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Nu știm cum au fost schimbate resursele rămase, care a fost rata de schimb mai exact. Vom solicita informații și vom reveni cu un răspuns dacă va fi necesar.
     
  6. _basty13_

    _basty13_ User

    Caramele de porumb 100%
    Reține că nici cutia Curcubitorului și nici cutia Curcubitorului șef nu vor fi afectate de bonusurile amplificatoare.

    Caramelele de porumb pot fi utilizate la prepararea rețetelor. Toate caramelele de porumb și caramelele de porumb aurii stocate vor fi eliminate după 48 de ore de la încheierea eventului și schimbate cu onoare:
    • 1 x caramele de porumb aurii = 20.000 x onoare
    • 1 x caramele de porumb = 1 x onoare
     
    WIΖΛΓΔ, Veneficus și ĄMŮИ-ŖĄ apreciază asta.
  7. _basty13_

    _basty13_ User

    cat ati vrea sa ne convingeti ca este in regula dar tot eventul asta hartile x8 90% din jucatori au folosit acel program de npc legal
    eu abia reusiam sa trag si eu intrun boss
    acum este hartile bl care la invoke sunt o gramada nu reusesti da faci mis cu 10 invoke numai sa ai norocul sa apara instat langa tine
    chiar ar trebui sa va intelegeti cu cei de la suport sa nu ma mai trimiteti dintro parte in alta
    am facut suport raspuns mergi si rezolva problema pe forum ,intru pe pe forum nu raspunde nimeni sau in cel mai rau caz mi se sterge postarea
    intreb unde ar trebui sa scriu?
     
    WIΖΛΓΔ și Veneficus apreciază asta.
  8. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Poate tema de aici te ajută să alegi cât mai bine locul în care să soliciți ajutor sau să adresezi o întrebare.


    Suportul se ocupă în general de probleme precum:

    • Erori la acordarea diferitelor elemente din joc
    • Candidaturi pentru rolul de moderator
    • Eventuale plângeri la adresa echipei de moderare
    • Probleme de natură tehnică referitoare la conturile voastre de joc
    Pentru alte întrebări vă stă la dispoziție forumul:
    De asemenea la multe întrebări poți afla răspunsul în chat sau în joc discutând cu colegii de clan și prietenii cu care joci.

    Nu toate problemele pot fi rezolvate pe loc. Unele necesită intervenția echipei tehnice și acest lucru poate dura.
    În astfel de cazuri moderatorii sau suportul pot doar să transmită astfel de probleme către echipa tehnică.

    Nu avem răspunsuri la toate întrebările voastre din păcate și asta ar trebui să fie de înțeles. Unele informații ne sunt comunicate, altele nu, unele întrebări care ar putea să apară pot fi prevăzute altele nu și așa mai departe.
     
    Veneficus, ĄMŮИ-ŖĄ și _basty13_ apreciază asta.
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    iti multumesc ca miai raspuns si apreciez asta
     
  10. Eu personal astept sa ne parvina si noua raspunsul in urma informatiilor solicitate si mai ales pentru jucatori este "necesar" sa fie informati/recompensati (corect) pentru eventul la care au participat.

    Si cum de Halloween exista o traditie (cel putin in America):

    Jucatorii: - Knock, knock!
    Suportul: - Cine-i?
    Jucatorii: - Ne dati sau nu ne dati?!

    my2cents
     
    ĄMŮИ-ŖĄ și Veneficus apreciază asta.
  11. _ReekeR_

    _ReekeR_ User

    Care e treaba cu calendarul de aici ? Trebuie sa intri zilnic si se bifeaza automat ? Ms mult !
     
  12. Ce vă place la acest update?
    Am facut higlight cu culoarea verde

    Ce nu vă place la acest update?
    Am facut higlight cu culoarea rosu

    Ce ar trebui schimbat/modificat?
    Am facut higlight cu culoarea galben

    Cu ceva timp in urma am dat un feedback la eveniment. Nu inteleg motivul unei sectiuni separate.

    https://board-ro.darkorbit.com/threads/tema-de-discutii-incercarea-terorilor.99941/#post-869580

    Insa se pare ca unele lucruri inca nu au fost luate in considerare.

    De pilda informarea jucatorului cu privire la tipul de drop pe care NPC-ul final il lasa la distrugere. Jocul o considera "Cutie Bonus" insa aceasta nu poate fi colectata automat de PET prin urmare, jucatorul poate pierde acea recompensa fiindca acesta nu a fost informat.

    De asemenea, aduc aceeasi cerere pe care am adus-o si pentru evenimentul Conflict Galactic si anume:
    Reintroducerea articolelor ce au fost lansate odata cu evenimentul si anume: Epic Demon Drone.
    De asemenea, toate design-urile de nava din seria Phantasm sa fie disponibile.


    De protocolul AI PET de Economie nu mai spun, cantitatea a fost crescuta de la 1 la 3 per eveniment (4 ani petru a obtine setul de articole complet). Acest protocol nu ofera niciun avantaj jucatorului intrucat exista alte protocoale ce ofera beneficii pe termen lung mai bune. Acestea ar trebui sa fie disponibile mai rapid jucatorului pentru a incuraja folosirea PET-ului mai frecvent, fiind inlocuite ulterior de alte protocoale AI PET.

    Intrucat am renuntat la joc, nu am participat la acest eveniment.

    Motivele sunt resetarea progresului jucatorului prin introducerea de articole noi, care au unul sau mai multe "design-flaws":

    1. Resursele necesare pentru asamblarea articolelor noi sunt mult prea ridicate.

    2. Nu exista cost alternativ mai redus care sa includa articolul vechi ce ar trebui upgradat:
    Exemplu: LF-PO1 upgradat la LF-PX01 ; SG3N-PO1 upgradat la SG3N-PX01

    3. Costul unui articol nu ia in considerare timpul necesar unui jucator pentru a crea a acel articol.
    Mai exact lansatoare de rachete upgradate care costa mai mult decat 10 drone Spartane.

    Pretul la astfel de articole ar trebui sa scada pe masura ce mai multi jucatori il obtin.
    Exemplu: Pretul scade cu 1% pentru fiecare 100 jucatori care il obtin, pret minim 50% din pretul intital.

    4. Articole exclusive cum ar fi design-uri Nava / PET-ul.
    Articolele vechi ar trebui sa fie disponibile la fiecare rulare ulterioara a evenimentului in cauza.
     
    Tirbusonzdrentuitul și Hyperionᅟ apreciază asta.
  13. caramele de porumb :))))) cum arata popcornul acela ? :))))))))