Suport Recompensa misiune event

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de ĄMŮИ-ŖĄ, 21 Aug 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Buna ziua !
    Am incheiat misiunea REGELE DEALULUI a evenimentului Asalt Hitac si s-au contorizat decat portile Beta si Gamma. Alfa desi am incheiat portalul si am luat recompensa nu s-a contorizat la misiune. Am incercat sa scriu la SUPORT dar este inaccesibil.
    U.ID- 47831473
    Server GE5
    Multumesc!
     
    BROSCOIUL apreciază asta.
  2. Degeaba, acum 22.08.2023 ora 20:30 (RO) harta client nu se mai incarca - "asteapta conexiunea" ruleaza la infinit.
     
    BROSCOIUL apreciază asta.
  3. -Lorren-

    -Lorren- User

    30.08.2023,
    harta client nu se mai incarca - "asteapta conexiunea" ruleaza la infinit
    EG7
     
  4. Un veteran Darkorbit,

    Uite cum poti proceda ca recompensele sa fie creditate.

    1. Inainte de toate, verifica in "jurnalul de bord" daca recompensele misunii nu au fost creditate deja iar misiunea nu a ramas ca urmare a unui bug. Daca nu este bug, atunci ...

    2. Descrie problema, text insotit de screenshot.
    Obiectivele misuini de eveniment nu sunt actualizate corespunzator.
    Trebuie sa fie vizibil ca misiunea de eveniment este in curs. Nu exista log pentru acceptarea unei misiuni.
    Sper doar ca nu ai data "Anuleaza Misiune".

    3. Ataseaza un link la evenimentul si editia la care ai participat.
    Pentru a determina cauza problemei, este important sa indici sursa.
    Daca problema este creditarea unei recompense a unui eveniment 100% exclusiv Darkorbit ( fara sponsori sau alte minuni ) , atunci sursa trebuie sa fie un link cate un anunt, adesea postat in sectiunile de Anunturi si Evenimente

    4. Ataseaza screenshot la "jurnalul de bord" indicand printr-un chenar si o sageata de culoare rosie dovada completarii obiectivului misiunii.
    In cazul portilor galactice cred ca este scris poarta "X" finailzata cu succes, urmat de creditarea recompeneslor.
    Va trebui sa indici toate completarea cu success a obiecvelor misunii in "jurnalul de bord".

    Dupa ce ai facut Hard-Proof, abia atunci cineva se va ocupa de situatia respectiva intrucat ai oferit toate datele necesare.
    Altfel vor cauta pretexte sa faca "ticket-dodge" intrucat e prea mult efort. Nu mai am conversatia intrucat am creat tichetul de pe o adresa de email care a fost compromisa si prin urmarea stersa si scoasa din uz.

    Din nou, evenimentul nu trebuie sa aiba sponsori intucat in acesata situatie, recompensele asociate sunt creditate pe o perioada limita mentionata in Termeni si Conditii. Odata depasita nu vor credita recompense suplimentare indiferent de Hard-Proof sau natura recompensei, in-game sau in-real-life.

    Inca sunt "salty" pentru ca in Razer PVP week mi-au creditat jumatate din recompensa (G-Razer, fara Nostromo-Razer) cand e precizat clar in anunt ca sunt amandoua creditate. Dovada ca am completat cu succes cerintele minime in perioada limita stabilita este insasi G-Razer pe care il detin si astazi. Daca vreodata voi intra in contact cu Razer, voi mentiona acest "misshap" si dodge-ul pe care l-am primit in tichet.

    You still owe me a Nostromo-Razer Darkorbit
     
    Modificat ultima dată: 24 Sep 2023
  5. Veneficus

    Veneficus User

    ba, ne lasi!
     
    ĄMŮИ-ŖĄ apreciază asta.
  6. wow, lamureste-ma si pe mine, pe cine sa las mai exact ?
     
  7. Pai te lamuresc eu, ai dat un raspuns pompos in care explici exact ce am facut eu mai putin print screen-uri. A fost o misiune de event unde trebuia sa faci cele 3 porti 2 s-au pus una nu, e simplu. Dar explicatia ta e tardiva dupa o luna si ineficienta.
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Voi face breakdown cuvant cu cuvant la raspunsul tau:

    "raspuns pompos"
    Nu stiu care parte din raspunsul meu ti se pare pompos, nu am descris nimic in mod exagerat.
    De asemenea, ceea am descris bazat pe o experienta reala cu suportul solutionata cu succes.


    "explici exact ce am facut eu mai putin screen-uri"
    Am ratat multe eventu-ri inclusiv Hitac, asa ca nu am screen-uri pentru misiune.
    Screenul de care vorbesti trebuie sa contina "misiunea acceptata, in curs" si trebuie sa fie facut disponibil de jucatorul care a raportat problema. Dupa caz (tu decizi daca e cazul), se ataseaza log-uri din jurnalul de bord.

    Astfel se dovedeste ca solicitarea este legitima

    "faci cele 3 porti 2 s-au pus una nu, e simplu"
    Nu e simplu. Doar alegi sa ignori posibilele complicatii.
    -Portile galactice mai nou pot fi completate prin expediere. [?]
    -Este posibil ca jucatorul sa aiba in curs o alta misune care cere completarea portii Alpha [?]

    "explicatia ta e tardiva"
    Intr-adevar, am raspuns tarziu intrucat am renuntat la joc de mai bine de 6 luni.
    Luna asta am fost ceva mai activ.
    Mai ai nevoie de ajutor ?

    De asemenea, voi face breakdown la cerinta ta si voi indica problemele:

    "Am incheiat misiunea REGELE DEALULUI"
    No Screenshot -> Misiunea a fost acceptata ?
    No Log -> Misiunea a fost incheiata ?


    "s-au contorizat decat portile Beta si Gamma"

    No Log -> Toate obiectivile au fost completate ? Cum au fost completate ?

    "Alfa nu s-a contorizat la misiune"
    No Log -> Alfa a fost finalizata ? Cum a fost finalizata ?
    No Screenshot -> Exista alta misiune in curs ce solicita acealsi obiectiv ? Poate o misiunea saptamanala ?


    "scriu la SUPORT dar este inaccesibil"
    Vague - descrie ce consideri ca este "inaccesibil"


    Textul de unul singur este insuficient.

    In opinia mea request-ul, in forma in care l-ai postat in forum, este mai mult o descriere fara o baza reala, dovedita.

    Prin faptul ca ai spus ca "SUPORT dar este inaccesibil" fara niciun argument ca suport, ai pierdut credibilitate 100%. Se intelege ca vrei sa atragi atentie si nu vrei sa te conformezi cu cerintele lor.

    In cel mai bun caz, vei primi raspuns ca serviciul de support este din nou disponibil si ti se va cere sa creezi un tichet. Problemele de joc nu se solutioneaza in forum.

    Daca ti-ai fi dorit cu adevarat ca problema sa fie rezolvata, nelamurirle din request descrise anterior nu ar fi existat.
     
    Modificat ultima dată: 25 Sep 2023
    Althea apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    ba, da... ne lasi!?
     
    ĄMŮИ-ŖĄ apreciază asta.
  10. O iau si eu pe urma colegului Veneficus ne lasi? Daca esti greu de bila las-o moarta ce nu intelegi prin faptul ca, cand am vrut sa fac suport spunea ca este inaccesibil? Dar la cum te vad esti si tu un pui de moderator sau tragi speranta la asta.
    Esti cu capul Du-te invartindu-te . Cunosc aceste probleme ca daca am o misiune cu acea poarta nu se pune . Mai am doar o misiune cu Behe , asa ca te-ai trezit tu miezul din dodoasca sa tii predici.
    P.S. Mai lasa-ma cu print screen-urile si logurile ca nu le ia in considerare nimeni . Din cate am trimis imagini , video, sau orice dovada la suport , raspunsul a fost ca acestea nu pot fi luate in considerare. ( Incearca tu sa faci o filmare cu un Boot-user si trimite-o ca sesizare la support apoi mai discutam)

    Pentru cultura ta generala, dumnealor pot verifica logul fiecaruia si ce a facut pe o perioada destul de lunga in urma.

    De la dumneata NU multumesc! Nu m-ai ajutat cu nimic. Ce mi-ai relatat stiam de multi ani in urma.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Oct 2023
    Veneficus apreciază asta.
  11. Mult succes atunci.
     
  12. Veneficus

    Veneficus User

    app de sperante...
    ai primit si aici ( ca si in multe alte teme) ajutorul sperat, nu-i asa???
    atitudinea BP si a moderatorilor acestui forum (asa cum spuneam si aici) au dus la o decizie ferma a mea si a altor utilizatori corecti:

    e un joc gratuit?!!
    il voi juca cand si cat voi dori eu GRATIS!!!!
    BP nu merita pentru "serviciile" oferite absolut NIMIC!!!

    ps
    "................. care sterg postari de dupa cortina de anonimat oferita de BP le doresc sanatate !!!... au nevoie!!!
     
    Modificat ultima dată: 7 Oct 2023
  13. Ai dreptate nu am primit nici un raspuns eligibil, doar MidNight_Striker a incercat sa "ajute" bagand in ceata un forum intreg cu 'formule de calcul' si alte minuni.

    Poti face si un BreakDance la ce scrii tu .... este frectie la picior de lemn nu ai dreptate PUNCT.
    Imi place ca Altea apreciaza ce spui, dar ca si admin / moderator nu da un raspuns. Cumva sunteti "parteneri"?

    Pai cum sa vezi ca au sters ca......de... ei sunt zei.:) Pe Althea daca as intalnio i-as oferi o floare cu ghiveci cu tot.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Oct 2023
  14. Ai dreptate nu am primit nici un raspuns eligibil, doar MidNight_Striker a incercat sa "ajute" bagand in ceata un forum intreg cu 'formule de calcul' si alte minuni.

    Ei bine, am incercart sa te ajut cum nu vad alti voluntari.
    Nu stiu ce formule de calcul am folosit in discutia curenta, dar data viitoare voi incerca sa le evit.


    Poti face si un BreakDance la ce scrii tu .... este frectie la picior de lemn nu ai dreptate PUNCT.

    Scopul meu nu este sa am dreptate, ci sa te indrumez catre rezolvarea cu succes a problemei in cauza.

    Imi place ca Altea apreciaza ce spui, dar ca si admin / moderator nu da un raspuns. Cumva sunteti "parteneri"?

    Ca sa clarific odata pentru totdeauna.

    Nu suntem parteneri

    Eu sunt doar un jucator F2P pe EG1. Nu am un rol oficial sau neoficial.
    Primesc "Like" cel mai probabil pentru contributiile aduse in forum ca restul lumii.

    As fi atasat postarea mea in care l-am criticat pe Hermes insa se pare ca fost stearsa.
    Oricum se pare ca profilul lui s-a schimbat, daca vei arunca o scurta privire la membri


    Cam atat am avut de spus.