Feedback Temă de discuții - Goana după Chromin

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Althea, 13 Iun 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Veneficus

    Veneficus User

    totusi de apreciat:
     
    BROSCOIUL apreciază asta.
  2. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Se accepta , dar tot am sa tin cont de proverbul ala .
     
    Veneficus și BROSCOIUL apreciază asta.
  3. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    proverbul se potriveste la mai multi, inclusis mie :)
    ar trebui deschisa o tema de discutii generale dar se pare ca pe forum nu este posibil :(
    toate intrebarile legate de joc nu mai au sens,intrebariile puse de noi sunt deja mult depasite,
    sper ca nu v-am plictisit :)
     
    bibicU[HQ] și Veneficus apreciază asta.
  4. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Pentru 10 elemente de poarta 400 de exraenergi consumate , de ce ?
    Alfa , beta , gama nici un pic de chromin , de ce ?
     
  5. Unde este Hammerclow-ul????,la asamblare este doar mimesis cu 80,000 cromin,serios, creati confuzie si nu este bine ca va jucati cu banii playeri-lor.
     
  6. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    la asamblare, a treia nava din stanga !
     
  7. la FAQ este nava Hammerclow cu 80.000 cromin fata de design Ulrin 15.000 cromin care este 0 si daca ai nava si daca nu
     
  8. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    au stricat jocul de tot ! mi-a disparut peste noapte 2 module laser pt statie la 16 .abilitatea bruiator nu mai merge la mimesis! trenulete peste trenulete pe eg1! lag peste lag de mori in portale!joc din 2013 am17 mii ore jucate fara boot si credeti-ma ca jocul merge din ce in ce mai rau!
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.
  9. Va dau un pont , vreti sa distrugeti un trenulet usor , folositi un spearhead pentru a anula abilitatile citadeleleor si ii ucideti pe rand lejer , prima data dati in sef care duce trenuletzu , cu 2 nave ucizi lejer trenuletzu . Daca nu sunt mai multi on .
     
  10. Actualizati Cronimul dezvoltatorilor , ca voi bagati laser/scut de pet vechi , bagati laserul si scutul 3X nu mizeria aia veche !
     
  11. Eu cred ca cel mai usor este de a renunta la joc pt o perioada,timp in care jucatorii ramasi sa fie numai cei angrenati in LOCOMOTIVA si VAGOANE!
    Pai ce spui tu implica cel putin 2 nave si cata munitie sa stric eu pe citadele?
    Noi nu mai gandim normal?
    Nu putem avea o reactie normala de CONTESTARE asupra unui fapt tipic de furt si smecherie?
    Nu putem fi uniti pentru a ATRAGE ATENTIA dezvoltatorului ca a gresit directia?
    Din pacate eu cred ca NU.
    NU suntem in stare!
     
    FRUMUSICA, Veneficus și _basty13_ apreciază asta.
  12. tot bagati goana dupa cromin ce sa fac cu el .nu e bun de nimic ,voi chiar sunteti orbi .nu vedeti ca acest joc se indreapta spre prapastie ,fara sa fiti in stare sa i redresati directia ,tot bagati eventuri de rahat si dati module la liberator si nostromo plus.mai oameni buni ,sunt jucator de peste 10 ani voi sunteti sanatosi la cap.pai ce sa fac cu liberator si nostromo.cand eu am lvl 25.si sunt full. nici la streuneri nu sunt bune aceste nave.scoateti draculului aceste nave.nici un incepator nu mai cumpara aceste nave.de cum un jucator vechi.nu stiu ce gandeste dezvoltatoru acestui joc .dar ori sunt la conducere copii de 12 ani .ori sunt niste debili mintali.
     
    Veneficus, FRUMUSICA și IS-TIMMY-TIME apreciază asta.
  13. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    dark orbit nu mai este! putem sa spunem tren orbit sau boot orbit mai nou programe orbit! Spun asta pentru ca sunt un jucator constant pe joc un jucator care are media de 5 ore pe zi timp de 10 ani! JOC PE eg1 cu numele de ANGELIMA-JOLIE si stiu tot ce se intampla pe joc pentru ca eu sunt printre cei putin pe joc care nu bootez joc real ! la 17 mii ore jucate real asta este 2 ani reali pe joc! Eu cred ca ar trebui sa ma pensioneze DARK ORBIT! Spun asta nu ca sunt cel mai vechi ci ca am cele mai multe ore reale si ei stiu treaba asta ! Fratilor stiu cu ce se manaca jocul asta daca nu credeti cautati si vedeti ca ma aflu constant in clasamentele eventurilor! La incheiere va sugerez sa fiti mai activi pe FORUM sa va spuneti punctul de vedere!
     
  14. Veneficus

    Veneficus User

    nici o sansa!
    orice postare care nu se incadreaza in marsavul tipar impus de BP se sterge fara nici o explicatie, iar daca postacul e insistent si revine cu o alta postare pe aceasi tema e dat afara (banat) tot fara explicatii.
    jocul e al lor , forumul e al lor iar putinii utilizatori corecti ramasi sunt un spin in coaste.
    pe mine m-au convins!
    cu ultima actiune a "moderatorilor" (nu stiu care ca nu au coloana sa se afirme) m-au convins sa il lipsesc pe al lor mincinos si inselator dezvoltator, de orice venit financiar din partea mea.
    o urare pentru 2023:
    La cat mai multi utilizatori convinsi asa ca mine!
     
  15. iosculo79

    iosculo79 User

    Si eu am joc de ceva timp si am multe nemultumiri , in fond daca stiam de la inceput nu faceam investitii ca sa ridic contul . Cum spui ceva in plus ...cum te baneaza . Orice problema raportezi la support raspunsul e acelasi de fiecare data ... iti repeta aceeasi istorie si politica , pana la urma care este logica ? bagam bani dar primim mamaliga. Pai domnilor , o gramada de nereguli in jocul asta daca se mai poate numi joc. Merge rau treaba in BOTORBIT , din ultimele 3 eventuri nu am primit absolut nicio imbunatatire din accesarea modulelor la nicio nava si sant multe module dar....nu ma plang asta e ..ghinion , doar mai trebuie investit . Cand intr-o lupta pvp dai link pet si te mierleste cu tot cu el unu la care nu-i mai scade HP-ul de la milimetrul ala ramas atunci asta ce e ...oare foloseste ceva program? Dar cand activezi link pet si in 2 secunde explodezi cu tot cu link activat si protocoale hp4 in pet si heat 5 in el atunci cum e ? Nu este nicicum bine ca am cumparat protocoale frate . Cine sa rezolve astfel de probleme tehnice? Pai se mai merita sa continuam ? NU SE MAI MERITA DUPA CUM SPUNEA SI AIRFORCE MAI SUS ! trenulete , lag, sari in portal petul fuge la 1 km, etc..etc...etc
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    pe considerentul ca BP nu merita mai mult timp din partea mea am preluat...
    si voi oferi in continuare acelasi:


    ""Feedback

    : Impresia generală conform feedbackului privind actualizările.

    Pentru considerația cu care va fi examinat feedback-ul meu, iată ce cred, în primul rând, totuși, aș vrea să fac o premisă: nu știu la BP cum îi numesc, dar noi "oamenii" îi numim roboți, playere hands-free, automate și așa mai departe; eu, ca să fiu diferit de ceilalți, îi voi numi, de acum înainte, "utilizatori bionici".

    Ce activitate v-a plăcut în mod deosebit și care nu? Motivul?
    Să începem cu ce activitate nu mi-a plăcut în mod deosebit: prea mulți "utilizatori bionici" și dezinteres față de regulile* (de ambele părți?) pe care BP însăși ne-a forțat să le acceptăm.
    Atâta timp cât există continuarea acestei situații rele și deplorabile, nicio activitate (cu excepția uneia pe care o voi raporta la sfârșitul paginii) nu îmi va plăcea în mod deosebit.

    Ce dificultăți ați întâmpinat în timpul evenimentului? Prea rapid/ușor? Prea greu/lent?
    Imposibil de concurat împotriva "utilizatorilor bionici". Prea repede pentru ca oamenii să eticheteze extratereștrii pentru a finaliza evenimentul. Prea dificil pentru oameni să țină pasul cu "utilizatorii bionici".

    Evenimentul a fost interesant sau plictisitor?
    Eveniment interesant pentru unii ("utilizatori bionici") și plictisitor pentru alții (oameni). Mai mult decât plictisitor aș îndrăzni să scriu stresant și frustrant, evident că mă refer la ființe umane care nu au nicio șansă împotriva diverselor programe și nu sunt permise de CGC * (cel puțin GTC * pe care trebuia să le semnez obligatoriu).

    Ce s-ar putea face pentru a-l îmbunătăți? (Explicați-vă ideile în detaliu)
    Stimați domni, sunt foarte puține de explicat în detaliu aici: ștergeți definitiv conturile "utilizatorilor bionici" și aplicați (de ambele părți) regulile* elaborate de dvs.

    Cum vi s-au părut recompensele? Nou și interesant? Mereu acelaşi? Prea puțin pentru timpul/efortul necesar?
    Recompense slabe, ocazional unele recompense interesante, dar (exclusiv?) doar pentru prerogativa "utilizatorilor bionici". Pierderea timpului / efortului necesar pentru ca oamenii să se odihnească, spre deosebire de "ființele bionice" care sunt pe hartă 24 de ore pe zi (chiar și atunci când există atacuri DDoS și diverse probleme de conectare / acces la hartă).

    Ce premii ai fi râvnit? (fără exagerare)
    Premiul dorit (și sunt sigur că nu exagerez deloc) este să găsești hărțile jocului libere de toți "utilizatorii bionici".

    * Mă refer în special la regulile/TCG raportate în acest link
    https://board-it.darkorbit.com/threads/regole-di-condotta.2436/
    exact la paragrafele 1, 2, 3, 4, 4.1, 6, 6.1, 6.2

    NB
    Atâta timp cât există "utilizatori bionici" pe hartă, judecata mea asupra tuturor feedback-urilor pe care mi le cereți va fi întotdeauna aceeași: voi face doar un copy and paste pentru a nu pierde mai mult timp, având în vedere că multe cereri sunt ignorate sistematic.


    PS Fiind un copy and paste pot exista "divergențe" pe temele jocului, dar esența discursului este întotdeauna aceeași: "ființe bionice" pe hartă.""

    bis 01.12.2023
     
    Modificat ultima dată: 1 Dec 2023
    -Anunaky-, _basty13_ și Tirbusonzdrentuitul apreciază asta.
  17. Veneficus

    Veneficus User

    bis 02.02.2024
     
  18. Va rog sa mentionati ca ati crescut recompensele Chromin cu 15%.
    Ca F2P imi este greu sa adun datele repective iar daca nu este mentionat, nimeni nu poate aprecia. Vor crede ca asa era de la inceput si nimic nu s-a schimbat.
     
    Modificat ultima dată: 6 Feb 2024
  19. stai linistita ca pe EG3 mia fost luat modulul care probabil din greseala il gasii eu pentru Orcussi apoi am inceput sa mii caut pa la masele in 53 ,mai nou acu ami inchise contu mare DOMNUL HYPERION pentru ca ai soptii lui un prieten ,prima data pentru o luna,acu ma gasesc blocat permanent decat pentru ca nu mai fac plati din italia (mentionez ca azi sunt domiciliat in Austria)
     
  20. Din cate stiu, Echipamentul PET 3X este exclusive prin payment si limitate.
    Nu mai pot fi obtinute.