Probleme pagină de joc

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de War_HammeR23, 30 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. salutari din nou
    Eu , ca si multi altii, din data de 27.05.20016 ,ora 20:00 GTM aproximativ dupa ce am pierdut o viata in poarta kupier nu am mai avut acces la harta de joc ,adica, dai start, si se incarca pana iti sar capacele, te poti uita la toata seria Harry Potter ,lord of the Rings si the hobbit, iar dupa ce le-ai terminat..tot nu e incarcata.
    desi am scris inca de vineri la serviciul suport nimeni nu a dat nici un raspuns in legatura cu aceasta problema care ,repet, nu sunt singurul patit, nici un anunt in tot forumul aceste decat despre problema hangarului si a altor nimicuri ne interesante, nu stiu cine face ordinea "prioritatiilor" in aceasta perioada la faimosul sediu bigpoint, dar persoana respectiva ar trebui sa mai gandeasca inca odata, deoarece, fara acces la "hangar" ma pot juca 2-3-4 zile, insa fara nava ,nu reusesc decat sa ma holbez la o pagina inutila (pagina principala). Macar atat bun simt sa aveti sa postati un raspuns concret la problema conectarii pe pagina de joc. ce , de ce, si cat mai avem de asteptat. sau raspunde-ti la mail-uri daca va este mai usor.
    ID 80120644
    Europa Globala 7
     
  2. Aţi citit ce s-a discutat AICI şi ce s-a anunţat AICI?
     
  3. da am citit
    "Utilizatorii care au fost deconectaţi în timp ce se aflau în poarta Kuiper nu se pot conecta. Mutarea manuală a navei pe o altă hartă de joc nu are efect în rezolvarea problemei."
    asta stiu deja de vineri.. doar incerc de 4 zile sa ma reconectez si sa schimb nave.. nu crezi?
    "*) Aseară a fost rulat un script care a reinstaurat articolele "dispărute": lasere, generatoare etc. Toată lumea ar trebui să regăsească toate aceste articole, înapoi în inventarul lor. Scriptul va fi rulat în cursul acestei dimineţi şi pe server-ele EG1 şi GA3, după reverificarea bazelor de date aferente server-elor respective. Ne cerem scuze pt. acest inconvenient, utilizatorilor acestor două servere."
    doar aceste 2 servere ai fost luate la remediat ???? EG7.. nu e importanta ?! si a fost rulat script pt total alta problema nu cea mentionata de mine si de zeci ,alti utilizatori.
    cum spuneam , ma pot juca fara cateva item uri cateva zile, dar cum ma joc fara nava ??
     
  4. Dacă vi se spune că e o problemă şi se lucrează la rezolvarea ei, ce anume aţi dori să fac eu?
     
  5. ***0007***

    ***0007*** User

    Salut si eu am patit la fel...!!
    intrebarea mea este?????
    Cine imi prelungeste pachetele cumparate ca eu de duminica seara nu pot intra pe joc>???
     
    War_HammeR23 apreciază asta.
  6. Sa le spui colegilor de la departamentul tehnic sa se miste mai repede,si sa reduca , consumul de alcool din weekend deoarece distruge neuronii...
    nu de alta dar inca 2-3 zile si ajung la neurologie pe bune..
     
    ExisV apreciază asta.
  7. Cand cumperi un produs,ai pretentia sa functioneze, in cazul de fata sa te bucuri de avantajele rabatului,duplicatorului pt a face porti,onoare,experienta,etc,iar daca produsul este defect sa ti se schimbe(repare),dar nu peste o luna cand numai ai nevoie de el,ci cat mai repede.Iar daca BP nu are suficenti angajati sa faca fata situatiei sa angajeze sau sa-i schimbe daca sunt incompetenti,nu trebuie sa sufere consumatorul(jucatorul),pt. o vina care nu este a lui,sau trebuie sa plangem dupa vremurile cand exista CONTROLUL CALITATII ?

    Exact cum mi-as rezerva printr-o agentie de turism,cazare la Hotelul X, platesc,iar cand ajung acolo sa imi spuna ca le pare rau,dar numai au locuri,dar ca nu este o problema ca peste 2 saptamani se rezolva,exact cand mi se termina concediu.Ce pot sa zic ,o abordare minunata
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Mai 2016
  8. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    mie nu mi au raspuns nici cand am vrut sa le dau bani :))) asa ca pentru o problema tehnica este greu :)

    dar altii cum pot juca linistiti si sa faca gg ,cubikon cu nemiluita sau sa stranga cutiute ? daca te uiti dupa o zi pe alta la rang te ia capul
    eu cum pot sa mi pastrez rangul daca nu pot juca ??????
    sau ne jucam si investim bani de dragul de a scrie pe forum :(
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Mai 2016
    TorrenT și ***0007*** apreciază asta.
  9. Se concentreaza pe multe probleme si nu rezolva nici una,sau au un program flexibil,altfel nu pot sa explic de ce au trecut 5 zile fara a putea sa scoata o nava din poarta
     
    War_HammeR23 apreciază asta.
  10. În afară de informaţiile transmise ieri, alte informaţii nu deţin.
     
  11. am citit tot ce sa scris aici si am dat start de la Inceput si am ajuns la final si tot se incarca ....nu am timp sa ma uit la filme ca sa astept ca mai si lucrez... dar vin si eu de la munca ca tot omul si vreau sa imi pastrez rangul si sa fi putut profita de buster de onoare ca toti ceilalti dar se pare ca raman blocat in kuiper...am gresit cu ceva ca am ales sa fac aceea poarta intr-un moment nepotrivit? Bine accept ca sunt ghinionist dar se pare ca nu sunt singurul.

    Ce compesatie ar trebui sa primesc ca mi se duc toate avantajele(premium,rabat,dublu cutii) plus de asta mai grav ca am pierdut aplificatorul de 50% onoare care deobicei iau saptamanal.

    Am rabdare dar COMPESATIA E PE MASURA ZILELOR DE ASTEPTARE?
     
    TorrenT și -]mike73[-7373 apreciază asta.
  12. Se mai lucreaza la poarta kuiper?Deja au trecut 7zile , un pic cam mult sau nu este deajuns?
     
    War_HammeR23 apreciază asta.
  13. da mike73 se mai lucreaza ,din moment ce inca nu putem intra pe harta de joc, inseamna ca ,inca ,se mai lucreaza, si dupa cum se pare se va mai lucra mult pana cand gasesc ei o solutie, daca dupa 7 zile nu exista absolut nici o schimbare la aceasta problema, e clar... o sa mai asteptam 7 zile cu siguranta. parerea mea.
    sfatul meu : incearca sati gasesti o alta ocupatie, provizorie.
     
    Neutron18 și -]mike73[-7373 apreciază asta.
  14. mobob

    mobob User

    ::))
    provizorie,da.....
     
  15. tema aceasta am deschis-o p cei ce au probleme de conectare pe pagina de joc (harta/nava)
    va plangeti toti ca nist copii ca nu va merg dronele pet-ul si alte nimicuri, intr-o tema deschisa pt total alta problema
    cand altii , multi alti utilizatori nici nu pot intra pe joc de mai bine de o saptamana, si devine deranjant sa primesc alerte cu niste comentarii off topic. cauta-ti teme potrivite problemelor voastre si postati-va acolo suparariile si sfaturile/informatiile refetitoare la cazul vostru.
     
    -]mike73[-7373 apreciază asta.
  16. Neutron18

    Neutron18 User

    au trecut o saptamana si o zi de cand s-a intamplat faza cu kuiper si ca nu ne mai merge pagina de joc,nu inteleg de ce le ia atat sa rezolve problema?Nu mai bine baga serverul in mentenanta 1-2 zile maxim, sa stea pe bara toata lumea si sa rezolve problemele? asa unii cresc vazand cu ochii iar ceilalti se roaga sa se rezolve problema,, ce mai organizare :))
     
    ***0007***, -]mike73[-7373 și War_HammeR23 apreciază asta.
  17. si o sa mai treaca o saptamana lejer.... deoarece, din cate imi comunica colegi de clan pe ts, zilnic se rezolva total alte erori/bugg-uri..gen cum a fost cu punctele la drone pagina de hangar si alte nimicuri marunte , in ciuida acelei liste de probleme si ordinea prioritatii lor de rezolvare,postata pe acest forum la inceputul saptamanii ,in care , problema conectarii la clientul de joc era una "CRITICA".
    in departamentul tehnic momentan miroase a creier ars :)) si cred ca nici ei nu stiu ce naiba sa intamplat la poarta aia saptamana trecuta
    cu alte cuvinte baietii (tehnicienii) sunt in plop si plopul zboara.
     
    Neutron18 și -]mike73[-7373 apreciază asta.
  18. Neutron18

    Neutron18 User

    zilele trec, rabatul si premiumul se duc, macar sa ne despagubeasca dupa ce o sa se remedieze problema(daca o sa se remedieze vreo data) , deja o saptamana de premium si 4 zile de rabat mie mi s-au dus,plus ca am pierdut ziua zeus si helix,
     
  19. ***0007***

    ***0007*** User

    Domnu ©ØrrØsivΞ aveti ideie... da ca se mai aude ceva de conturile ramase blocate in poarta..(kuipar)
    A trecut o saptamina si nimic.....si nici nu apuc sa ma bucur de pachetele cumparate...(
     
    War_HammeR23 apreciază asta.