PROBLEME TEHNICE SAU BUGURI?

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de savuviorel_007, 9 Ian 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Buna ziua, am o problema cu acordarea recompenselor la cutiile bonus, am sesizat suportul duminica dimineata, dar inca nu am primit niciun raspuns.. am resetat punctele la registru in urma cu 2 saptamani, duminica dimineata am terminat de pus ultimul punct inapoi la registru, am luat duplicator si am iesit la cules de cutiute bonus, acolo am observat ca primesc mai putin din aceste cutii (fata de cat primeam inainte de resatarea registrului), inainte primeam 3ee si 52uri, pe hartile normale, in pvp primeam 4ee si 68uri (fara sa am punctele la registru puse pe noroc1,2 si tractor2, aveam doar duplicator si 10protocoale recuperare lvl3 pe pet, iar acum dupa ce am pus punctele la registru, pe noroc1,2 si tractor2 primesc 2ee si 48uri:eek::confused::eek:. Nu stiu care este problema, problema tehnica (nu se aplica corect bonusurile de la registru, in urma resatarii) sau bug (pentru ca totusi primesc mai putin decat primeam atunci cand nu aveam aceste puncte puse), cunoaste suportul problema sau nu, se va rezolva sau nu? am inteles ca ar fi o problema si cu recunoasterea protocoalelor la pet, dar de care suportul are cunostinta, dar totusi chiar si fara aceste protocoale, cand culegeam cu nava, tot primeam mai mult din aceste cutii. NUME:֍﴿VIO●Ðᴇᴀᴅ$ᴘᴀᴄ£●87﴾֍ ID:161652277

    *semnalizarea cu rosu reprezinta faptul ca aveam deja cunostinta despre aceasta problema si eu nu v-am cerut un raspuns in legatura cu aceasta, ci cu.. POSIBILE PROBLEME LA REGISTRU PILOT! si doresc daca se poate o verificare in acest sens, cred ca merit acest lucru fiind un jucator fidel? totusi va multumesc pt. raspuns si rapiditate, dar nu era necesar, el regasindu-se in mesajul meu, nu ca o intrebare, ci ca o constatare, tocmai pt. a nu primi un raspuns de acest gen.
    * si dumneavoastra spuneti ca..
    • Protocoale recuperare P.E.T.: Bonusul în uridium nu se calculează corect.
    ..asta inseamna ca ee, munitie.. ar trebui sa primesc normal, ca inainte de event, cand culeg cu petul? (acest lucru va asigur ca nu se intampla, cel putin nu la mine pe cont), dar defapt nu ca inainte, ca acum am si punctele la registru puse pe noroc1,2 si tractor2, dar nu primesc nici macar ca inainte. »inainte aveam duplicator 100%+30% proto pet, acum am duplicator +100%, pet +30%, + tractor2 +20%, noroc1 si 2 +12% si primesc mai putin la toate indiferent cu ce culeg (in comparatie cu inainte 3 ee, aum 2ee, uri munitie.. la fel).
    *in fine, ma las pagubas, prea multe probleme si nu merita.. daca jocul merge bine am sa stau pe joc si are de castigat si B.P. daca nu, nu..
    **imi cer scuze ca mesajul este atat de lung, dar cred ca problema este destul de importanta si merita detaliata.
     
    Modificat ultima dată: 17 Mai 2016
    Oscar_The_Owl și Viorel_77 apreciază asta.
  2. styv86

    styv86 User

    Deja sa postat un anunt in legatura cu problemele actuale de pe joc de catre Domnul ©ØrrØsivΞ....ai si tu rabdare ca se vor remedia, nu esti singurul..:oops:
     
  3. Daca ai citi tot mesajul si raspunsul Domnului ©ØrrØsivΞ, nu te-ai mai baga aiurea, eu semnalez cu rosu faptul ca stiu de problema cu protocoalele la pet si de asemenea stiu ca si cei de la suport au cunostinta si se ocupa de remedierea problemei. Ce semnalizez eu este POSIBILE PROBLEME LA REGISTRU PILOT! si doresc daca se poate o verificare in acest sens, cred ca merit acest lucru fiind un jucator fidel?
     
    **Eva2013** apreciază asta.
  4. În forum nu se pot efectua astfel de verificări.

    Tot ce pot face este să vă informez că, în ceea ce priveste propriul Registru Pilot, nu sesizez să existe vreo problemă legat de acesta.
     
  5. Ma gandeam ca poate problema exista si se datoreaza faptului ca am facut aceasta resetare a registrului si am pus punctele inapoi exact acum, in aceasta perioada in care serverele au fost puse la pamant din cauza diferitelor probleme si cum sunt si au fost atatea buguri, nu ar fi de mirare..
    Multumesc pt.raspuns, sa aveti o zi buna!
     
  6. styv86

    styv86 User

    Da nu vreau sa te supar, de ce te superi..nu inteleg?:oops:
     
  7. Pai citeste cu atentie si ai sa intelegi.. este ok sa platesti ceva sau pt. ceva si sa primesti cu totul altceva?:cool: si problema persista si deja sunt prea multe si se repeta si se tot repeta, la un moment dat ti se ia?!:mad: supararea mea nu este pe tine sau din cauza ta, nici nu stiu daca o pot numi suparare, dupa atatea a devenit o chestie.. pfff, oricum trebuie sa ne obisnuim? dupa reactia ta pe care o ai peste tot pe forum de don't worry be happy, cred ca ai facut-o deja?:D ori esti genul care nu bagi bani in joc si esti no stress?
     
  8. styv86

    styv86 User

    Bag bani in joc...dar cand am inceput sa joc, nu prea am avut incredere in eventuri si cu toate ca se pot schimba eventurile dupa cum decide creatorul jocului...asa ca de ce sa ma enervez ca joc ca imi place jocul de echipa...oricum nu are rost sa lungesc si nu cred ca trebuie sa dramatizam pe un subiect care se repeta la fiecare event...pace tie, pace mie...noroc.o_O
     
  9. salut
    de ieri 27.05.2016 ora 19 DE eu nu ma mai pot coecta pe harta de joc in urma unui "deces" in poarta kupier.
    cokies catche files le-am sters, restart am dat de vreo 10 ori degeaba.. echipa de suport vad ca.. prea putin le pasa de problema mea,
    ca sa nu mai precizez ca am cheltuit 220k uridium pt completarea portiilor cu recompense speciale , plus ca pierd eventul din cauza intarzierii lor , plus ca mi se duc zilele de premiu, rabat si duplicator, aiurea. este chiar atat de greu sa plaseze nenorocita aia de nava inapoi in 3-1 cu hp reparat ???? pe bune?...

    [​IMG] 80120644
    server global 7
     
  10. la fel mi s-a intamplat si mie pe eg4,bataie de joc generala,chinezarie germana

    toata lumea e libera,nu se deranjeaza nimeni sa raspunda la problema asta?

    probabil dupa ce se termina eventul o sa raspunda cineva,de compensatii pt. urii pierduti ce sa mai vorbim
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Mai 2016
  11. Nava apare ca fiind în 3-1. În acest moment, vă puteți conecta pe harta de joc?


    De ce întrebați dacă toată lumea e liberă, cumva dvs. vă aflați la locul de muncă și nu vă puteți juca? :rolleyes: ...e sâmbătă, mai toată lumea e liberă!

    Ce ați dori să vă răspund, la ce anume? Ați comunicat cu suportul? Ați comunicat vreun userID?
     
  12. Am aceeasi problema cu war -hammer23,am bagat uri in poarta kuiper si in alte porti si nu ma pot conecta la server dupa ce am murit in poarta kuiper,am contactat suportul,degeaba.La ironii suntem campioni,la solutii....
     
  13. În cazul de față, până veți afla dvs. că albinele se prind mai degrabă cu miere decât cu oțet, am să vă recomand să așteptați să vă răspundă suportul! ;)
     

  14. nu..inca tot nu ma lasa sa ma conectez
    si da , la suport deja am scris ..o data aseara ,si mai devreme inca odata...si cred ca daca mai scriu inca de vreo 3 ori il considera spam...
    si totusi nu sunt bagat in seama.
    impresia ca sunt luat de prost se accentueaza la fiecare 5 minute cand dau refresh la mail si vad ca in continuare..NIMIC..nici un raspuns nici o rezolvare
     
  15. Din păcate, mutatul navei nu vă rezolvă problema de conectare pe pagina de joc și, tot din păcate, nu pot face mai mult.

    Va trebui să așteptați ajutorul suportului jocului.
     
  16. bun..si tot ce pierd eu asteptand rezolvarea unei probleme care nu a aparut din cauza configuratiilor mele de pc sau de internet ci de serverele bP. cine mi le ofera inapoi? o sami primesc recompensele integral din portiile care le=as fi terminat in pimpul acesta ?
    asta ar insemna 2 lf4 2 havoc si 2 herculespt ca din fiecare poarta care ofera aceste recompense am 2 complectate, una pe harta si cealalta in asteptare.
    chiar ma indoiesc, parca vad ca , ca "in semn de revansare" o sa imi dea un booster de PE si unu de onoare si cu asta imi scot ochii...
    deci asta ar fi barjocura la superlativ
    sper ca realizezi si sper ca si ei realizeaza cat pierd eu acest weekend pt aceasta asteptare indelungata care nu ar trebui sa dureze atat.
    e strigator la cer...
     
    ***0007*** apreciază asta.
  17. crezi ca pe ei ii intereseaza ca niste "fraieri" tipa ca si-au pierdut bani si timpul,vor gasi alti "fraieri" pe care sa-ijecmaneasca,asa cum daca lucrezi peste program la stat "vei primi bani"desi in codul muncii scrie ca vei primi libere sau bani.In Romania suntem "cetateni europeni" deci nu avem drepturi,dar turcii daca nu sunt cetateni europeni au toate drepturile,deci in concluzie vom primi un sut in fund
     
    ^^jax20^^ apreciază asta.
  18. Neutron18

    Neutron18 User

    Buna ziua!Ieri pe la ora 12:00 ora Romaniei am bubuit in Kuiper din cauza lagului, si ma dat in 1-1.Dupa asta nu am mai putut sa ma conectez pe pagina de joc.Pe prima pagina pot intra, si cand dau start , cand ajunge la status conexiune se invarte banda aia verde la infinit :)De pe alte conturi ma poc conecta pe pagina de joc insa de pe el meu nicidecum.Am scris ieri la suport insa nu am primit nici un raspuns, ma puteti ajuta?
    ID-37152356
    Server-EG2
     
  19. -vat74-

    -vat74- User

    Buna seara! In afara de protocoalele de recuperare care vad ca le avem degeaba, modulele upgradate disparute de la statii care nu stiu cand ni se vor inapoia, vad ca navele distruse nu se puncteaza la misiuni! EG4.
     
  20. -vat74-

    -vat74- User

    Si inca o problema, dronele reparate numai cresc in lvl!
     
    Oscar_The_Owl apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.