Feedback Porţi Galactice (GG) - Ziua recompenselor duble-speciale / Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de motanu_1990, 15 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Bismut

    Bismut User

    Arunca o privire peste ultimele postari, toti veniti pe forum si creeati teme fara sa stiti ca mai exista inca 10 fix cu acelasi subiect:confused:
     
    Viorel_77 apreciază asta.
  2. *N!NO*

    *N!NO* User

    Buna dimineata,
    Se pare ca nu se mai dubleaza recompensele la porti, incepand de acum cateva minute. Adica de la ora 1, ora RO. Si totusi pe prima pagina, imediat dupa oferta de amplificator de onoare de 50%, apare in continuare anuntul ca se dubleaza recompensele...

    Intotdeauna un event de genul asta tinea tot weekendul, acum se pare ca nu, desi pe prima pagina scrie clar:
    Ziua recompenselor duble Galaxy Gate

    Străpunge valurile și câștigă recompense duble

    Salut, piloţi!

    Toți piloții sunt așteptați să dea raport de îndată la constructorul de porți galactice! Azi, toți piloții vor primi dublul recompenselor standard la finalizarea unei porți. Asta înseamnă dublu XP, onoare, chei de pradă, logfiles, etc.Creează-ți chiar azi poarta galactică.

    Echipa DarkOrbit

    Asta e copy/paste...

    Ne poate lamuri cineva? Multumesc!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 18 Iun 2016
  3. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Salut!

    Ai citit cu atentie ce scrie in acel anuntul?


    "...Azi, toți piloții vor primi dublul recompenselor standard la finalizarea unei porți..."

    Niciunde in acel anunt nu scrie nimic de un weekend de recompense duble. Mai mult decat atat, de pe pagina de Galaxy Gates a disparut reprezentarea grafica a acestui event.

    Spor la joc!
     
    Pieтøηu•RO• apreciază asta.
  4. pe prima pagina arata ca inca este activ eventul cu recompense duble la porti, la galaxy gates inca este reducerea de 25 % dar numai scrie ''unele recompense se dubleaza''.
    am facut zeta si am luat RECOMPENSA NORMALA in timp ce pe prima pagina arata ca sunt inca recopmense duble verificati eroarea!
     
    Modificat ultima dată: 19 Iun 2016
  5. iar au dato in vrajeala trebuia sa se intample iar ceva era prea frumos sa mearga ceva bine
     
  6. Mariuta

    Mariuta User

    Si AZI e IERI?:eek:Atata timp cat anuntul e acolo eu stiu ca AZI e AZI :)
    Cine trebuie sa se uite mai atent? :rolleyes:AZI e prezent, IERI e trecut. Ce e AZI nu e in trecut :(
     
  7. pana sa observ am facut 2 zeta si am luat recompense cat de la 1
     
  8. Andrei_88*

    Andrei_88* User

    pai au bagat amplificatoru de onoare si au retras recompensa dubla , dar din moment ce scrie recompense duble mi se pare normal asa sa fi-e dar nui.. :)
    spor la joc
     
  9. imi raspunde si mie un admin astazi?
     
  10. a fost odata si dublu recompensa si booster onoare si au facut baietii milioane de puncte rang, a 2-a oara nu o sa se mai intample :))
     
  11. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Atat timp cat grafica vizuala corespunzatoare acestui event nu mai este prezenta pe pagina generatorului de porti, iar anuntul nu face referire nicidecum la un weekend intreg, este clar ca asta a fost intentia dezvoltatorului de la bun inceput.
     
  12. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Ti-a raspuns chiar de azi noapte! Tot ce aveai de facut era sa cauti in forum si ai fi gasit discutia de AICI.

    Probabil asta a fost si logica din spatele deciziei dezvoltatorului.
     
  13. Gabi

    Gabi User

    Bug-uri:
    1. ,,Ziua Recompenselor speciale la porți"(Pica acelasi design desi in descrierea eventului menționează clar ca dacă deții deja unul dintre design-uri nu vei primi același din nou )
    2. ,,Ziua Recompenselor duble la porți"(nu se respectă din nou descrierea eventului deşi existența acestuia este confirmata la Home - jocul este pe internet iar informațiile pot fi actualizate la fiecare secundă, nu este ziar ca sa nu poți șterge anunțul,aşadar nu este o scuză-)
    3. Chatul (sare de pe grup pe global, de mult timp)
    PS: nu ștergeți postarea
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  14. Ce a vrut dezvoltatorul jocului cu acest event, numai el ştie! Au existat mai multe informaţii contradictorii, rezultatul fiind :oops: .... 中國! :p

    Cert este că celor care au efectuat porţi şi nu au primit dublul recompenselor, li se va credita automat diferenţa a ceea ce trebuiau să primească. Ţineţi-vă degetele încrucişate! :)
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    în aceeași notă cu a dumneavoastră: întreb cu maximă fereală dcă știți cumva ce se va întîmpla cu cei care au avut neobosita ”șansă” să deschidă cufăr după cufăr cu design-uri pe care le aveau deja? mai sunt printre noi sau și-au ocupat deja locurile la masa celor ”avuți” ? :D:rolleyes:
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Am aflat dintr-o sursa neoficiala ca de miercuri pana duminica vor fi recompense duble la porti. De pe 22 pana pe 26 luna asta.
    Pe data de 22 o sa fie si cutii aurii. (Zeus event)
    Pe 23 si 26 helix LF-4.
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  17. Deocamdată nu deţin vreo informaţie în această privinţă.



    pic1.jpg ;)
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  18. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    problema mare este :
    nu avem admini pe chat care sa mai discute cu jucatorii romani,
    informatiile se dau an ultima zi sau deloc ((
    din afara de ARES si COROSSIVE nu mai vad admini , ce s-a antamplat cu ceilalti ??
    ( domnule corossive, ultima oara cand ati intrat pe chat ati putut si dumnevoastra sa dati un buna ziua )

    sau buna seara
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 21 Iun 2016
    **Just4fun** apreciază asta.
  19. johny25812

    johny25812 User

    am primit experienta si onaoare dubla la finalizarea portii , dar uridiumul , UCB-100 de ce nu sunt duble ?

    [​IMG][​IMG][​IMG]
    DatăAcţiune
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Ai primit o parte din poarta Kronos.
    [​IMG]
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Poarta galactică Beta finalizată.
    [​IMG]
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Ai colectat 8 logfile-uri.
    [​IMG]
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Ai primit 17600000 PE
    [​IMG]
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Ai primit 420000 puncte de onoare.
    [​IMG]
    24.06.2016 - 04:57[​IMG]Bonuri de reparaţie primite (8)
    [​IMG]
    Bilanţ
    • Dată Acţiune Suma
    • 24.06. 04:57 Poarta galactică Beta finalizată. + 40,000 U.
    • 24.06. 04:57 P.E.T. reparat. - 350 U.
    • 24.06. 04:57 Navă de extratereştri nimicită. + 32 U.
    • 24.06. 04:57 Navă de extratereştri nimicită. + 25,600 C.
    orice recompensa este dubla la finalizarea portii :


    Ziua recompenselor duble Galaxy Gate

    Străpunge valurile și câștigă recompense duble

    Salut, piloţi!

    Toți piloții sunt așteptați să dea raport de îndată la constructorul de porți galactice! Azi, toți piloții vor primi dublul recompenselor standard la finalizarea unei porți. Asta înseamnă dublu XP, onoare, chei de pradă, logfiles, etc.Creează-ți chiar azi poarta galactică.

    Echipa DarkOrbit

    EG3 User ID 166049229
     
    Modificat ultima dată: 24 Iun 2016
  20. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Acest aspect a mai fost deja discutat. Daca ai sa citesti cu atentie, scrie clar "Astazi UNELE recompense se dubleaza". A mai fost postat in trecut si pe forum, munitia si uridium-ul din porti nu se dubleaza . Incearca pe viitor inainte de a raporta o problema sa citesti forumul.