Raportări de buguri/erori

Discuție în 'Probleme generale' creată de ©ØrrØsivΞ, 30 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. dupa eroarea de la eventul cu asamblarea mi-a fost returnat decat deflectorul la lvl 16 dar si cele 2 coci(una la nivel 16 si una la nivel 1) nu au fost returnate...
     
  2. ..BAU..

    ..BAU.. User

    Mie nu mi-a fost returnat inca nici un modul...
     
  3. ..BAU..

    ..BAU.. User

    Buna ziua,
    Aseara si astazi am avut probleme de conectare la joc. Nu numai eu ci peste 13 colegi de-ai mei. De exemplu ne luptam, si am dat refresh la pagina. Ce sa vezi? 10-15 minute nu ne-am putut conecta. Am inchis complet jocul, si nu mai puteam nici sa ne logam pe cont. Minunat!
    Exista momente cand nu se incarca portalul de joc pentru a te putea conecta la cont!
    Inteleg sa existe buguri, dar nici chiar asa!

    De asemenea, de cand cu „minunata„ asamblare exista momente cand astepti si 45 de minute sa se incarce pagina de Galaxy Gates. Si am incercat si sa sterg cache, si sa reinstalez browserul, si sa il schimb. Aceasta problema apare de asemenea la mai multi colegi.

    Sper sa se remedieze cat de curand!
     
    Modificat ultima dată: 19 Iun 2016
  4. Buna ziua, nu mai sunt efecte vizuale la drone si la motoarele navelor? acea urma ce o lasa in urma lor verde albastra rosie etc? doar daca dai zoom pe nava mai apare, in modul normal nu se mai vede nimic
     
  5. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    In momentul de fata mai intampinati probleme de conectare?

    Salut!

    Nu este vorba despre un bug, efectele vizuale respective se mai pot observa doar daca se face zoom pe nava.

    Spor la joc!
     
  6. Salut!
    Pai atunci ce sens mai au? sunt vizuale fara vizual...sau cum si in 2d se vad doar in 3d nu se mai vad...nasol
     
  7. Va fi o problema mare la trecerea jocului in 3d ( iar 2d va disparea ... ) , chiar daca ai grafica nu imi trebuie 3d ,sunt multumit de 2d
     
  8. dady77-7

    dady77-7 User

    Salutare,am fost deconectat de pe joc in harta 3-4,am dat reconectare si dupa ceva timp cand am reusit sa ma reconectez am revenit in harta 3-2 si cu misiunea zilnica de la capat data. De ce ? Multumesc !
     
  9. cu aceasta problema ma lupt si eu,sar portalul imi da "reconectare" dau jump la fel.:((
     
  10. ..BAU..

    ..BAU.. User

    Da, in acest moment iar am fost dati afara de pe server. Si eu si multi altii. Si nu mai putem sa ne reconectam... Sper sa nu mai dureze ca dimineata 40 de minute... Deja e a nu stiu cata oara...

    http://prntscr.com/bib1yb Asa apare de peste 5 minute... Si repet, nu este doar problema mea, apare si la alti colegi.
    EDIT> Si-a revenit intr-un final... Mai repede ca dimineata dar totusi, am stat vreo 5-10 minute pe tusa....
     
  11. dady77-7

    dady77-7 User

    Iar am fost deconectat,te poti reconecta dupa 5-10 minute,dar nu se stie pentru cat timp,in ritmul asta nu se poate juca !!! EG6 ID 100240400
     
  12. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Am inteles. Cand mai intampini problema asta te rog sa specifici serverul pe care joci si un UID.
     
  13. ..BAU..

    ..BAU.. User

    La intrarea/iesire unui player din grup, chatul sare din camera de Grup in Global. Acesta se considera bug sau este ceva normal, de cand cu updateurile? Inainte nu exista aceasta problema...

    Sincer, mi-as dori sa nu se mai intample.:))))
     
    Modificat ultima dată: 19 Iun 2016
  14. dady77-7

    dady77-7 User

    Este ceva normal de cand cu updateurile :)))
     
  15. CapoHrx

    CapoHrx User

    E nesimtire grosolana multitudinea de buguri si erori prezente in joc. Exemplu recent: scut instant si smartbomb nu le pot folosi deoarece apar intunecate si 0 in bara principala, ele fiind insa montate pe ambele configuratii ale navei si bineinteles dispun de munitia aferenta. Petul i- si pierde butoanele de comanda exact cand te lupti cu smecheri, sau ramane in alta harta.Chatul nu functioneaza cam 80% din timp. Resurse gen scrap mai primesti cam 1 la 100 npc uri in x-4 de exemplu. Npc uri grele in 4-5 uita sa dea recompensa. I mi vine sa i injur pe cei responsabili, dar nu stiu cine sunt incompetentii in cauza, asa ca nu arunc vorbele aiurea.
     
    WIΖΛΓΔ și ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  16. MΛXX-LΛW

    MΛXX-LΛW User

    de ce raman modulele la o baza care deja e ocupata de altcineva??
     
  17. [RO]LIVIU

    [RO]LIVIU User

  18. Acea ``codita`` de la motorul navei nu mai apare, cu toate ca am totul la maxim. e de la mn, sau de la joc?
     
  19. Deoarece tu nu ai nici xeno sau mine tip acm-01 ca sa le poti folosi smart bomb sau scut IST-01(scut backup sau insantaneu , te face invincivil 3 secunde ), iar problema cu recompensa pe 4-5 nu te poate ajuta decat suportul :)