Feedback Intrebare deschisa pentru BIGPOINT...

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Veneficus, 26 Sep 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

doriti un raspuns la aceasta intrebare de la dezvoltatorul acestui joc?

  1. da

    86,3%
  2. nu

    13,7%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. **eagle1**

    **eagle1** User

    Gresesti ! Jocul s-a dus de atunci de cand nava ta a ajuns sa pocneasca din 2-3 rafale ... Probabil ca tu nu ai prins perioada cand un duel dura 1-2 minute , dmg-ul nu era asa de diferit intre jucatori , nava ta suporta mai usor dmg-ul , tech-urile aveau si ele un rol in lupta , etc . Deci ca sa intelegi , jocul nu s-a dus datorita banarii trisorilor ...ei doar au adus doar un plus la neconfortul jucatorilor normali , corecti .
    Tocmai din motivul asta nu plange nimeni dupa ei , doar ... tu , vad .
    Daca erai atent la intrebarea pusa ... intelegeai ca :,,nu am primit ce am dorit'' . Ei inca exista ... Si se fac tot mai mari si tot mai puternici :eek::eek::eek:
     
  2. Veneficus

    Veneficus User

    totusi...
    exista si varianta 3:
    sa deschid 2-3 conturi pe un anumit server (am 5 calculatoare disponibile) si sa fac si eu acelasi lucru care (asa cum spunea un forumist intr-o postare mai veche) e "la moda"...
    depinde de raspunsul care il va da BP la intrebarea de mai sus... daca il va da...
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  3. si esti sigur ca do-ul o sa dea raspuns ? si daca da un raspuns atunci prin cine ? prin femeia de servici sau administratorul de bloc caci ei nu sunt in stare si orice iese din gura lor.... nu mai scriu ca iau ban
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  4. Veneficus

    Veneficus User

    nu are nici o obligatie (in afara de obligatia morala) sa raspunda la intrebarea de mai sus chiar daca se intruneste numarul de voturi necesar si mesajul nostru e trimis mai departe...

    canale de comunicare are BP destule...ca le mai incurca intre ele cateodata anuland un anunt de pe un canal cu un anunt de pe altul...e alta poveste...

    te vad tare suparat...
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  5. Nu numai eu sunt suparat, 50% din jucatori sunt suparati
    Veneficus, eu iti tin partea si tu arunci cu rahat in mine ?? Nu vad rostul raspunsului tau la postarea mea
    Eu oricum am votat cu NU caci de minciuni sunt satul:)) am deja 20 de saci adunati cu minciunile BP-ului !! la ce raspunsuri sa ma mai astept !!!! Poate daca devi tu admin sau programator la Do sa ne dai ceva informatii :))) caci in momentul de fata sunt cam toti secretosi :)
    Veneficus, tu esti si jucator de darkorbit sau scri numai pe forum ??
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  6. Veneficus

    Veneficus User

    100% din jucatorii corecti sunt suparati...
    nu,si...nu!
    postarea ta cuprindea doua intrebari adresate unui citat cu postarea mea... tocmai raspunsul la intrebarile tale motiveaza rostul postarii mele...
    e dreptul tau...sa votezi/imaginezi/visezi ce si cum doresti...
    da,si...nu!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  7. Eu as mai fi facut o completare la intrebarea ta , daca se baneaza sa se pune numele si sanctiunile ... ca sa nu se mai acopere gigantii !!!
     
  8. Asa ar fi fost corect, si ar fi crescut si credibilitatea DO-ului, in schimb avem pe Veneficus care spera sa fien totul bine :)) asa un visator inca nu am vazut :)) nici nu ma mir ca-i trag toti suturi in partea dorsala :))

    Veneficus ! eu am spus 50% din jucatori !!! asta inseamna : 50% jucatori cinstiti,35% roboti si 15% admini !! acuma stau si ma gandesc care este defapt raportul ? dupa cunostiintele mele 70% din jucatori sau last de joc ( pe aia pe care ii cunosc eu, si nu sunt putini !! ) raportul actual este : 50% roboti , 35% admini, 15% jucatori cinstiti !!!! ( si admini au drept de joc, si daca ne gandim cati admini avem in DO... mi se face rau ! sunt mai muti admini decat jucatori !! )
    cel mai simplu este : fa un : /users si vezi cati jucatori activi ai pe chatul romanesc sau unul la alegere ta . Dupa asta poti sami trimiti o carte postala cu raspunsul tau, toate cele bune si spor : la da si nu:) si nu stiu dece ai postat sondajul asta ? asta imi demonstreaza ca nici macar nu ai habar de darkorbit !! Hai ,spor la scis si multa sanatate,
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Oct 2017
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    nu,si...da!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  10. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Am avut o parere mai buna despre tine si nu ma mai mir ca te iau toti in suturi, sondajul pe care lai postat nusi are rostul pt ca ce tu astepti este imposibil !!! mai bine te gandesti de 3 ori inainte de a scrie ceva !
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    :rolleyes::):rolleyes:

    aici e completarea dorita de tine ...cu raspuns cu tot..."gigantii" raman acoperiti...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Oct 2017
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  12. Bismut

    Bismut User

    [​IMG]
     
    Sтєρнαη și Beka apreciază asta.
  13. Veneficus

    Veneficus User

    bismut...
    nu inteleg ce vrei tu sa subliniezi ...
    ce anume nu pricepi din faptul ca clasamentele jocului sunt pline de trisori?
    tu chiar nu intelegi ca întrebarea din sondaj nu te are pe tine destinatar iar tu nu reprezinti BP...
    conform profilului tau ai 20 de ani...de ce nu dai dovada de maturitate prin a nu te mai baga in seama aiurea...devii penibil...
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  14. Bismut

    Bismut User

    "amice" anuntul ala este oficial nu este scris de mine, vrei sa vina cineva din partea BP sa til scrie personal ?
     
    Sтєρнαη apreciază asta.
  15. Veneficus

    Veneficus User

    apelativul folosit ( auzi la el...: "amice") te pune exact acolo...unde esti!
    anuntul ala oficial care il tot fluturi tu prin aceasta tema (de parca nu ai una dedicata) nu raspunde intrebarii din sondaj...
    nu vezi, nu intelegi, nu stii, asta e! din ce vad eu mai sunt cativa doritori de raspunsuri ...
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Cu tine e mai greu decat mi-am imaginat, hranestete cu asteptarea in continuare.
     
    Sтєρнαη apreciază asta.
  17. Veneficus

    Veneficus User

    mai greu?! ce anume e mai greu?

    iar faci presupuneri...
    ai grija cu imaginatia...sa nu devina prea densa ca iar ajungi la penibil(ul) off-topic...

    pentru informarea ta...citeste aici afirmatii oficiale ale BP...aceste afirmatii trebuiau aplicate iar întrebarea din sondaj la aplicarea acestor afirmatii asteapta raspuns...
    nu stii , stai in banca ta si nu posta aiurea in tot forumul...
     
    Modificat ultima dată: 14 Oct 2017
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  18. Veneficus

    Veneficus User

    Multumesc !
    Multumesc administratorilor acestui forum pentru interesul acordat fata de acest sondaj si bunavointa de a-l lasa deschis o perioada mai indelungata...nu sunt surprins de rezultatul sondajului pana la aceasta data...motive pot fi mai multe...
    unul din motive poate fi numarul scazut de forumisti direct proportional cu numarul de jucatori activi pe joc...
    alt motiv mai poate fi numarul mare de utilizatori care triseaza comparativ cu numarul de utilizatori corecti...
    iar alt motiv poate fi pur si simplu nepasarea...
    oricum nu mai conteaza...
    din pacate concluzia mea finala e ca daca doresc sa mai joc acest joc sunt obligat sa o fac insotit de trisori , clasamente reprezentate de acestia si toate celelalte aspecte incorecte ale acestui joc tolerate de BP din motive doar de el stiute...
    multumesc totodata si forumistilor care au votat (indiferent de votul acordat) acest sondaj ...pacat ca suntem putini...

    va doresc o zi buna tuturor...
    din punctul meu de vedere tema se poate inchide.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  19. Spor la joc!

    Spre ştiinţa dvs. şi a celorlalţi utilizatori, în data de 13.10.2017 următorul mesaj a fost transmis către toate conturile care au fost identificate ca folosind, recent, programe de tip "bot":

    pic1.jpg

    ...care în traducere liberă ar arăta în felul următor:

    "

    Anunţ Oficial
    privind acţiunea împotriva Bot

    Salutări, Pilot CRMTest123!

    Astăzi am iniţiat primul nostru val de sancţiuni utilizând noua noastră strategie de detecţie bot. Am identificat pozitiv 2.600 conturi care au încălcat termenii şi condiţiile noastre, prin folosirea de terţe software-uri pentru a-şi consolida conturile, în ultimele luni.

    Pe parcursul procesului, ne-am asigurat că deţinem o metodă incontestabilă de a identifica dacă un cont a folosit vreodată bot sau dacă va folosi vreunul în viitor.

    Cum aceasta este prima noastră utilizare a noii metode, nu vom bloca conturile. În schimb, am executat deja un script care a impus pedepsele de mai jos.

    Te rugăm să consideri acest mesaj ca pe un avertisment final şi să renunţi a mai folosi software-uri terţe pe contul tău de joc.

    Mulţumim tuturor celor care continuă să se bucure de jocul nostru în mod corect! Sperăm cu încredere la un zbor prin spaţiu împreună cu tine, într-un DarkOrbit sigur şi corect.
    "

    Întrucât mesajul este ambiguu, am solicitat şi primit următoarele clarificări:

    Sancţiuni
    · Nu va fi nicio sancţiune aplicată pt. această rundă. Acest mesaj s-a intenţionat a fi doar un avertisment. Din păcate, s-a folosit o versiune mai veche a mesajului iar partea privind sancţiunile a rămas ca atare.

    De ce doar avertisment?
    · De când am schimbat metodele noastre de detecţie, am decis că cel mai bine ar fi să dăm utilizatorilor "beneficiul" îndoielii utilizării de programe bot. Dorim ca fiecare să se bucure de jocul nostru şi căutăm să oferim utilizatorilor şansa de a se schimba şi de a juca jocul în mod corect.

    Care sunt următorii paşi / Când vom vedea şi nişte banări?
    · Nu există un orizont de timp pt. următorul pas. În zilele ce vor urma vom şterge orice noi conturi bot evidente şi ne preocupăm de a face acest lucru pe cât posibil, în mod automat.
    · Cei de la serviciul tehnic vor continua să îmbunătăţească măsurile anti-bot.


    În plus faţă de cele de mai sus, mai există şi alte câteva precizări care, din motive de a nu deconspira modalităţile viitoare de identificare / sancţionare a celor care utilizează programe "bot", nu le pot publica.
     
    Beka, AENZUB și Veneficus apreciază asta.
  20. Veneficus

    Veneficus User


    in urma celor cativa ani de DO am interactionat cu multi utilizatori ai acestui joc...in urma acestor interactiuni pot spune ca am cativa cunoscuti cu care comunic pe mai multe canale de comunicare...astfel am aflat de anuntul postat acum de tine in aceasi zi in care a fost transmis...
    anuntul specificat de tine nu a avut/nu are nici pe departe efectul scontat de BP, de tine si de utilizatorii corecti...mai ales ca nu toti utilizatorii de programe tip "bot" au primit acest mesaj... prin urmare nici noul script nu detecteaza pe toata lumea...

    aceasi Marie cu alta palarie...

    hmm...parca am mai auzit undeva/cândva treaba asta...sa mai rascolesc fara rost? nehh...pute...urat...


    doar cele "noi" ??? si cele vechi ??? cele care fac clasamentele jocului sa dospeasca de nesimtire??? cu ele ce se intampla???



    subiectul temei de fata nu se rezuma la un anumit tip de trisori ci la toti trisorii...totodata acelasi subiect nu se refera la noii trisori ci la toti care au trisat pana acum si triseaza in continuare...
    din pacate concluzia mea finala ramane neschimbata...chiar dupa expunerea de catre tine a "bunelor intentii" ale BP care, in continuare ma obliga sa joc acest joc alaturi de trisori si clasamente reprezentate de acestia...
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.