Harta ??? 2015 !

Discuție în 'Probleme generale' creată de drdistractie123, 10 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ne dai si noua formula de salt?:rolleyes:
     
    crod apreciază asta.
  2. iar probleme cu amplificatoarele?am cumparat si nu am primit nik
     
  3. Bismut

    Bismut User

    Pai joi si vineri am dat cate 100 salturi iar sambata dupa aproximativ 40 ma dat in harta.
     
  4. Salut, acum se poate ajunge mult mai repede in harta ???, unul dintre motive este pentru ca exista acea misiune acolo si cum este cea mai accesibila, mai toata lumea o va accesa.. un alt motiv ar fi ca numarul de jump a fost redus si chiar nu mai conteaza cine ce stie sau foloseste, doar sa nu puna monopol in grup si sa uite sa mai iasa (dupa cum stim exista un numar de playeri care pot accesa si se pot afla in harta ??? in acelas timp, adica daca tu ai facut 1k jump si in mod normal ar trebui sa intri acolo, dar harta este deja plina, nu vei avea loc si va trebui sa faci in continuare jump, pana in momentul in care se va elibera un loc.. si in grup cu nave dotate se poate rezista pana la restart, nu se compara cu a intra singur pt. ca la un moment dat tot vei bubui), asa ca cine vrea sa ajunga acolo pentru misiune sau altceva, acum este momentul ;).
     
    Modificat ultima dată: 7 Aug 2017
  5. Bismut

    Bismut User

    In mare parte esti pe dinafara, nu exista un numar maxim de playeri care pot sta pe harta in acelasi timp si poti face "curatenie" dupa sa stai la cules de cutii de unul singur fara nici un fel de problema, eu am reusit cu un aegis neupgradat.
     
  6. Salut, dar in primul rand nu pe toata lumea o cheama Bismut si nu toti sunt pe dinauntru ca tine (dupa cum stim), nu toti avem acces la informatiile pe care le ai tu :cool: (ori din lipsa timpului, ori..), pentru ca nu este asa, noi romanii suntem ceva.. mai secretosi? :p, iar pe aici nu gasesti atat de multe informatii si nicidecum complete, dar cum tie iti place sa fii informat, rascolesti toate spatiile.. bravo tie! daca vrei si ne poti lumina, cred ca o poti face si in alt mod, fara a ne etala..:rolleyes: eu am spus ce stiu, cel putin asa stiu ca era in trecut, este posibil sa fiu gresit informat, ori intre timp au intervenit modificare (si nu ar fi o noutate, modificari neanuntate), ori.. oricum nu prea cred ce spui tu, pt. ca daca nu ar exista o limita, tinand cont ca este o singura harta ???, pentru toate serverele.. ce ar fi acolo? intreabal tu pe d-nul Baracus pentru a ne lumina si pe noi cu ceva oficial.. cat despre abilitatile tale.. cunoastem ;), eu poate ma refeream si la cei mai putin dotati in tehnica si echipament sau care nu sunt la fel de bine familiarizati ca tine cu harta secreta :), pentru ca toti (sunt convins ca si tu), cand am intrat prima data acolo, am bubuit instant, trebuie sa intri de cateva ori pentru a capata dexteritate' (poti sa te uiti la cate video-uri vrei, nu se compara cu a fi in persoana acolo).
     
    Modificat ultima dată: 7 Aug 2017
  7. Bismut

    Bismut User

    Nu am vrut in nici un fel sa te jignesc doar ca unele persoane posibil sa creada ce ai scris si ii induci in eroare, cat despre supravietuit in harta depinde si unde te da, daca te da in mijloc sansele sunt foarte mici sa scapi, dar daca te da langa o margine poti sta mult si bine acolo pentru ca iti vine cate 1-2 uberprotegiti la 20-40 secunde.
    Uitate la videoclipul de mai jos, nu are nicio o legatura ca unele persoane din acel grup sunt admini, "eroarea" inca exista, ea costa in ati lasa un hangar acolo. Sa iti dau un exemplu, eu am norocul ca astazi intru in harta secreata si cu ajutorul unei erori imi las hangarul cu aegis acolo, maine intri tu si inca un prieten si la fel iti lasi o nava acolo. Duminica ne conectam cu toti, curatam harta in 20 min dupa care doar culegem cutii. In trecut iti puteai lasa nava intrand in UBA dupa care apasai x la pagina, astepti ceva timp dupa care iti schimbai hangarul si acela ramanea in harta secreta, sau dadeai warp la mai mai multe nave, mureai cu una mai aveai sapte in harta, cea cu id-ul hangarului de care am pomenit cateva conversatii in urma si multe altele...daca as sta sa ti le povestesc pe toate ar parea ca scriu romane si nu vreau sa le iau locul altora care chiar se pricep la asta.
    Cei de la tehnic au incercat sa rezolve majoritatea eroarilor dar stii cum e, rezolvi una apare alta...sau sapte :)

    P.S: Sper ca nu am incalcat nici o regula atata timp cand bugurile enumerate mai sus sunt rezolvate.
     
    Modificat ultima dată: 6 Aug 2017
  8. Puteai la fel de bine sa raspunzi in modul acesta, fara alte.. nu de alta, dar eu te credeam baiat fain si am fost printre putinii care ti-au tinut pumnii la competitia 5vs5 (nu am fost invidios ca altii, ca nu am fost ales.. dintr-un clan cu 50 de insi, eram cam singurul.. dar asa este natia noastra..:eek:), in fine, nici eu nu am vrut sa induc pe nimeni in eroare.. eu unul am intrat acolo (din cate imi aduc aminte) de vreo 5-6 x, 3 dati au fost intentionat, din x-2, nu am intrat niciodata din 4-5 (pentru ca in urma cu ceva ani se stia ca doar de acolo poti intra, de la anumite coordonate si ca exista o limita de playeri care pot fi in harta ???..) am incercat si eu in perioada aceia, aproape juma' de zi, pana la urma m-am lasat pagubas :)), dupa ceva vreme am sarit in baza de pe o harta mica si m-am trezit acolo, pentru ca eram cu goli si fara pet echipat.. am cules cateva cutii si am bubuit foarte repede, dupa m-am documentat si am aflat ca se poate sari de pe orice harta, mi-am pregatit nava, petul si altfel au stat lucrurile.. dar eu nu am nimerit niciodata pe mijloc, mereu pe margini, posibil sa nimeresti pe mijloc doar daca sari din 4-5 sau de pe hartile mari? ca doar de noroc.. cat despre celelalte, nu are rost.. iti pot spune si eu la fel de multe, este youtube full.. pe ***** s-au spart multi.. oricum o intrebare ramane.. daca nu exista limita de playeri care se pot afla in harta ??? si tinand cont ca este o harta comuna la fel ca cea cu refractiile, adica nu este cate o harta??? dedicata pentru fiecare server in parte, ci una pentru toate.. ce ar trebui sa fie pe harta ???, mai ales acum ca exista si aceasta misiune, ori este impartita ca cea cu refractiile..? oricum harta secreta, nu mai este secreta de ceva timp, sunt foarte putini cei care nu au auzit de ea sau care nu au accesat-o macar o data, voit sau nu.. oricum ar fi interesant sa il intrebi pe Baracus, dar sa il intrebi si daca aceasta limita a existat in trecut.
    P.S. sorry de povesti :)), nu asta a fost intentia, dar din cand in cand se mai poate tranforma intr-una.. ideea este sa fie una placuta ;)
     
    Modificat ultima dată: 7 Aug 2017
  9. Bismut

    Bismut User

    Ti-a scapat ceva foarte important, pentru fiecare server in parte exista o harta secreta.
     
  10. E asta este ceva cu adevarat nou, chiar am sa caut acum sa iti arat ca ceia ce iti spun eu este un raspuns oficial, pe wiki sau pe forumul englez, nu mai stiu exact, dar sper sa gasesc.. inseamna ca ce spui tu acum.. sunt modificari noi.. pt. ca ce spun eu, nu sunt scoase din burta, intr-adevar sunt informatii ceva mai vechi, din perioada cand dark wiki era la zi..
     
  11. poti sa cauti dar bismut are dreptate:) in ceea ce spune :)
     
  12. Se pare ca nu mai trebuie sa caut prin amintiri'.. oricum ar fi greu sa mai gasesc ceva, dar am gasit ceva mai nou chiar la noi pe forum..

    Se are în vedere nr. utilizatorilor de pe toate server-le de joc.
    ©ØrrØsivΞ, 27 Feb 2017

    ..se are in vedere numarul utilizatorilor de pe toate serverele de joc doar la numaratoarea salturilor, dar atunci nu ar mai avea nicio logica, adica se calculeaza salturile de pe toate serverele, cu toate ca fiecare server are harta lui secreta :eek:?

    ..aceias informatie se regaseste/se ragasea si pe forumul englez si pe darkorbit wiki.. doar ca era ceva mai completa, se specificata si acea limita, adusa tocmai de faptul ca se luau in calcul numarul salturilor de pe toate serverele si bineinteles ca se vorbea de o harta ??? comuna.. pentru ca, din moment ce se calculau salturile de pe toate servere, automat ca se ajungea acolo foarte repede, dar pentru faptul ca baietii au gasit o portita' sa intre cu grupul, atunci au blocat si acea limita, pentru ca daca intrau in grup, mai ieseau la restart si ceilalti.. asteptau ca.. la poarta noua.

    ..motivul pentru care sa scos limita si a scazut numarul de salturi de la 10k, la 1k si fiecare server are harta lui secreta.. este pentru faptul ca se poate intra in grup si se putea amaneta poarta, iar acum acel 1k se calculeaza/server.

    Sunt prea multe care nu se pupa, dar ce trebuie sa stim noi atatea.. ce este prea mult strica.. doar este harta secreta?!;)

    P.S. unele informatii sunt neoficiale!
     
    Modificat ultima dată: 6 Aug 2017
  13. Salut, poate sa aibe, nu am zis ca nu, tu il poti cred pe cuvant pe el, iar eu doar ceva oficial.. sau invers, fiecare cu convingerile lui, nu?
    P.S. este democratie.. :);) sau esti pe genul.. ''Crede si nu cerceta!''? :p
     
  14. Pentru a se evita discutiile si neplacerile cu poarta ??? ar trebui scoasa , dece sa ramana poarta secreta ( daca numai unii beneficeaza de ea) sa nu mai beneficieze nimeni caci si asa nu mai beneficiem nici de Jackpot. este corect sau nu ???
     
  15. Bismut, imi pare bine caci recunosti ca ai stiut de eroare si impreuna cu admini ati folosit portalul secret dupa placul vostru, normal ar fi trebuit sa-l raportati ceea ce voi cred ca nu l-ati facut:(
    Intrebarea mea este : pe voi nu va baneaza nimeni ?? si mai aveti pretentii ca jucatorii de rand sa mai joace darkorbit ??? in conditiile astea cred ca DO-ul nu mai are ce cauta pe NET :((
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Nu am profitat in nici un fel de acele buguri, videoclipul nu imi apartine.
     
  17. Auzi mai parfum de rufe!,nu mai face pe lupul moralist ca daca si admini fac asa chiar daca noi vaz doamne nu stim ca ei joaca,ma gandesc ca sunt destui care ar folosi la maxim si chiar il folosesc acest bug sau mai stiu eu ce este!
     
  18. Eu in locul tau as tacea si mi-as vedea de treaba.
    Bug ca bug dar la un moment dat se rezolva daca chiar ar fii bug... dar mai grav este ce ai facut tu si nu se numeste bug:)
    Adu-ti aminte!
    [​IMG][​IMG]
     
    Bismut și Blade apreciază asta.
  19. domnilor ce nu-mi pot explica eu ,daca tot bagi misiuni mai nene pai oferma-mi posibilitatea sa le pot finaliza in cel mai scurt timp .cum e posibil sa bage misiuni cu mi si milioane de cubi si uberi protegiti ))) in asa zisa harta secreta.si sa nu poti intra .sunteti jalnici mai astia de la BP pai voi credeti ca sta cineva ore intregi sa tot sara cu cpu de 1-1 ruganduse la cate in luna si stele si la toti sfinti de pe bolta cereasca doar-doar se indura vre-un sfant sa-l bage in harta aia ultra ultra secreta? in ultimul timp am jucat tot mai rar dar cred ca nu o sa mai joc deloc. am intrat auzind ca sau bagat npc-uri noi dar vor ramane noi noute dc nu poti ajunge la ele, sunteti de toata jena. imi cer scuze dc am suparat pe cineva Multumesc
     
  20. _basty13_

    _basty13_ User



    mare dreptate ai si am sarit cu orele si a venit unul din clanul kill si din 3 salturi ca si mine a intrat ,cum nici nu stiu aici cred ca este ceva anume de facut