Europa globala 4 trezestete !

Discuție în 'Clanuri' creată de Stephan-Ge4, 31 Mar 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut Eg4 suntem un server dominat de bulgari si slovaci (Ł€Ø₦)-(SK),cred ca e timpul sa ne trezim la realitate pe acest joc virtual :) Propun unirea ROMANILOR pe acest server suntem destui sa dominam aceasta globala nu trebuie decat sa lasam orgoliu deoparte cine este de aceeasi parere cu mine rog sa imi lase mesaj pe contul de joc (sᴛᴇғᴀɴ). Ps. Stiu ca sa mai incercat asta si nu a tinut nu gasesc pe nimeni vinovat decat pe noi .
     
  2. CapoHrx

    CapoHrx User

    Mult am ezitat sa comentez, insa trebuie spus...ca atare sa auda toata lumea:

    Fa o analiza mai profunda in ce priveste aceste clanuri...cati romani au fost, caci mereu au fost..., si sunt si acum romani in acele clanuri mizere, sau prieteni cu acestia. Problema sunt programele si bugurile utilizate de acestia, la care trag smecherasii ca mustele ... Cu cat e mai mare mocirla cu atat e mai atractiv si se aduna mai multi. E ca in mahala. Toti sunt pe felie si nu mai conteaza ca e roman, bulgar sau turc, doar interesul propriu, castigul rapid si facil. Schimba clanurile ca chilotii si incearca sa manipuleze pe altii. Demnitatea si verticalitatea nu exista in acest joc, nu ai pe ce cladi aliante sau unitate, cum nu poate fi vorba nici de comunitate romaneasca. Chatul se rezuma in cel mai fericit caz la politeturi cu IQ redus, insa cel mai frecvent se foloseste limbaj suburban, atacuri la persoana, injurii etc. Chatul este un fel de OTV fara imagini, loc de lauda de sine si spurcare a altora.
    Nivelul de cultura sociala si generala a majoritatii utilizatoriilor, nu permite o viziune mai extinsa decat proria persoana. Telul poate fi cel mult individual in aceste cazuri.

    In traducere ar fi cam asa: ne unim toti intr-un clan x impotriva clanului y, insa unii membrii din ambele parti se cunosc din aliante anterioare sau alte ''situatii avantajoase''. Dupa o vreme un player din x ii spune amicului din y despre un nou bug (sau ce poveste ar fi nu conteaza...), moment in care jucatorul din y va trece de partea x si va sabota sau va lupta impotriva propriului clan (conform analizei sumare expuse in paragraful precedent) pentru a obtine foloase personale. Simplu nu???
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    o definiţie corectă şi exactă a întregii comunităţi !
    ce e trist însă e faptul că problema nu pare să aibă rezolvare cîtă vreme bp tolerează folosirea programelor de luptă iar această situaţie duce negreşit la creşterea încasărilor.
    se dovedeşte încă odată că ticăloşii sunt mai mulţi, mai bogaţi şi mai dispuşi la cooperare decît ceilalţi !
     
  4. atyne

    atyne User

    Copilasii aia din >>>Mod Edit: Nu personalizați!!!<<<” cred ca Demanerul e doar al lor iar admini nu fac nimic pentru a-i bana( deoarece acesti indivizi sunt niste codati,in alte cuvinte nu joaca corect si se folosesc de fel si fel de metode pentru a evolua).Eu unul nu ma pot apropia de Demaner ,deoarece ma omoara in mai putin de o secunda( eu avand full scut si viata).Am facut reclamatie si l-a suport insa dansii nu ma pot ajuta cu absolut nimic.Din pacate jocul nu mai ofer egalite tuturor jucatorilor.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 1 Apr 2018
  5. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da de ce să nu "personalizeze" domnule moderator ? se întîmplă vreun sacrilegiu dacă pomenim numele unor neica nimeni al căror singur merit este că au atins nivelul maxim de ticăloşenie ? acum, superdotaţii ăştia cu autoklic, scut indestructibil, şi daune imense, au ajuns să fie protejaţi de moderatori în văzul tuturor pînă şi aici pe forum !:eek:
    mai scutiţi-ne domnilor că ne-am săturat de asemenea intervenţii şi oricum, nu faceţi decît să ne întăriţi convingerea că indivizii în cauză au la îndemînă şmecherii care nu sunt la dispoziţia tuturor şi mai sunt şi protejaţi pentru asta !
     
  6. Atunci când nu se permite publicarea numelui unui utilizator / nume clan, mai ales în contextul unor astfel de discuţii, nu este vorba de a "proteja" pe cineva pt. acţiunile pe care acesta le întreprinde în joc, lucru foarte bine cunoscut dvs., indiferent de cartea "surprinderii" pe care o jucaţi.

    Când anume v-a fost permis dvs. sau oricui altcuiva să publice numele utilizatorilor ca să afirmaţi acum că "au ajuns să fie"?


    Pentru afirmaţii nefondate la adresa membrilor echipei de moderare, sunteţi "scutit"! ;)
     
  7. CapoHrx

    CapoHrx User

    Dar despre ce este vorba ca eu nu inteleg? Sunteti unul din acei moderatori? sau le cunoasteti la toti moderatorii conturile de joc?
    Va simtiti inclus in aceasta categorie de ati si ''scutit'' pe cineva? Aici se cauta solutii si raspunsuri la anumite probleme, care stim cu totii ca exista, dar Corrosive nuuu Batman! Batman!
    Daca va cade greu sa acceptati realitatea atunci mai bine ne ''scutiti'' pe toti si inchideti forumul. Am renuntat sa mai sper ca intr-o zi veti sustine aceasta comunitate. Din pacate doar ''scutiti'' utilizatorii. La asta se rezuma activitatea d-voastra.
     

  8. [/QUOTE]
    păi hai să vedem domnule: în data de 08.11.2015 un individ mitoman, mînat de răzbunare dar şi de măreţul vis de a deveni membru într-o echipă se trezeşte să mă acuze că aş folosi un program de cules paladium publicîndu-mi în forum numele de jucător fără "nici o dovadă" (cum vă place dumneavoastră să decretaţi). bineînţeles că vărul (nu al meu ci al altcuiva) nu a fost atenţionat şi nici numele meu nu a fost editat (aşa cum faceţi de obicei cu cei "merituoşi"). am intervenit în acea temă de două ori solicitînd pedepsirea şmecherului dornic de parvenire dar evident, nu s-a întîmplat nimic, ba mai mult, o postare de a mea despre insul pomenit, care acum butează sporadic prin pvp, a fost ştearsă.
    afirmaţiile mele nu sunt nefondate, ele se bazează pe evidenţa indubitabilă a faptelor şi pe logica bunului simţ iar ca martori îi puteţi "cita la proces" pe toţi membrii comunităţii care nu sunt înregimentaţi nici de o parte nici de alta.

    ps: ce ziceţi, voi fi scutit de scutire ?!
     
  9. Dacă faceţi referire la această intervenţie:
    ...numele publicat în forum este cel de forum şi nu cel de joc, identificând pe cel căruia i se adresează iniţiatorul intervenţiei în cadrul "dialogului" purtat şi fără a face vreo conexiune cu numele din joc.

    Dacă cumva numele de forum apare şi în videoclipul din acea intervenţie, nu aveaţi decât să indicaţi acest lucru. Cu siguranţă se aplicau aceleaşi măsuri pt. astfel de cazuri. Aflaţi că nu am să-mi pierd timpul urmărind videoclipurile fiecăruia care are de publicat aşa ceva.

    Cât despre sancţiunile care se aplică, când anume se aplică şi cum se aplică, treaba asta priveşte pe membri echipei de moderare / administrare. Faptul că faceţi o solicitare în acest sens nu înseamnă că trebuie să aveţi şi câştig de cauză, doar pt. că aţi făcut o solicitare. Mai trebuie să fie şi pertinentă.

    În caz că v-aţi simţit nedreptăţit, puteaţi să vă adresaţi direct suportului jocului / BP.

    "evidenţa faptelor", "logica bunului simţ" ...vorbe mari pt. dvs. ţinând cont că acestea sunt ignorate cu desăvârşire şi mai ales premeditat atunci când vine vorba de intervenţia altora! ;)

    ps: Indubitabil, nu!

     
    Bismut apreciază asta.
  10. Unde am vrut eu sa ajung si unde am ajuns...asa nu vom gasi rezolvare. D-l ©ØrrØsivΞ va rog in calitate de jucator nu de admin sa jucati 1h pe Globala 4 dupa poate o sa ne intelegeti mai bine.
     
    Sunlight-Blade, Veneficus și CapoHrx apreciază asta.
  11. Nu este nimic deosebit fata de eventurile precedente cu demaner -un clan plin de ,cunoscatori, campeaza demanerul si oricine incearca sa creada ca eventul e pentru toata lumea isi primeste rasplata....:)
     
  12. nu degeaba aminteam eu despre logică domnule. ce să-i faci, cînd ești mare și puternic nu te mai împiedici în asemenea amănunte, cu atît mai mult cu cît ele, amănuntele, te-ar putea face să-ți pierzi și bruma de credibilitate pe care o mai ai în fața ”plebei”.
    aţi cerut un exemplu: "Când anume v-a fost permis dvs. sau oricui altcuiva să publice numele utilizatorilor" şi eu vi l-am dat. acum exemplul nu e bun căci a fost folosit numele de forum (ca şi cum pe forum poţi denigra fără dovezi un utilizator al forumului cunoscut de toţi participanţii dar tot pe forum, pe acelaşi forum, nu poţi publica numele unor ordinari care folosesc programe de luptă împotriva celorlalţi jucători). faptele sunt identice făptaşii sunt însă diferiţi şi ca atare, unii sunt sancţionaţi iar altul nu (căci, în viziunea dumneavoastră, a pus la index un "adversar" al bp care face solicitări impertinente).
    intervenţiile dumneavoastră aici domnule nu fac decît să confirme şi să intensifice, din păcate, convingerile tuturor forumiştilor neînregimentaţi, de nu mă credeţi, aveţi tăria şi curajul de a crea un sondaj.
     
  13. si pe eg 2 aceeasi problema doar 2 clanuri au acces la demaner ceilalti sunt distrusi! si culmea aceste 2 clanuri au war cand nu sunt eventuri! rusine DO asa o sa ramaneti fara jucatori pe severe! cei folosesc tot felul de marsavii sa ajunga in tot sunt protejati, iar cei mici nici nu au cum sa aiba acces la aceste eventuri! repet nu sunt pentru toti jucatorii
     
  14. Iti voi raspunde cu ce a zis nea capo
    Razboaiele acum sunt date pt a ''domina'' , a impusca flaxati si pt a strange playeri din toate natiile cu cunostinte despre bug-uri,care e rostul?
    1) Pe eg4 sunt sk(lionel,marcel,new start,inca 2-3+1sau 2 care sunt la stadiu fe ), leon(11-12 playeri), f10k(~5 playeri) care s-au unit din cauza bug-urilor, ei folosesc ei le afla primii sau printre primii, tu chiar daca te bati cu ei o zi o luna ei pana la urma vor auzi de un bug la credite,uridium,harta secreta,low in care vor face uri/credite/x4 intr-o zi cat vei face tu in 2 luni de joc

    Nu uita multi playeri care folosesc programe de lupta sau au cont de rezerva
    Raman fara munitie pe contul mare intra pe ala micu si incepe iar
    2) Promisiunile) Bp nici macar nu au banat utilizatorii de seprom(ziceau ca urmeaza penalitati)
    A trecut un an si cateva zile de cand au zis ca se vor concentra pe unirea serverelor
    Macro merge la multi playeri si nu sunt sanctionati
    Au zis ca vor bana auto colectorii acum 4-5 luni

    Nici la adminii sus pusi nu le pasa de joc caci nu prea joaca lumea si cei care joaca 70% din ei folosesc auto click sau altceva
     
  15. Nici nu apuc sa merg langa demaner sunt bubuit de acei indivizi ....cu toate ca ei trag in demaner ei totusi imediat cum apar eu pe radar trag in mine ce sa te bucuri de event ? si alea putine si cand sunt nu ai parte de nesimtiti
     
    briliantul30, Sunlight-Blade, styv86 și alți 3 apreciază asta.
  16. Demanerul? o gluma proasta, ce sa cauti la demaner? cand sunt doar vreo 10 jucatori care au acces la el .daca are tupeu un jucator nou sa merarga la demaaner e krapat instantaneu ,de cei cativa care l-au confiscat demaneru pe toata perioada eventului .si atunci intreb si eu ca un novice ce sunt .pentru cine e eventu??? multumesc/
     
  17. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Ce sa faci la Demaner ? asta a fost intrebarea ? aici ai raspunsul : te ti de manier caci de-ul a plecat in concediu :)
     
  18. Pai mare parte din ce s-a povestit aici se aplica si pe serverul EG-7! Eu nu inteleg de cate plangeri au nevoie moderatorii sau cei de la echipa Bp/Do ca sa realizeze acest lucru... In plus orice parere avem sau orice argument aducem suntem imediat contrazisi ilogic de catre unul din admini, ba chiar mai mult orice argument se aduce asupra trisorilor intotdeauna vor gasi o cale de a se apara(sa ii apere) cu un contra-argument. Normal daca voiau sa isi arate punctul de vedere in fata tuturor de pe forum ar fi putut macar sa faca un sondaj despre acest lucru, macar asa am putea fi putin mai satisfacuti... daca nu atunci asta iar dovedeste faptul ca ce spun jucatorii pe forum (parerile, problemele, intrebarile, etc.) nu inseamna nimic pentru ei. Pana la urma noi suntem doar niste pioni pentru ei! :rolleyes:
    Acum ramane de vazut ce se v-a intampla in continuare... XD

    Pe scurt problema tuturor e ca sunt foarte multe vorbe si prea putine fapte, asta in legatura cu toti trisorii si problemele jocului. Promisiuni care s-au facut acum jumatate de an sau mai mult timp...
     
    Modificat ultima dată: 17 Apr 2018
  19. Sunt curioasa cati dintre voi ati bagat macar 1 leu in acest joc ,probabil foarte putini :rolleyes:
    Desi sunt de aceeas parere ca voi ,explicatia pentru care BP nu face nimic e relativ simpla ,ei cotizeaza mai mult decat ceilalti ,de ce ai bana un player care-ti aduce un profit de 200 euro pe luna,doar pt ca unul ce aduce profit minuscul,sare in sus ca nu e corect nu stiu ce ? :)

    Probabil niciodata nu vom avea un joc corect,sau poate ..:rolleyes:
     
    briliantul30 apreciază asta.
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    simplitatea este, așa cum spuneai, doar relativă căci atunci cînd ai ”puterea” așa cum o are bp, nu poți doar să profiți, mai trebuie să asiguri și echilibrul ”societății”, nu poți doar să ”taxezi” fără să și oferi niscaiva siguranță, onestitate... știi tu chestii din alea care dau bine pe fațadă dar nu pot rămîne doar acolo căci trebuie să simtă și jucătorii că sunt importanți nu doar cînd cotizează mînați de la spate de reguli dubioase care îi obligă să cheltuie ceva marafeți în folosul bp !
    bp clamează corectitudinea dar se face că nu-i vede pe cei cîțiva ”aleși” de pe fiecare server care folosesc programe de luptă împotriva celor care nu ”cotizează așa de mult”. jucătorii acestui joc nu sut în totalitate copii și nici măcar idioți nu sunt toți, marea lor majoritate au discernămînt și pot observa cu ușurință toate ”manevrele” care se fac, de la ascunderea npc-urilor cu care trebuie să finalizezi o misiune, la complicarea intenționată și absurda a regulilor de calcul care te-ar ajuta să stabilești valoarea daunelor. dacă transparența nu e o virtute a do în schimb opacitatea, băgarea în ceață a jucătorilor este ridicată la rang de țel suprem iar pentru ca tacîmul să fie complet, regulile și FAQ-urile noilor eventuri sunt elaborate de o echipă alcătuit din avocați filologi și psihologi într-o asemenea manieră încît jucătorii să nu priceapă mai nimic iar bp să nu poată fi tras la răspundere dacă schimbă din mers una sau mai multe reguli deja enunțate.
     
    Arezan, _^MATRIX^_ și CapoHrx apreciază asta.