Feedback Discuţii despre "Halloween 2016"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Seth[RO], 16 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. În data de 21.10.2016 / ora 15:34 aţi primit 50 extra energii pt. finalizarea misiunii de event. Acest lucru îl puteţi verifica în Jurnalul de Bord, care este întocmai cu cele menţionate de mine.

    Raportată lipsa ca şi problemă. De ce? ...rămâne de văzut!

    Nu se confirmă cele sesizate de dvs., misiunile speciale de event contorizându-se în totalul misiunilor efectuate.

    Verificarea am efectuat-o pe contul de test, în momentul efectuării testului având zero misiuni efectuate:


    pic1.jpg
     
    Modificat ultima dată: 31 Oct 2016
  2. kk12

    kk12 User

    Desi am terminat 2 misiuni de event la totalul misiunilor din cadrul rangului am tot 449 misiuni terminate.User ID 39135458 se poate verifica.Trebuie sa ma adresez suportului?
     
  3. Puteţi să vă adresaţi suportului însă, ţinând cont de data la care a fost creat contul de joc şi efectuată prima misiune, părerea mea personală este că nu veţi putea demonstra nici dvs. şi nici ei, că aveaţi 449 de misiuni şi trebuia să aveţi 451, respectiv aţi avut 447 şi acum aveţi 449.

    Tot ce pot face pt. dvs. este să marchez nr. actual de misiuni efectuate şi, în eventualitatea că sesizaţi repetarea fenomenului, să reveniţi cu o nouă sesizare pt. a verifica şi a confirma cele susţinute de dvs. către suportul tehnic.
     
  4. rattyionut

    rattyionut User

    asa am primit si eu
     
  5. Pana cand tine evenimentul ?
     
  6. Exact până la data şi ora precizate în anunţul oficial.
     
  7. Tibles

    Tibles User

    Am terminat tunelul terorii si uita-ti ce imi apare in jurnal...loc gol...
    01.11.2016 - 16:54
    [​IMG]Producţie Tech începută
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:52[​IMG]
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:52[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Streuner.
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:52[​IMG]Ai primit 2376 puncte de onoare.
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:52[​IMG]Ai primit 400000 PE
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:51[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul .
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:51[​IMG]Ai primit 100000 PE
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:51[​IMG]Ai primit 594 puncte de onoare.
    [​IMG]
    01.11.2016 - 16:51[​IMG]Articol obținut: Silver Skull
     
  8. kk12

    kk12 User

    Sunt de acord cu acest lucru. Tinand cont ca mai am de terminat o misiune din acest event( Sarbatoarea dovleacului Misiunea 4-pe care din cate stiu o pot termina si dupa event)se poate verifica daca m-am inselat sau nu.Eu sper sa o termin in aceasta seara daca am timp.
     
  9. "Locul gol" este dat de distrugerea dronei demon. Problema este cunoscută celor de la tehnic.
     
  10. Tibles

    Tibles User

    asta este la min 16'51 dar la 16'52(penultimul de sus), nu trebuia sa scrie ''finalizare tunelul terorii'' sau ceva de genul???
     
  11. Multumim de event :) ne-am facut ceva mai mult helistorm (14 porti facute in tot evenimentul , da aveam triplu la cutii teoreic ), oricum treaba e groasa cu plasmidele ... parca de cand era surgeonul la asamblare nu iti dadea sub nicioculoare , acum pica in draci ... . Recordul meu personal numai x1 , plt 2021 eco 10 si kamicaze cu promerium (am folosit cate un transfer de energie la ufo deci as zice ca poarta e putin mai grea pe nivel si am folosit si x4 doar la ufo ), poarta finalizata in timp de 4-5 ore jumate maxim pe varianta asta . Multumim de event si sa speram ca avem si anul viitor un hallowen fericit .
     
  12. QUALYQULA

    QUALYQULA User

    Domnule nu mai spune ca te cred acesti jucatori care au tras doar cu x4 sempron duble camicaze si abia am terminato in 4 ore si tu cu x1 camicaze o faci lejer in 4 5 ore mai sa fie .....
     
  13. Nu, nu se primeşte mesajul cum că aţi finalizat poarta respectivă.
     
  14. rattyionut

    rattyionut User

    nu inteleg dc nu ti sa lasat poarta daca tot ai inceput-o?
    asta chiar bataie de joc
     
  15. Aici depinde de rabdare daca stai sa bati npc din kamicaze sau stai sa bati gen ce ai spus tu , pacat ca nu am facut un filmulet ca sa te convingi :) dar daca stai sa te gandesti ca uberi sibelionit si kristalin se bat din 9-11 kamicaze , ma indoiesc de tine sa fi folosit numai kamicaze , banuiesc ca nu toti au reusit in mare parte la ultimul val cu cei 20 uber sibelon care pentru mine e doar o plictiseala pana ii sparg din 45-60 de kamicaze depinde cum stii sa-l dai .
    Eu pot sa declar ca a fost un event foarte usor din punct de vedere (mai ales premium si kamicaze ) , asa ca nu va mai plangeti ca munitia care s-a dat a fost numai pentru a finaliza poarta , iar problema cu lasi care au renuntat ca au vazut ce e imposibila este treba lor , fapt divers e bine ca dronele au incasat daune .
    Asta e parerea mea despre event .


    Va multumesc si spot la joc .
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  16. Veneficus

    Veneficus User

    repet si eu ... (poate 3 e cu noroc)...

    ”misiunea epica ”scapat printre fisuri” la finalizare nu a dat nici o recompensa...
    e normal?”

    repejor inchisa tema eventului...
     
  17. Această problemă a fost semnalată către suportul tehnic încă de la apariţia misiunii. Cum până acum nu s-a dat o rezoluţie, personal nu cred că se va mai face ceva în această privinţă.
     
  18. Veneficus

    Veneficus User

    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Streuner.
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai primit 2464 puncte de onoare.
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai primit 475200 PE
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul .
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai primit 118800 PE
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Ai primit 616 puncte de onoare.
    [​IMG]
    07.11.2016 - 16:16[​IMG]Articol obținut: Silver Reaper
    ©ØrrØsivΞ...te vad mai stiutor in ale legilor...
    oare problemele astea ,reclamate/raportate/nerezolvate ce nume au in domeniu juridic si unde/cum sunt clasificate?!!
    faci misiuni pentru a primi o recompensa si nu primesti nimic...
    faci porti pentru a primi recompensa finala ceva si primesti altceva...
    faci porti si primesti recompensa finala altceva doar scriptic...recompensa marcata cu rosu e doar in jurnal...
    mai spuneau altii ca primesc resurse in loc de recompensa cu munitie din npc-uri...
    cu alte cuvinte BP ne minte/inseala/lasa asa...
    si voi inchideti tema dedicata acestor subiecte??!!!
     
  19. Nicidecum! Doar trăit într-un astfel de mediu, autodidact, interesat, curios şi raţional.

    Pot intui că faceţi referire la o anume misiune din cadrul eventului "Tunelul Groazei". Din câte îmi aduc aminte, misiunea nu "promitea" vreo recompensă atunci când era selectată.

    Că tuturor utilizatorilor (inclusiv mie) li se pare normal să primească o recompensă la finalul misiunilor, este pt. că aşa ne-a obişnuit mecanica jocului.

    Nu încerc să induc idea că era normal să nu primiţi nimic de la misiunea respectivă, raportând deja acest lucru către dezvoltatorul jocului ca problemă însă, întreb şi eu: când aţi văzut că misiunea nu oferă nicio recompensă, de ce aţi efectuat-o?


    De asemenea, intuiesc că faceţi referire la:

    În cadrul eventului Halloween 2016, aţi obţinut un nr. de 37 de drone Epic Demon.

    Eventul a ţinut 16 zile, poarta "Tunelul Groazei" se putea efectua o dată la 20 de ore de la finalizarea anterioarei porţi.

    Design-ul Epic Demon, ar fi trebuit obţinut doar din ultimul val, ca recompensă finală, un singur design.

    Facem un calcul să vedem câte astfel de porţi aţi fi putut efectua în cadrul eventului şi câte drone Epic Demon ar fi trebuit să deţineţi, conform FAQ?

    Văd că nu v-a deranjat faptul că design-ul Epic Demon a putut fi obţinut şi din celelalte cutii demon, sau faptul că dintr-o cutie demon nu se primea doar un singur design ci două, iar în unele cazuri chiar şi mai multe, dvs. nefăcând excepţie!

    Oare să aibe legătură cu "lupul moralist" sau megem pe burtă când soarta ne surâde?! :rolleyes:

    Cumva să fi făcut anumite precizări depre acest lucru în cadrul temei de discuţii, intervenţia mea de atunci fiind "plăcută" şi de dvs.?

    Încercăm o ciorbă rece să vedem cât o putem reîncălzi? :rolleyes:


    Lăsând la o parte faptul că astfel de probleme se tratează cu suportul jocului şi nu pe forum (caz în care dacă este aşa cum susţineţi dvs., suportul jocului vă poate credita recompensa la care aţi fi îndreptăţit), recompensa marcată de dvs. cu roşu a fost creditată pe contul dvs. de joc la data / ora 07.11.2016 / 16:16:17, conform informaţiilor pe care le pot vedea eu.

    Astfel, în acest moment, pe contul dvs. de joc deţineţi un total de 19 design-uri Silver Reaper. Dacă nu este aşa, după cum am zis, suportul jocului vă poate ajuta.

    Uuuuups, am zis 07.11.2016 şi eventul s-a încheiat pe data de 02.11.2016?! Să înţeleg că profitând de un "mic buguleţ" cu warp, cu alte cuvinte utilizatorul nu "minte/inseala/lasa asa"?! :rolleyes:


    Oare o astfel de persoană, cum poate fi caracterizată?!!
     
  20. Veneficus

    Veneficus User

    ai intuit perfect!
    totusi pe langa ca,mecanica jocului ne-a obisnuit cu recompense la finalizarea misiunilor,misiunea in discutie nu avea afisat nimic la recompense insa avea o descriere care(binenteles ca ai posibilitatea sa verifici/confirmi)”promitea”o recompensa ”surpriza”...tot ce mai trebuia adaugat la descriere pe langa ”surpriza” e catalogarea”neplacuta”...
    motivul pentru care am efectuat acea misiune a fost descrierea ei...i-mi plac surprizele...placute binenteles...



    fii amabil si spune-mi unde in anuntul asta scrie ca nu am sansa sa primesc design-ul Epic Demon doar din ultimul val al portalului?...
    sa lasam ”moralistii” moralisti si ”lupii” lupi...




    de placut mi-a placut interventia ta in acel post nu actiunea BP care nu facea altceva decat sa diminueze castigul oferit de tunelul eventului...sa nu le amestecam in aceaasi ”ciorba” si putem sa le reincalzim/incalzim...fiecare dupa caz...

    problema am tratat-o cu suportul jocului iar dansii nu pot credita recompensa respectiva...
    posibilitatea sa termin ultima poarta din event la data respectiva (dupa 5 zile de la final) putea fi si alta pentru care pierdeam amplificatoarele cu cantitatea respectiva de timp...am ales calea Warp pentru ca nu ma costa nimic si pentru ca era POSIBILA...
    nu consider ca am profitat de nici un ”mic bugulet”,tot ce am facut a fost sa folosesc la maxim resursele pe care le ofera jocul...
    cu alte cuvinte nu mint/insel/las asa cum face BP in situatiile de mai sus si:

    4.da utilizatorilor 10k uridium in plus la finalizarea portilor in loc sa dea cea ce scrie in descrierea eventului...
    5.nu dubleaza toate recompensele portilor in timpul eventurilor cu toate ca descrierea eventului asta da de inteles...
    ...samd...
    oare BP in astfel de situatii cum poate fi caracterizat???
     
    Modificat ultima dată: 9 Noi 2016
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.