Feedback Discuţii despre "Halloween 2016"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Seth[RO], 16 Oct 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Bismut

    Bismut User

    Un admin din partea forumului german a zis ca aceste resurse fac parte din joc si nu vor modifica nimic.
     
  2. Stiu, asta, dar mai mare e nevoia de rachete hellstorm la mn.:D
     
  3. Nu va mai plangeti atat , fiecare din noi avem noroc la munitie dar si la resurse, daca x sau y are noroc mai mare la una din cele mentionate este strict problema lor , treaba este aleatorie similar cu dizain demon din cutii poate dintr-o poarta primesti poate nu
     
  4. da bn ma problemle astea sunt raportate , dar problema cea mai mare a jocului este lagul sau asa zisul 'trafic' asa cum ziceti voi ce faceti? , problema asta e raportata de 3 saptamani chiar de mai mult timp si nu sa facut nimic in legatura cu asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  5. Tunelul terorii este "groaznic"!!! Am primit doar cutii cargo numai cu terbium (parca) de de la uberii lordakium (parca in valul 42) pe care am cheltuit inclusiv munitie x4 + hstrm-01!!! Am inrosit drona de vazare sa scap de resursele alea! Alta cheltuiala fara rost! Iar in valul 43 de la uber kristalin o plasmida si alte cutii cargo!!! Doar prin valurile de incaput am primit cateva cutii bonus cu ceva munitie (4-5 cutii parca), adica RB-214 si ceva rachete, dar atat! In rest, niste plasmide si cutii cargo!!!

    Marturisesc, din aceasta cauza am tras preponderent cu x1 + plt-2026, dar la uberi nu prea am avut cum. Am incercat la inceput, dar era ca si cum puneai sare pe rana. A trebuit sa folosesc x2-3-4!!! Plus sar01-02. Si cu toate ca am incercat sa merg pe economie... Nu se merita! Cheltui mult mai mult decat incasezi!!!

    Am stat in tunel undeva la 10 ore, adunat! Prima data, am murit dupa f multe ore ptr ca mi-a dat eroare flash player-ul. Astazi am intrat din nou, iar la valul 43, la uber kristalini m-am saturat!!! M-am lasat omorat ptr a doua oara ca sa ies! Nici macar nu am mai asteptat sa ii distrug pe toti ca sa vad ce mi-ar fi dat uber kristalonul. Probabil ca tot vre-o cutie cargo sau o plasmida ca si la uber lordakia :((( Groaznic!!!

    ModEdit:Ori inveti engleza , ori renunti la a folosi termeni care nu-i stapanesti.

    Gu(a)ys, ca sa faci tunelul, parerea mea este ca ai nevoie sa bagi vre-o 100-200E in uridium si sa te alimentezi serios cu munitie premium, altfel nu ai nici o sansa, iar la sfarsit ramai fara nimic! Nu scoti nici macar munitia investita si nici uridiumul!!! Decat sa bagii banii in poarta asta care este sub orice critica, mai bine iti iei ceva folositor care chiar te ajuta: logfiles, energie suplimentara ptr gates si faci toate portile sau le faci din nou daca le-ai facut, upgradezi pet-ul, laserele, munitie pe care sa o folosesti pe harta in lupte reale, chei de prada, etc... ceva care chiar te ajuta si iti este folositor!

    Ptr ca sa fim seriosi nici unul dintre playerii care joaca corect (cu mana: tastatura + maus) nu are cum sa stranga peste 200-300 de mii de x3-4 din cutii bonus sau in alt fel ca sa termine poarta asta, daca nu cumpara munitia cu bani reali! Este imposibil!

    ModEdit: Contul il poti recupera daca te adresezi supportului , oferind un minim de informatii : UID, numele exact al navei, server de joc, etc.

    Am jucat darkorbit si acum foarte multi ani in urma, cam pe cand a aparut in Romania. Mi-am pierdut acel cont ptr ca nu l-am mai accesat ani de zile. Era cu totul atceva!!! De cateva luni am revenit in joc cu un cont nou, de la zero. Constat ca nu mai este ce a fost! S-a stricat de tot!!! Pe atunci, cand bagai bani reali in ceva, aveai satisfactia ca ai scos mai mult urii sau munitie, etc... Sigur, tot in joc o floseai si pe aceea, dar era o altfel de satisfactie! Acum, acea satisfactie nu mai exista, ptr ca nu mai scoti nimic! Doar bagi si atat.
    PS: Daca va fi nevoie de print sceen-uri... am facut o gramada. Le pot posta oricand.

    Imi place f mult darkorbit, doresc sa continui, dar in maniera aceasta nu cred ca voi mai intra intr-o poarta de eveniment la fel ca aceasta pentru ca sub nici o forma nu se merita!!! Este un dezastru complet si observ ca aceasta nu este doar parerea mea, ci si a majoritatii jucatorilor mult mai vechi decat mine!!!

    Imi cer scuze daca postul meu pare ofensator. Am dorit doar sa fiu sincer. Eu chiar cred ca feedback-ul nostru sincer, al jucatorilor, poate ajuta ownerul sa imbunatateasca jocul conform nevoilor si viziunilor noastre, ca noi sa continuam sa jucam cu placere!

    Multumesc pentru rabdarea si atentia acordata!

    PS: Actualmente ma aflu in postura de a ma reobisnui cu caracteristicile jocului, pe care le-am uitat dupa atatia ani de absenta. In plus, acum au aparut noi tipuri de nave care depasesc batranele Goliath-uri (odinioara top premiun), plus optiuni si facilitati care nu existau acum multi ani in urma.


    //EDIT:
    Eu am primit pe la valul 42 la toti uber lordakium doar cutii cargo cu resurse!!! :)))) Si am folosit o gramada de x3 si x4 acolo!!! Chiar e de ras! =))
     
  6. Post Replay / ModEdit:

    1. Hm... sa inteleg ca marea problema este ca nu stiu sa scriu cum trebuie in engleza... :rolleyes:
    Iar pentru asta a trebuit sa fiu "pus la punct" bine de tot, cu rosu, ca in clasele primare de catre Tovarasa (pe acea vreme)!
    Imi cer scuze daca am scris cum se pronunta si s-a inteles altceva, nu asta a fost intentia mea. Multumesc pentru feedback-ul gramatical :)

    2. Referitor la recuperarea acelui cont... aveam pus un e-mail pe care nu l-am mai folosit de ani, userul era scris cu caractere asci+latine+asci pe care nu prea il poti scrie de la tastatura decat daca il introduci cu c/p, iar uid-ul... nu cred ca il memoreaza cineva. Oricum, am luat-o de la 0 cu noul cont si am avut cat de cat timp sa ma familiarizez cu noua versiune a jocului. In plus, cate o data, dupa un foarte lung timp de inactivitate poate fi placut sa ai un start nou! :cool:
     
  7. mobob

    mobob User

    trminarea portalului nu e necesara,decit sa zicem o singura data pentru misiunea aia..asta DACA tii neaparat sa o faci.in termeni de raport consum de munitie/beneficii,cel mai bine este sa o faci doar pina pe la valul 40 (mai exact,pina la uber clini si kristalon,mai cu seama ca poti efectiv sa ignori uber klinii si sa omori doar kristalonul si sa ii iei cutia.partea cea mai dificila o constituie cei 5 uberi lordakiumi.

    npc-urile multe le trimiti in colt folosind kamicaze,apoi termini cu cele mari,si revii in colt si omori si pe alea.DACA ai premium,si repararea petului nu te costa nimic,iesi si cu uri in cistig.daca nu,ce scoti pe mere dai pe pere..adica nici nu cheltui,nici nu cistigi (uri vreau sa zic).pentru a iesi cu bilantul pe 0,omori manual npc-urile din colt (daca reglezi bine distanta si dai cu molia,o poti face lejer si cu x1),ca sa primesti tot uridiumul produs de ele.
    daca ai venom,te ajuta si abilitatea lui sa mai economisesti ceva munitie .
     
    • Designuri Chimera, Phantom, Mirage și Enigma Blaze, Borealis și Sandstorm (disponibile doar în cadrul eventului)
    Asa se zice , dar din cate vad in sistemul de crafting se gasesc doar Poison , Sandstorm si Chimera .. celelalte unde sunt :3 ?
     
  8. CapoHrx

    CapoHrx User

    Tot in crafting. Da de sageata stg sau dr, sau vezi la filtre sa arate tot.
     
  9. Citeste mai intai unde da cutiute cu munitie , uber lordakium nu da cutii cu munitie :)
    Eu fac poarta si ies pe plus cu munitia si foarte mult uridium adica 83k din toate npc-urile
    A da, si baga si tu un dublu al cutiute daca tot te dai mare spartan ca sa iei ceva mai multa munitie.
     
  10. Asta e si ideea....
    Uite ca eu nu am bagat nici un ban in uridium la MHH ca sa cumpar munitie pt poarta(doar premium pt kamikaze) si am terminat-o de 3 ori pana acum;)
    Cine a spus ca trebuie sa strangi munitie din cutii exista palladium:D
    Sfatul meu daca vrei sa termii poarta anul viitor ,pt ca anul acesta nu ai nici o sansa, dute la palladium investeste in porti fa-ti nava UFE si o sa ai o sansa si minitie sa o termini....oricum daca te-ai apucat de 3-4 luni de DO i-ti lipsesc multe
    Multa bafta in continuare
     
  11. Hellow ,

    Egzista o mica problema tocmai ce ni so dat pe chat noile ''npc din poarta'' dar nici pe forum nus trecute bine? unde doamne iartama gasesc eu in tunel 30 de uber sibelon?

    8
    36

    Vechi
    30 x Sibelonit
    30 x Uber Sibelon

    Noi?
    10 x Uber Sibelonit
    10 x Uber Devolarium
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 21 Oct 2016
  12. Arise

    Arise User

    yeah...stiam ca pisicile vad bine...

    Următoarele schimbări se vor aplica începând de luni (24.10.2016): bla bla bla...
     
  13. Până la anunţul oficial de azi, a fost cale lungă... la sesizarile moderatorilor / administratorilor cum că utilizatorii se plâng de faptul că nu primesc doar cutii cu muniţie de la NPC-urile care lasă aşa ceva, aşa cum se cunoştea de la ediţia din 2015 a Tunelului Groazei, ni s-a comunicat că este normal să se întâmple aşa ceva atâta timp cât, o dată cu introducerea caracteristicii "Asamblare", NPC-urile au fost modificate să lase şi noile resurse introduse în joc o dată cu Asamblarea.

    Evident, plecând de la explicaţia dată de dezvoltator, personal am întrebat de ce nu lasă şi cargo sau cutii pradă (nici acum şi nici în ediţia 2015), atâta timp cât şi acestea fac parte din lista de "bunătăţi" ce le poţi primi în urma distrugerii unui NPC.

    ...ulterior, a urmat anunţul şi nici o altă precizare!

    Mai mult decât să vedem ce va fi luni, nu am alte informaţii de comunicat.


    Cu un astfel de mod de adresare, continuaţi-vă discuţia la dvs. pe uliţă!

    Mai întâi ne luaţi la palme că vă corectăm ca mai apoi să ne mulţumiţi?! Este o mare diferenţă între "guys" şi "gays" şi, după cum bine a precizat colegul meu, dacă e doar fandoseală, mai bine deloc! :rolleyes: ...se pare că "Tovarăşa" a fost ineficientă! ;)

    Colegii de la suportul jocului nu sunt vrăjitori ca să poată ghici după ...semne (asci+latine+asci)!

    Habar nu aveţi care sunt NPC-urile de la care ar fi trebuit să primiţi cutiile cu muniţie însă degrabă aveţi o opinie faţă de eventul în desfăşurare.

    În plus, nu este necesară nicio investiţie în bani pt. a putea face Tunelul Groazei: doar timp şi răbdare! Bineînţeles, fiecare compensează lipsa de timp şi răbdare după buget!

    Personal (şi nu sunt singurul), am cu muuuuult peste resursele în muniţie menţionate de dvs., toate acumulate "cu mana: tastatura + maus".


    Ce ar fi să nu mai emiteţi păreri / opinii când, evident, nu sunteţi în cunoştinţă de cauză?
     
    Modificat ultima dată: 21 Oct 2016
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, styv86 și Bismut apreciază asta.
  14. P!x3lL

    P!x3lL User

    Fac parte din joc.... dar sunt convis 99,9% ca toti care fac aceasta poarta o fac pentru munitie, nu pentru resurse de ansamblare... sunt fer convins ca problema se poate rezolva dar nu vor. Scurt.
     
    **F4N4TIK_KING** apreciază asta.
  15. Aveţi dreptate însă nu am cu cine să mă înţeleg de partea cealaltă!

    Mi se spune una şi bună că, în "documentaţia tehnică" a Tunelului Groazei, sunt specificaţi 30 x uberi sibeloniţi şi 30 x uberi sibelon la valurile 69, respectiv 70. Degeaba le-am "desenat" că am distrus efectiv doar 20 din fiecare categorie.

    În concluzie...

    "
    CHIRIȚA: Da ian să-i fac eu un examen... Guliță, spune nineacăi, cum se cheamă franțuzește furculița?


    GUGULIȚĂ: Furculision.

    "

    ....aşteptăm ziua de luni!


    Vedeţi precizările făcute puţin mai sus!
     
    Cehn și Bismut apreciază asta.
  16. Iar mi-a picat materiale de asamblare la valurile 36 si 37 si unul am luat cutia bonus de munitie , rachete si etc.
    A picat 2 plasmide si 1 Mucosum mai avea cutiutele de munitie si rachete.E chiar aiurea cand pica daca nu ar fi bagat la cutiutele.
     
  17. mobob

    mobob User

    si totusi,o traducere se poate? ca eu n-am inteles mai nimic din ce ai zis.
     
  18. Bismut

    Bismut User

  19. mobob

    mobob User

    ::))
    eu ma refeream ca n-am inteles nimic din postarea de deasupra postarii mele.
    omu' voia munitie si in valul 36 si in valul 37...cel putin,cam asta am dedus...da nu-s prea sigur ...
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.