Feedback Cargobotul Demaner

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de EmYy_1995, 21 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi domnu avatar, doar noi suntem nefericiţi că informaţiile postate pe forumul comunităţii noastre, adică pe forumul românesc, nu sunt de actualitate ?
    să înţelegem că există şi o categorie de "fericiţi" care nu se simt afectaţi din cauza acestei dezinformări ?

    ps: am urmat link-ul postat de către dumneavoastră spre pagina oficială de facebook a darkorbit, pagină care din nefericire (iarăşi nefericiţii de noi, românii) este în limba engleză. mda, aşa ne trebuie !
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest

    Informatiile postate sunt de actualitate, insa asa cum am precizat si anterior, sunt informatii care ne sunt transmise in mod oficial pentru a fi postate si anuntate comunitatii.

    Doreati ca pagina de Facebook sa fi in germana, doar pentru ca jocul a fost lansat in Germania?
    Asta apropo de

    Domnul participant in forum WIΖΛΓΔ, mare grija la inflamarea spiritelor! Doar pentru ca aveti vorbe mestesugite si intortocheate, sa nu aveti impresia ca noi (echipa de moderatori) nu suntem in stare a citi printre randurile dumneavoastra. Considerati aceasta afirmatie a mea - unicul avertisment. Si nu este vorba de cenzura (asta ca sa nu mai rastalmaciti cele ce le-am spus), ci, un simplu avertisment onest referitor la faptul ca vom aplica sanctiunile care ne stau la dispozitie pentru a mentine un forum corect, curat si lipsit de caractere care nu doresc decat sa caute scandal.

    PS: Acest avertisment NU are nevoie de nici un raspuns din partea dumneavoastra.
    PPS: Puteti face printscreen si la aceasta postare!
     
  3. rattyionut

    rattyionut User

    eu unul inteleg parerea dumneavoastra dar de ce nu se trimite mai departe acest lucru?
    ca daca sar trimite eu unul zic ca sar face ceva.
     
  4. Am spus mai sus ca sar putea crea o tema de discutii speciale unde chiar utilizatorii sa poata posta ceva nou care are sa apara si cind,, imagini cu lucrurile care vor aparea si foarte multe alte lucruri.Eu unul chiar am aflat niste infromatii foarte interesante si pot spune ca chiar sunt oficiale cum ar fi ca va aparea un nou design pentru goliat la un nou event pe DO care urmeaza sa se desfasoare in luna mai si un nou tip de munitie,mine si multe altele.
     
    Modificat ultima dată: 30 Apr 2015
    motanu_1990 apreciază asta.
  5. Domnule AVATAR mai termina domne cu amenintarile . Pe nefericiti cine ii apara? exista si aici Avocatul poporului? sau dumneavoastra sunteti ATOTPUTERNICUL? ce ii asteapta pe razvratiti? streangul?..ghilotina? sau rugul? mai bine faceti jocul asta sa mearga cel putin cum era acum 4-5 ani. nu vedeti ca aveti numai lacune? JOS CENZURA
     
  6. Hermes

    Hermes Guest

    In forum vom publica intotdeauna doar informatii oficiale , verificate si venite direct de la Dezvoltatorul jocului, in nici un caz zvonuri, vorbe de pe la colturi sau alte informatii venite de aiurea. De aceea exista in forum tema Blogul dezvoltatorilor, pentru a va informa despre tendintele si viitoarele aparitii in joc.
    Pana cand inveti sa citesti/intelegi ce se scrie in forum, precum si ce inseamna sa ai o atitudine decenta in forum, pe tine te asteapta ...o mica vacanta, nu suntem pe timpul revolutiei franceze sa folosim acele metode.;)
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    pagina de facebook a do nu este suficient de oficială pentru forumul nostru ? atunci de ce avatar ne sugera să consultăm pagina jocului de pe facebook ?
    cum în postarea dumneavoastră se vorbea de o altă dată finală a eventului, decalată cu o zi faţă de cea reală, nu se putea corecta acea eroare pe baza informaţiilor postate pe facebook ?
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Hermes

    Hermes Guest

    Acea data ne-a fost furnizata de catre staff-ul DO, nu am gresit postarea. Sincer nu consult foarte des FB-ul, mailurile primite de la BP au fost suficiente, insa iata ca se intampla ca toti cei implicati in acest joc sa fie oameni si sa mai greseasca. La fel de posibil era sa fie gresita in FB-ul DO. Acest lucru s-a intamplat in toate forumurile DO. Din pacate confirmarea oficiala a greselii, a venit dupa terminarea event-lui.
     
  9. o sugestie daca se poate?sugerati celor de la suport sa dea cate o mica recompensa tuturor si o sa se termine cu aceste critici.si pe viitor sa fie si ei mai atenti(cei de la suport) sa fie in concordanta cu ce posteaza pe facebook si ce va trimit voua sa puneti pe forum
     
  10. rattyionut

    rattyionut User

    nu e rea ideea dar nu care ca o sa se intample asa.
     
  11. Da din fericire eu chiar am stiu ca eventul se va termina pe 26 nu pe 27 cum a fost scris la noi pe forum si poate data viitoare veti consulta si FB-ul jocului pentru a corecta greselile pe care le faceti :) (domnilor moderatori si administratori)
     
  12. Hermes

    Hermes Guest

    Singurele informatii pe care le vom publica sunt cele pe care le primim de la staff-ul jocului. Asa cum am mentionat mai sus, puteau fi gresite informatiile din FB, pana nu am avut confirmarea, nu aveam ce corecta.
     
  13. Orice discuţii în legătură cu eventul Warbond: Demaner se vor purta exclusiv în această temă.

    Mulţumesc!
     
  14. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dece nu anuntati si voi cand apare serverul de test ??? ca si admini sunteti buni numai de comentarii dar de ajutor ......
    sau va este frica ca o sa ia mos craciun ,savu sau bismul locurile voastre calde ????
     
  15. AICI şi AICI puteaţi găsi, publicate în timp util, informaţii cu privire la data efecuării testării preconizatului event.

    Cât despre restul comentariului dvs. ...."vacanţă" plăcută!
     
  16. nu inteleg aceasta noua echipa a jocului nu poate gandi un nou event ceva nou totusi adica asa o sa fie o sa se repete mereu??macar lasati-l sa se plimbe in hartile mari tot e o schimbare'nush cum inainte se putea si era ff frumos jocu abia asteptai sa vina eventu acum am ajuns in situatia ca abia astepti sa se termine
     
    Veneficus și savuviorel_007 apreciază asta.
  17. mobob

    mobob User

    unul din motive ar fi si acela ca ,inainte,eventurile astea aveau si componente de care puteau beneficia toti playerii (de exempu acele cutii de event) actualmente,doar cei cu foarte multi " muschi" mai pot sa obtina ceva notabil de pe urma lor.
     
    crod, Veneficus și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  18. Failed Event. Cam asta e cuvantul folosit de majoritatea jucatorilor. Problema cu acest event este ca un clan blocheaza accesul altora la Demaner. Nu conteaza ca esti din aceasi companie sau inamic ca tot te ataca. Eu sunt full lf4, havoc si hercules dar degeaba cand te ataca jumatate dintr-un clan. Pe langa asta mai e problema cu recompensele. Doar 10 jucatori obtin. O porcarie dupa parerea mea. Iar recompensele pentru demaner npc mic (nu stiu cum ii zice) e bataie de joc in adevaratul cuvant. Adica 1 seprom? Serios? 300 de x3? Mod Edit: Atenţie la expresiile "cool", de cartier? consum mai multa munitie si seprom atacand npc-ul decat ce obtin de la el (24 uri). Bataie de joc. Sincer incep sa regrem timpul pe care l-am bagat in acest joc ca sa realizez ca am ajuns undeva destul de sus si sa nu mai avem ce face. Servere goale... goale la genu ca mergi pe toate hartile la o ora destul de acceptabila si nu gasesti niciun jucator. Pe langa asta mai e problema celor care folosesc programe. De ce sa rezolvati aceste probleme cand mai bine bagati eventuri inutile la care participa doar undeva la 5% din jucatori, designuri decorative pt craciun/paste si alta sarbatoare... Nu stiu cine e responsabil cu asigurarea publicitatii jocului dar cred ca ar trebui concediat impreuna cu cei care dezvolta in prezent jocul. Cred ca ar face treaba mai buna niste fani ai jocului. Un exemplu sunt dezvoltatori modurilor pt anumite jocuri. Ei fac treaba mai buna decat cei care au creat jocul initial. Parerea mea. Dar cum Bigpoint nu tine cont de parerea jucatorilor in viitorul apropiat vor fi 0 jucatori.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 23 Aug 2017
    Mя.ߣaÐ, WIΖΛΓΔ și Veneficus apreciază asta.
  19. Pana la urma nu e un joc PVP?
    Ce ar fi ca toti jucatorii prezenti la demaner sa obtina 100k rb, 10k uri? Te-ai duce de placere!(bineinteles dupa am striga pe forum/chat ca asa ceva nu se poate!)
    BP nu te obliga , toti folosesc aceasta expresie ca sa isi exprime nemultumirile legate de joc.Dar ei continua sa joace ...:eek:(afirmatia asta e aruncata pe forum mai mult ca pe o amenintare daca nu faci cum vreau eu , eu plec!)
    Cred ca exagerezi acum poti macar spune pe ce svr joci?(din ce stiu eu pe toate globalele (fara 1) sunt ~ 150-170 jucatori pe la prime time)
    Nu stiu pe ce svr joci(posibil pe svr-le gen Italia,Scandinavia unde sunt 50-80 playeri) dar pe la mine sunt peste 30 playeri pe la ora 14...
     
  20. Daca te interesai ,aflai ca ei se concentreaza pe unirea svr-lor si nu mai au timp sa creeze eventuri noi.