"...din spatele scenei DarkOrbit" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 25 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cum spuneam, toate la timpul lor.
    Aici gasesti toate informatiile.:p
     
    Modificat ultima dată: 11 Iul 2017
  2. Bismut

    Bismut User

    Functii actualizate:

    · Cresterea vietilor de la 3 la 5 pentru portile galactice.
    · Costul de cumpărare pentru prima viata suplimentara a fost redus la 5.000 Uridium.

    · Razboi - Durata razboiului a crescut acum la 100 zile.

    Marti 01.08 o sa apara un nou calendar.
    Miercuri 02.08 o sa fie deschis serverul de test pentru Demaner si chat.


    [COLOR=rgba(255, 255, 255, 0.7)][/COLOR]
     
    Modificat ultima dată: 31 Iul 2017
  3. Accesând funcţia "Calendar" a forumului, veţi regăsi calendarul săptămânal al evenimentelor din DO.
     
  4. Bismut

    Bismut User

    Ce am postat nu se gaseste, asta e prima data dupa foarte multe timp cand vad ca scrie ceva acolo, multumesc :)
    [​IMG]
    Sursa ~ DarkOrbit Discord
     
  5. Nu de foarte mult timp ni se transmit astfel de informări şi ca atare nici nu aveaţi ce să vedeţi.

    Ce anume nu se găseşte?

    pic1.jpg

    pic2.jpg


     
  6. ai putea sa faci ca de obicei si sa ne oferi o poza cu calendarul ? :)
     
  7. Bismut

    Bismut User

    Ok, nu m-am uitat la luna august. Pana sa asteptati primirea lor puteati sa verificati forumul englez, sau in cel mai rau caz cel al turcilor, rusilor, acolo a scris dintotdeauna ce o sa urmeze.
     
  8. Pact de război: Demaner
    Luptă pentru a învinge!
    "Ministerul" a ieșit la suprafață: o organizație nouă, dedicată umanității, cu un set de misiuni care au legătură directă cu reapariția transportoarelor Demaner, dezvăluind povești din trecutul Pământului și deschizând calea unui posibil viitor nou!
    Ai încredere în această organizaţie? O vei sprijini? Luptă cu îndârjire pentru a deveni cel mai bun pilot, distruge transportoarele Demaner și vei primi recompense substanțiale. Trecutul și viitorul se unesc în acest pact de război: Demaner!
    Vânează transportoarele Demaner

    Upgrade pentru Obsidian

    Negrul face legea!
    Am reîmprospătat și am actualizat conținutul cutiilor de pradă Obsidian! Valoarea cutiilor este acum crescută, toate sunt pline cu pradă spectaculoasă şi pot fi deschise cu cheile corespunzătoare (asamblabile). În plus, avem patru designuri noi pentru navele Mimesis:

    • Poison, Argon, Ocean și Legend!
    Poți găsi cutii de pradă Obsidian pe toate hărțile normale.
    Materialele pentru asamblare sunt lăsate în urmă de saimoni și mordoni (rebuturile), de pirații NPC, cum ar fi Interceptorii sau Battle Ray (Aurus-ul) și sunt recompense garantate pentru toate porțile galactice (cristalele schismatice).
    Pentru 1 cheie sunt necesare 20 de rebuturi, 10 Aurus și 5 cristale schismatice.
    Notă: Rețeta de asamblare, cutiile de pradă Obsidian și cristalele schismatice lăsate în urmă sunt disponibile doar pentru o perioadă limitată, așa că vânează-le chiar acum!
    Reîmprospătare și îmbunătățire!

    Modificări înviorătoare pentru roșu și albastru

    Şanse crescute și calitate mai bună
    Pilot! Am îmbunătăţit calitatea cutiilor de pradă roșie și albastră
    Am reîmprospătat cutiile de pradă roșie și albastră și am îmbunătățit șansele de a obține designuri de nave clasice și recompense generale în ambele tipuri de cutii, ceea ce înseamnă un conținut mai consistent pentru explorările și bătăliile tale în spațiu.Având acum șanse mai bune de a pune mâna pe câteva dintre aceste articole foarte căutate, ai face bine să începi să asamblezi acele chei sau să cumperi câteva din magazin!
    Cutiile de pradă pot fi găsite pe hărți, iar cheile roșii și albastre pot fi asamblate din următoarele articole:

    Cheie roșie

    • 10 rebuturi
    • 5 aurus
    • 3 cristale schismatice
    Cheie albastră
    • 20 rebuturi
    • 10 aurus
    • 5 cristale schismatice
    Lista completă a conținutului cutiilor este disponibilă pe forum.</p> <p>Rebuturile pot fi obținute de la Saimoni și Mordoni, aurus-ul de la toți pirații NPC, iar cristalele schismatice din recompensele porților galactice.</p> <p>Desigur, există şi posibilitatea de a cumpăra pachete cu diferite cantități de chei din magazin (secțiunea Extras).</p>
    Tu ce vei găsi?
     
    Modificat ultima dată: 1 Aug 2017
    alinus apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    si care e rostul daca nu se respecta ce scrie acolo?
     
  10. Bismut

    Bismut User

    Ce anume nu se respecta ? Iara scrii doar ca sa te afli in treaba ?
    [​IMG]
    1) 30 Tetrathrin
    2) 1 x Nano Case
    3) 1 SEGEN BO-2
    4) 1 High Frequency Cable
    5) 1000 x RSB-75
    6) 2 Introductine Oil
    7) 30 Extra Energy
    8) 10 Kahylon
    9) 1 x Fusion Shield III
    10) 4000 x UCB-100
    11) 1 High Frequency Cable
    12) 1000 x RSB-75
    13) 1 x Nano Case
    14) 40 x Extra Energy
    15) 5 x Indoctrine-Oil
    16) 1000 x RSB-75
    17) 50 x ACM-1
    18) 1 x Fusion Shield III
    19) 1 x Nano Case
    20) 1 x High-Frequency Cable
    21) 5 x Indoctrine-Oil
    22) 1000 x RSB-75
    23) 50 x Extra Energy
    24) 10 x Indoctrine-Oil
     
    Modificat ultima dată: 2 Aug 2017
    sfynx73, dady77-7, Sunlight-Blade și alți 2 apreciază asta.
  11. Bismut

    Bismut User

    Warbond Demaner
    Incepe joi din data de 10 august si va rula timp de 14 zile.
     
    dady77-7 apreciază asta.
  12. Veneficus

    Veneficus User

    la care tu...ironic...

    ulterior...

    si din data de 10 au trecut deja peste 10 ore iar informatia ta nu se respecta...
    oare cine scrie doar asa... sa aiba si el ceva activitate???

    ps.
    nu ma lua cu : data de 10 e pana la ora 24 ca nu e relevant...
    succese in continuare la etalat abilitatile tale de mare ghicitor ...in stele ,carti de tarot si alte bazaconii...
     
  13. Bismut

    Bismut User

    Informatiile sunt anuntate oficial de catre manageri & admini.

    Spunemi un update care s-a facut la ora 00:01 in ultimele 6 luni.
     
    Sunlight-Blade apreciază asta.
  14. o curiozitate am si eu dupa acest minunat event care sincer a fost ff frumos am observat de data asta cam toti jucatorii s-au bucurat de el indiferent de lvl chiar si cei mici au luat cutii,,domnule Bismut va intreb daca aveti idee ce event mai vine
     
  15. In momentul de fata se lucreaza la doua eventuri:
    • PetsGoneWild
    • PirateRaidSep2017
    Cel din urma nu stiu prea multe despre el.:D
    Event sau ceva modificari la pirati:rolleyes:
    EDIT:
    Pilots. You’re in for a treat! From now on, every month, we will have a Daily Login Bonus Calendar.
    Running throughout every month, with steadily increasing rewards and special milestones, there are 25 bonuses to claim. This means you can miss a few days and still receive the grand prize – as long as you join us for at least 25 days a month.
    There’s also a special bonus for any existing Premium players, on the 25th day they login.The calendar will reset at the end of the month, so you’ll know how many days you have left to grab all the loot.
     
    Modificat ultima dată: 27 Aug 2017
    CRIS_03 apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Se lucreaza la o actualizare a calendarului (pe butonul "Start")
    In fiecare luna o sa avem calendar pana in data de 25, dupa care se v-a reseta in fiecare data de 1.

    Calendarul si pagina de incarcare (inclusiv fundalul) vor arata de asemenea diferit in timpul iernii.

    Iata cateva imagini adaugate pe fisierele de joc:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    si unele elemente de interfata:
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Noi bonusuri zilnice:

    • dailyLoginWinter
    • dailyLoginSpring
    • dailyLoginSummer
    • dailyLoginFall
    • dailyLoginBonusNew
     
    Sтєρнαη și Mя.ߣaÐ apreciază asta.
  17. Fasole

    Fasole User

    CAND INCEPE EVENTUL ASTA?
     
  18. AENZUB

    AENZUB User

    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 1 Sep 2017
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ și motanu_1990 apreciază asta.