Warning Skylab

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de iReaL™, 17 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. iReaL™

    iReaL™ User

    [​IMG]
    De ce am acel warning?
    Nu scrie nicaieri... Am revenit in dark orbit dupa ceva timp si lucrurile sunt mai noi si nu stiu cum sta treaba.
    Rafinaria functiona la 0%, iar acum la 30%, insa de ce are probleme, nu scrie nicaieri. Ma scuzati ca nu am cautat, insa, deabea am timp sa joc si eu. Ma scuzati pentru deranj si multumesc celor ce vor posta raspunsurile cerute. O zi buna.
     
  2. Cred ca depinde de productia de Prometid si Duranium,care trebuie sa fie nivel mai mare.Parerea mea...
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu ai suficient xenomit pentru rafinarea promeriumului !
    pentru un randament de 100% a producţiei, nivelul modulului xeno trebuie să fie cel puţin egal cu nivelul rafinăriei de promerium.
     
  4. Hermes

    Hermes Guest

    Dezvolta modulele care alimenteaza rafinaria respectiva la un level cel putin cu unul mai mare, pentru a putea face fata consumului de resurse.
     
  5. iReaL™

    iReaL™ User

    Problema e ca numai functioneaza colectoarele, ce e de facut? Nu am resurse pentru a le marii nivelul.
    [​IMG]

    EDIt;
    Din joc, de ce apare ca transport ceva, dar la resurse nu apare nimic?
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 19 Noi 2014
  6. Colectoarele (cele care produc minereul) trebuie să fie întotdeauna la un nivel mai avansat decât rafinariile (cele care consumă minereul).

    Pt. a putea aduna minereurile necesare dezvoltării nivelelor următoare ale colectoarelor, va trebui să opreşti funcţionarea rafinariilor până reuşeşti să dezvolţi colectoarele la cel puţin două niveluri deasupra nivelului rafinăriilor.

    Ţine cont că orice dezvoltare a modulelor, colectoarelor şi rafinăriilor consumă energie produsă de modulul solar. Ca atare, trebuie să balansezi dezvoltarea modulelor, colectoarelor şi rafinăriilor cu dezvoltarea modulului de bază şi a modulului solar.

    Referitor la ce transporţi, se prea poate să ai palladium colectat, palladium ce poate fi transformat în energii, în baza din 5-2, la o rată de 15 palladium : 1 energie.
     
  7. iReaL™

    iReaL™ User

    Multumesc frumos, se poate inchide. O seara buna :).
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.