War-onoare

Discuție în 'Probleme generale' creată de EmYy_1995, 15 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    E normal asa ?
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Cum se poate ca eu sa am razboi cu el da tot pe minus il iau ?o_O
     
    Modificat ultima dată: 15 Oct 2014
  2. Cazul a fost raportat către echipa tehnică.

    Acum văd că sunt 2 membri în acel clan...Poate după restart-ul de server de mâine dimineaţă îşi "revine" şi nu vei mai primi minus. Dacă îl mai distrugi şi tot aşa păţeşti, te rog să informezi în această temă.
     
  3. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    ok
     
  4. Conform suportului tehnic, analiza făcută pe log-ul tău de joc din cursul zilei de ieri, arată că în intervalul orar 12:47:26 - 12:55:52 (15.10.2014), când ai distrus oponentul tău de cinci (5) ori, clanurile voastre nu aveau declarat război.

    Ulterior, oponentul tău a părăsit clanul său la ora 13:02:07 (15.10.2014), tu distrugându-l de încă două (2) ori, la ora 13:02:15, respectiv ora 13:04:58.

    Ca atare, onoarea negativă este justificat primită.
     
  5. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Este aproximativ cum zici tu , dar eu de ce il vedeam cu rosu si dupa logouat si dupa refresh si mai multe lam vazut o multa perioda cu rosu ca faceam cubi si tot il bubuiam ca vinea la mine , da eu il vedeam cu rosu. Greseala mea ca nu am facut o poza si pe harta , am sa stau special sa il prind pe harta si sa vad daca mai iau pe minus ca azi nu am dat de el.
    app , verifica asta pe chatu global ora 21:00 EG4
    ρublıc_єnємy{Ъєłg} şopteşte:i see you have been complaining with admin/support for the minus honour you received...
    ρublıc_єnємy{Ъєłg} şopteşte:i bet you loved that huh
     
    Modificat ultima dată: 16 Oct 2014
  6. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    App , inca o problema nu grava , da care totusi vreau sa o raportez :
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Cu toate ca nu am nici war nici alianta cu acest clan slovakia legion kill eu am aici o cerere "cica" trimisa de mine pentru incheiere razboi. Se poate verifica.
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    am observat că cererile de încetare război nu dispar odată cu trecerea celor zece zile prestabilite. nu cumva ai avut un război anterior cu ei si ai solicitat încetarea ? data cererii este cu aproape o lună în urmă.
     
  8. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Nu tin minte sa fi avut eu un asemenea razboi... poate un admin sa verifice la log.
     
  9. Nu-i aproximativ ci fix cum zic cei de la suportul tehnic, pt. intervalul de timp analizat.


    Posibil ca la ultimele 2 distrugeri din cele 7 menţionate să-ţi fi văzut încă adversarul cu roşu, deşi acesta părăsise clanul. Actualizarea lentă a clientului de joc poate fi o explicaţie. Însă, în cazul primelor 5 distrugeri nu aveai cum să-ţi vezi adeversarul cu roşu deoarece nu aveaţi război, conform celor menţionate de suportul tehnic.



    Acesta este un forum public. Există posibilitatea ca cineva care "te iubeşte" să-i fi povestit de această temă.


    Observaţia lui WIΖΛΓΔ este corectă în ceea ce priveşte încetările de război neacceptate pe parcursul duratei războiului. În ceea ce priveşte cererea de alianţă, aceasta este o cerere trimisă de tine către acel clan, cerere care nu a fost nici acceptată dar nici respinsă.
     
  10. ursulet81

    ursulet81 User

    Ai un browser cu cache puternic ;) si ar fi bine(cache-ul) sa-l muti si manual sa-l stergi la nevoie.
     
    maxx7575 apreciază asta.
  11. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Nu se poate verifica daca a esit din clan in momentul ala?
    Da acuma nu mai am razboiul , cine stie , cred ca aveti dreptate.
    Sterg cache-ul o data la 2 zile maxim 3
     
  12. Vorbim vorbe...

     
  13. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    19.10.2014 - 21:18[​IMG]Ai primit -6400 puncte de onoare.
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:18[​IMG]Ai primit 56320 PE
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:18[​IMG]Ai împuşcat astronautul ρublıc_єnємy[ммø] (MMO).
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:16[​IMG]Ai distrus prin împuşcare o navă de-a prietenilor.
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:16[​IMG]Ai primit -3200 puncte de onoare.
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:16[​IMG]Ai primit 56320 PE
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:16[​IMG]Ai împuşcat astronautul ρublıc_єnємy[ммø] (MMO).
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:13[​IMG]Ai primit 538 puncte de onoare.
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:13[​IMG]Ai primit 56320 PE
    [​IMG]
    19.10.2014 - 21:13[​IMG]Ai împuşcat astronautul ρublıc_єnємy[ммø] (MMO).
    Prima data l-am luat pe plus , dupa s-a reparat am tras iar in el s-a camuflat si am inceput sa il iau pe minus mereu (dupa ce am inceput sa il iau pe minus s-a decamuflat stiint ca il iau pe minus sa-l bubui de mai multe ori) clar e un bug si se foloseste de el.
    [​IMG]
     
    Modificat ultima dată: 19 Oct 2014
  14. Suportul tehnic zice aşa:

    Distrus la: 2014-10-19 21:12:57
    Ieşit din clan: 2014-10-19 / 21:16:20

    Distrus la: 2014-10-19 / 21:16:39

    Ieşit din clan: 2014-10-19 21:18:38

    Distrus la: 2014-10-19 21:18:42


    ...de unde înţeleg că era în clan.

    ...de unde înţeleg că nu mai era în clan.

    De asemenea, înţeleg că iese din clan imediat ce este distrus. După ce îl distrugi o dată şi îl "iei pe plus", ieşi din joc (eventual şterge şi cache), intră înapoi în joc şi observă dacă mai este sau nu în clan.

    "Bug-ul" este, în cel mai rău caz, neactualizarea memoriei tale cache.

    Mi-e greu să cred că este un altfel de "bug", am şi eu războaie însă, pe cei care ies din clanurile cu care am război, în cel mai nefericit caz, după un salt sau două prin portal îi pot vedea fără clan.
     
  15. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    E ceva c-am ciudat , dupa ce am incetat sa-l mai bubui ca-l luam pe minus am cautat profilu direct si la clan am verificat , si era in clan , am pus si poza...de aia e c-am ciudat ceea ce se intampla , da stiu la ce te referi ca iese din clan , si poate fi o mica eroare , adica na , eu prima data il vad cu rosu il bubui il iau pe plus dupa vine tot cu rosu il vad in clanul respectiv , trag se camufleaza il bubui pac l-am luat pe minus dupa se decamufleaza sa-l bubui iar , dar mie imi arata ca tot in clan este. Da am inteles perfect cum sta lucrurile , stiu cum sa procedez de acuma cu acest USER , poti inchide tema ©ØrrØsivΞ , multumesc de ajutor.
     
  16. Să reintri în clan nu-i mare scofală. Spor la joc!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.