Feedback " Vânătoare de piraţi" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de deyu_camataru, 11 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Veneficus

    Veneficus User

    de ce si fata de cine ar fi injust ???
     
  2. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Banuiesc ca fata de cei care nu au fost intr-un grup de cind a inceput eventul .
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  3. Dacă s-ar corecta acum, şansele de a egala şi depăşi un utilizator care a realizat multe puncte în sistemul actual, s-ar diminua drastic.
     
  4. Veneficus

    Veneficus User

    nu s-ar diminua daca punctele obtinute de la grup ar fi eliminate de la toata lumea...
    in situatia data un utilizator singuratic nu are nici o sansa sa depaseasca un grup de utilizatori...o fi corect asa???
     
    sfynx73, savuviorel_007, [ARΣS] și alți 2 apreciază asta.
  5. lord^neamt

    lord^neamt User

    Cam slab eventu' asta... parerea mea, dar... mult succes tuturor!
     
    savuviorel_007 și Sunlight-Blade apreciază asta.
  6. Salut, motive ar fi pt. a nu lasa problema asa si sunt 2 care mi se par foarte importante.. unii nu pot sau nu vor sa faca grup, iar altii chiar daca ar vrea nu ar avea cu cine..
    1» cum spune si Veneficus, cei singuratici.. sunt singuratici pt. ca asa vor ei sau pt. ca sunt fortati de imprejurari.. unii baga bani in bostere, premium.. si altii nu, motiv pt. care se gandesc bine inainte de a face grup cu cineva, una este sa ajuti pe cineva pe joc la ceva si alta este sa te bati la un concurs cu un clasament.. iar dupa sa vezi ca cel care merge pe burta' te si intrece:).
    2» cei care (tot fortati de imprejurimi) nu au posibilitatea de a juca intr-un grup pt. ca pot intra doar la anumite ore, iar la anumite ore pur si simplu hartile sunt pustii si asta stiu si d-nii de la B.P. motiv pt. care anunta ca in viitorul apropiat se va face contopirea serverelor.. deci cei care nu pot face parte dintr-un grup, dintr-un motiv sau altul, spaga' lor?!:oops:o_O oricum nimic nou, in nota proprie..:cool:

    Slab, cu lagune si cu anumite dedicatii.. iar se amaneteaza battleray:p.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 18 Mai 2017
    Veneficus apreciază asta.
  7. _basty13_

    _basty13_ User

    ma voi tot nu intelegeti sa aceste evente sunt facute numai pentru anumiti jucatori nu pentru toti
    as vrea sa se contopeasca servarele sa faca sevarele care joace numai cei care stau pe programe si fac npc si
    alt sevar pentru cei care joaca corect
    daca pe global 5 au ajuns sa faca npc pirati cu programe in 5 3 si sa si culeaga pala deja este strigator la cer
     
  8. Dap este adevarat dar daca pune acolo o sa isi piarda dronele mai ales daca am timp :) incearca si tu sa vezi daca dupaceea sil mai pun pe programe.
     
    mobob apreciază asta.
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    il pune ca sut putini care ii bubuie ca le este frica sa traga si nu le pierd fi sigur ca au metode si metode
     
  10. P!x3lL

    P!x3lL User

    Au milioane de hp dau ca naiba si plus recompensa ii preistorica o prostie de event.... si am o nava buna. Nu se merita deloc sa faci uberi. Parerea mea...
     
    savuviorel_007 și crod apreciază asta.
  11. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dar dece te miri ? a fost pana acuma vreun event in favoarea noastra ? ia fa o statistica a eventurilor :))
    si sincer sa fiu, daca nu ma uitam pe forum nici macar nu as fi stiut ca asta este defapt "event" :)))))
     
    savuviorel_007, WIΖΛΓΔ și Sunlight-Blade apreciază asta.
  12. Veneficus

    Veneficus User

    ... si unele intrebari raman... fara raspuns...
     
  13. kk12

    kk12 User

    Am vazut si eu ca au reaparut "automati" dar erau pe harta 3-3.Cum de este permis iar ca unii sa faca npc-uri cu programelu' ?
     
  14. Veneficus

    Veneficus User

    aici e o tema dedicata pentru astfel de discutii...
    pe de alta parte chiar si cu "programelu" un utilizator nu are sanse sa depaseasca un grup de utilizatori in clasamentul eventului actual ,doar daca nu cumva "automatii" au evoluat in asa hal incat fac npc-uri cu "programelu" in grup...
     
    Modificat ultima dată: 20 Mai 2017
  15. Şi cum şi-ar da seama programatorul, pe capul căruia ar pica o asemenea îndeletnicire, care puncte au fost obţinute în cadrul unui grup şi care "singuratic"?

    E incorect că anumiţi utilizatori îşi pot găsi un interes comun în scopul căruia să conlucreze? În funcţie de situaţia din joc, "singuraticul" fie îşi depăşeşte condiţia, fie "culege" roadele stilului de joc ales. Cam pe unde ar fi această incorectitudine?
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    vai de mine...saracul programator...daca e acelasi care a programat eventul asa cum e acum...inteleg întrebarea...
    de ce nu-l concediaza BP ???


    de ce insisti?...stii ca nu ai dreptate...
    nu e normal ca un utilizator care sta intr-un grup de 8 jucatori sa faca puncte de event de 8 ori mai multe decat un utilizator care nu sta in grup folosind aceleasi resurse si distrugând acelasi numar de npc-uri...
     
    Modificat ultima dată: 20 Mai 2017
  17. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Problema ar fi nr de locuri premiate 100 .
    Daca ar fi premiat pina la 1000 interesul pentru event ar fi fost mult mai mare .
     
  18. Puţin realism nu v-ar strica, oricât v-aţi preface că nu pricepeţi. Ce îmi este clar, e faptul că nu realizaţi ce înseamnă a programa, ce limite şi ce posibilităţi există în acest domeniu, oricât încercaţi să păreţi că aveţi habar despre ce vorbiţi.

    Bineînţeles, dreptatea văzută de dvs. are unităţi diferite de măsură, grupul şi clanul în acest joc fiind doar un moft.

    Şi grupul / clanul fac parte din "aceleasi resurse" pe care utilizatorul dvs. le are la dispoziţie şi le poate utiliza, la fel ca oricare alt utilizator. Cum am precizat deja, în funcţie de situaţia din joc, "singuraticul" fie îşi depăşeşte condiţia, fie "culege" roadele stilului de joc ales, ambele lucruri depinzând exclusiv de el şi nu de mecanica jocului, mecanică general valabilă pt. toată lumea.... am dubii în privinţa persoanei care nu are dreptate! ;)
     
  19. _basty13_

    _basty13_ User

    si in concluzie tot pentru ,jucatori care trebuie sa ieie reconpensele nu pentru toti care joaca singuri
     
  20. În concluzia dvs., ”toti care joaca singuri” sunt niște speciali?! :confused: