Feedback Valul de ger 2015 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de P!x3lL, 1 Dec 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Dar tu cand ai de gand sa inveti sa CAUTI in forum inainte de a posta? AICI gasesti detalii despre eventul de anul asta in care se precizeaza chiar din primele randuri:

    "Eventul Cold Wave este același ca anul trecut?
    Da și nu. Deși conținutul de anul trecut va exista și anul acesta, Cold Wave vine cu conținut suplimentar precum o nouă navă și designuri de drone, dar și o nouă ediție a Ultimate Battle Arena. De asemenea, am refăcut conținutul calendarului de Crăciun. "

    Iar din tema "Valul de ger – Întrebări frecvente" tema aferenta eventului de anul trecut, aflam urmatoarele:

    "Pe lângă bunătățile pe care le poți obține colectând consumabilele surpriză, în joc se deschide Fisura pe hărțile x-4.

    Acest event va fi activ între 11 decembrie ora 0:00 OSL și 1 ianuarie 23:59 OSL – la timp pentru a sărbători aniversarea DarkOrbit!"

    Raspunsul la intrebarea ta este scris fix la inceputul acestei teme in care ai postat!

     
  2. si tu esti deacord cu rachetele R-310 sau cu o zi de cutiute una nu ? adica in o zi de event sa culeg cutii alta sa ma uit , boostere nu are rost sa imi iau , duplicator nu se merita pentru doar 3 zile din 7 , parerea mea este ca nici recompensa nu este satifacatoare din cutii , felul in care apar..... recompensa calendarului nu este nici ea prea satisfacatoare... adica 300 de uridium ? pe bune ? macar de facea o diversificare a recompenseri sa dea in loc de 300 de uri 2 DCL-R sau alt ceva...
     
  3. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Ba deloc!
    Însă:
    - probabil s-au cam epuizat resursele "moșului" BP, pentru că de la acel "multiplicator" general de gg-uri ce a fost activat pentru puțin timp din greșeală sau nu, acum două eventuri, valorile recompenselor s-au redus ușor-ușor la nivelul unei zile normale, ...poate și pentru că este vorba despre un event lung, față de cele de câteva zile;

    - în cazul în care nu mă înșeală memoria, și anul trecut frecvența bonusurilor de event a fost tot așa, iar atunci nu a fost ceva atât de ieșit din comun, însă în ultimul timp ne-am tot ținut de eventuri, și ne-am obișnuit cu un alt ritm, cu un alt nivel de adrenalină;
    - ba chiar nu am reținut la acea vreme o frecvență de genul o zi da, o zi nu, ci chiar a fost mai rău, lucru care m-a deranjat personal, însă vorba aceea "așa-i modelul", și am făcut altceva;

    - duplicatorul folosește-l ca și până acum în pvp, unde merită în zile de genul acesta, dacă ai un astfel de obicei;

    - după cum ne-a informat bunul nostru coleg Deus_Inferni în postarea sa
    https://board-ro.darkorbit.com//threads/din-spatele-scenei-darkorbit-unica-tema-de-discutii.96862/page-6#post-834029
    față de anul trecut, calendarul de recompense arată mai bine ca diversificare și valori, ......sau îmi joacă mie memoria feste;

    - DCL-R-uri nu am mai văzut la recompense cred că de ani buni, dar poate mai ai răbdare până se lansează "Sistemul de Asamblare" și vei putea să-ți construiești atât cât te țin resursele;)

    ....părerea mea!
     
    Cehn apreciază asta.
  4. Vladut

    Vladut User

    Buna dimineata! O mica intrebare...misiunile de event trebuie facute in ziua in care au aparut? Sau raman in lista misiunilor pe toata durata event-ulu, pana la finalizarea lor. Avand in vedere ca intr-un fel suntem conditionati sa le facem intr-un anumit interval orar,iar programul nu-mi permite accesul la pc intre acele ore...
     
  5. În aceste momente, Poarta Galactică "Fisura" este disponibilă doar acelor utilizatori care nu au finalizat-o în decursul eventului din 2014.

    Se va rula un script care va înlătura această poartă şi misiunea referitoare la aceasta, astfel încât să se permită fiecărui utilizator să redeschidă poarta pe data 11.12.2015, prin acceptarea misiunii corespunzătoare acesteia, aşa cum era planificat. Până atunci, poarta trebuie să rămână închisă pt. a urma firul epic al poveştii care defineşte acest event de iarnă.

    Ca atare, posibilitatea de a accesa Poarta Galactică "Fisura" 2014 nu va fi considerată "bug" sau "exploit", fiind în atenţia echipei tehnice pt. a corecta această inadvertenţă.
     
  6. ForceUtock

    ForceUtock User

    Salut , cand se vor baga inapoi cutiutele acelea gift ? Si cat timp va mai tine , tot o zi ?
     
  7. Apariția cutiilor de event este aleatoare și, în general, dacă dezvoltatorul jocului nu va decide altfel, tot o zi vor fi prezente pe hărți.
     
    ForceUtock apreciază asta.
  8. Cum se poate ca un jucator de nivel inferior sa primeasca recompensa mai mare de la Ice Meteoroid cand el provoaca doar jumatate din daunele provocate de mine si totusi sa ia 1k uri si eu doar 800?
    La cub de ce nu se intampla asa?
     
  9. eu nu cred ca tu primesti uri mai putin sau mai mult decat ceilalti asta depinde de daunele provocate in alcel icemeteor daca aversarul are kamizase si il utilizeaza logic el primeste mai mult .eu l-am spart fara kami si singur si iti da 1800 uri cand l-ai facut .deci totusi poate e ceva dar eu nu cred in asa ceva.
     
  10. Ca sa intelegi ca nu este ca la cub... eu x4(70k daune)- el x3(30k daune) si amandoi am tras in acelasi timp in ice fara sa dam kami nici unul + doar noi 2 eram iar la inceput el a dat cu sab pana s-a terminat scutul la ice si pe urma x3, iar eu cap coada am dat x4 si nici macar nu este full lf4 caci trage cu verzi; asta se intampla doar cu el, cu restul iau aproape de fiecare data mai mult ca ceilalti avand in vedere timpul de cand am tras, cu ce munitie trag ei, cati trag... etc, este prima data cand patesc asa ceva ca altfel nu intrebam si in plus am urmarit de mai multe ori sa fiu sigur.
     
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    acum ceva luni bune în urmă ”funcționa” un bug destul de asemănător cu descrierea ta la ice meteorid, cei care trăgeau cu x-1 în el primeau recompensă mai mare decît cei care foloseau muniție ”elită”. și eu am observat oarece inadvertențe în acordarea recompensei la acest npc.
     
    Veneficus apreciază asta.
  12. nu erai cumva in grup cu el? ca daca e asa atunci recompensa se imparte la membrii de grup care sunt intro lupta indiferent cu ce anume.
     
  13. Si daca eram in grup cu el nu trebuia oare ca cel cu lvl mai mare sa primeasca recompensa mai mare iar cel cu lvl mic mai putin? :)
    Nu eram in grup cu el, dupa cum am mai spus mi s-a intamplat de mai multe ori cand faceam doar cu respectivul ice, in rest nici o problema cu recompensa indiferent de cati eram sau cu ce munitie trageau.
     
  14. Am o intrebare.. Ice Meteoroid apare in toate hartile? Stiu ca apare in majoritatea... dar apare si in x-1, x-2 ,4-1, 4-2, 4-2, 5-x ??
     
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    în hărțile enumerate de tine nu apare.
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. M.I.A.U

    M.I.A.U User

    de ce nu-l baga si la ore normal sa putem face si noi romani?
     
    darkorbit.RO apreciază asta.
  17. relax

    relax User

    Dar orele "nenormale" care sunt?
     
  18. orele sunt normale pt...weekend. sau pentru o parte din jucatori. dar ideea ca misiunile de event sa aiba legatura cu ice meteoroid nu pare prea inteligenta. eu lucrez schimbul 2...17:00-2:00 ora serverului. pe 11 decembrie nu voi putea deschide ''fisura'' pentru simplul motiv ca nu voi avea acces la misiunea respectiva. va trebui sa astept ziua urmatoare (sau poate si alta), pentru a face misiunile de saptamana asta. ar fi trebuit sa existe o modalitate sa renuntam la unele misiuni pentru a le obtine pe urmatoarele.
     
  19. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Anul trecut au fost și zile în care IM-ul a stat pe harti și câte 24 de ore. Erau momente când se plimba singur în miez de noapte pe hartă, și nu-l băga nimeni în seamă.
    Acum, încă nu am văzut "oferta" asta. Poate apare după 11 decembrie, pentru a avea fiecare timp și posibilitatea să-și facă toate misiunile necesare deschiderii fisurii.
    Momentul se apropie!
     
  20. Aceeaşi discuţie s-a purtat şi anul trecut, AICI! ...ce-i normal pt. dvs., e anormal pt. altcineva şi vice versa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.