Feedback Valul de ger 2014 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de »STEΛLTHBOMB3R«, 29 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. rattyionut

    rattyionut User

    10.12/2014 la ora 19-22 ora dezvoltatorului sau mai bine zis la ora 20-23 ora romaniei.
     
  2. Evident ... cineva reuşea să dea primul, numai dvs. nu! Evident despre al cui complex este vorba! :oops:
     
  3. lohas

    lohas User

    acesta fisura cum se foloseste? de pe 11 decembri?
     
  4. cind vei realiza ca doar citiva 15-20 din companie,au reusit sa faca misiunile,din care majoritea au pus tinta pe ice inainte ca asta sa apara,vei zice,ca mine,fara misiuni
     
  5. Vladut

    Vladut User

    Revedeti postarea mea,vedeti si raspunsurile colegilor de joc,acum vedeti primul dumneavoastra raspuns...e la locul lui dupa dumneavoastra?E vorba de complexe aici?De insinuari si ironii?Despre ce vb aici domnule?Chiar bunul simt a disparut din raspunsuri?
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  6. as provoca pe domnu corosive sa incerce indeplinirea misiunii de event,pe europa global 4,de pe un cont de jucator,video apoi,sa vina sa ne tina prelegeri,despre complexe,si cit de repede pune dumnealui tinta,pe ceva ce a disparut de mult..strict,player..multumesc,cu video,dovada fair play
     
    Modificat ultima dată: 9 Dec 2014
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    e corect ce se spune pe aici, trebuie să ai mare noroc ca să reuseşti să tragi primul în npc-ul cu pricina. asta dacă joci pe un server aglomerat cum ar fi unul dintre globalele europene (nu mai zic de globală 1, 2 sau 4).
    pentru jucătorii cu posibilităţi am totuşi vreo două sfaturi pentru a mări şansele de a trage primul în IM. primul ar fi echiparea pet-ului cu modulul locator inamici nivel 3 şi cu vreo 7-8 protocoale radar. toate astea trebuie făcute pe configuraţia de viteză a navei, apoi trebuie să te faci invizibil şi să aştepţi apariţia IM în mijlocul hărţi de unde locatorul tău împreună cu cele 7-8 radare acoperă toată suprafaţa hărţii. în felul ăsta vei fi printre primii care îl reperează şi ai foarte mari şanse să ajungi să tragi primul în el.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  8. ursulet81

    ursulet81 User

    Nu stiu cine esti si am impresia ca ma si confunzi.
    In cazul in care nu stii tin sa-ti reamintesc ca eu joc pe un singur cont de joc....
    Mai departe nu dezvolt subiectu ca sunt off-topic.
    Totusi sa fiu on-topic: echipezi un veng si petu cu 12 protocoale radar de lvl3 plus modul locator de alieni lvl3 si misiunile cu ice devin floare la ureche.
    Spor la joc.
     
    Modificat ultima dată: 9 Dec 2014
  9. sansele de a gasi ice azi,pe bune,sunt egale cu alea de a gasi titanicul intreg
     
  10. Jurjstyle

    Jurjstyle User

    Corect asa se face , dar daca esti pe globala 1 nu poti vorbi de rapiditate ci de maxim 10 fps ... Cand vezi 50 de jucatori ca trag deodata cu peturi si cu toate tipurile de munitii .. mare minune e sa pui tinta pe el , de primul nici nu e vorba . Poate maine de 11 decembrie cum e toata ziua ice , poate o sa-mi mai recuperez din restante ... dar sigur e toata ziua dintr-un alt motiv , nu ca sa ne ajute pe noi la misiuni ...
     
  11. Eu unul nu-mi pun problema iresponsabilităţii acţiunilor şi a vorbelor mele astfel încât, să fiu nevoit să recitesc ceva ce conştient şi deliberat am elaborat şi exprimat.

    Puţini sunt aceia printre utilizatorii acestui forum - un adevăr trist - care reuşesc, atunci când este cazul, să priceapă adevăratul sens a ceea ce exprim. Din păcate nu vă număraţi printre acele persoane.

    De asemenea, dovediţi tocmai contrariul a ceea ce îmi cereţi şi ar fi cazul să vă reanalizaţi tocmai propriile dvs. intervenţii în care, sublim întocmai ca o măciucă la un car de oale, aţi făcut rabat tocmai de la acel bun simţ, deşi nu aveaţi niciun motiv, altul decât acela al lipsei de percepţie a sensului real al mesajului meu, probabil survenit pe fondul unei oarecare adversităţi faţă de propria-mi persoană, dobândită sau născută inopinant.


    Iar eu ar trebui să confirm că poate joc pe unul din serverele indicate! o_O

    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ
    , ţinând cont atât de poziţia şi responsabilitatea pe care le am în cadrul echipei române de administrare a jocului dar, în primul rând şi de respectul faţă de propria-mi persoană, nu fac afirmaţii în necunoştinţă de cauză.

    Nu trebuie să dovedesc nimic, nimănui! Totuşi, spre liniştea dvs. interioară, am solicitat suportului să-mi furnizeze informaţii legate de finalizarea celor două misiuni din data de 08.12.2014, aşa cum le văd cei de la suport:


    [​IMG]

    ... unde "Last attempt" reprezintă momentul când accepţi misiunea iar "Last success" momentul în care finalizezi misiunea.

    Misiunile mi le-am îndeplinit în timp util, în condiţii mult mai dificile decât cele specificate de dvs. şi, evident, misiunile nu le efectuez cu nava de test ci cu propriul meu cont ordinar de joc.


    Din punctul meu de vedere, în jocul DO nici nu poţi vorbi de un nivel de dificultate al unei misiuni ci, mai degrabă, de un nivel de provocare.

    Dacă ţi se cere să distrugi un Uber Kristallon, este tot atât de dificil ca şi atunci când ţi se cere să distrugi 400 de Uberi Kristalloni.

    Mai degrabă aş zice că e o provocare, să aloci resurse, timp şi răbdare să distrugi 400 de Uberi Kristalloni şi nu o dificultate, în condiţiile în care dotările navei îţi permit să distrugi un astfel de NPC.

    Chiar şi la o navă mai puţin dotată, aş putea zice că nivelul provocării este compensat sau dimpotrivă, amplificat, de nivelul îndemânării jucătorului.


    Deci, despre ce "complexe" vorbim atunci când ne plângem că nu reuşim să fim primii care trag în Ice?! De noroc?! O fi fost nebun cel ce a ajuns la concluzia că "norocul şi-l mai face omul şi cu mâna lui"! ;)


    Să fie vorba de legătura dintre "noroc" şi "a ţi-l face cu mâna"?! :p
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  12. Vladut

    Vladut User

    Eram sigur ca nu o sa recititi,asa e,putini sunt cei care reusesc sa perceapa profunzimea mesajelor dumneavoastra,etc,etc,etc...domnule Corrosive,intr-o tema legata de misunile de iarna mi-am spus parerea si implicit,am cerut sfaturi,sfaturi care au venit de la mai multi jucatori.De la dumneavoastra,care sunteti un respectat BA al acestui forum,ce raspuns am primit?Ce ajutor real am avut din partea dumneavoatra legat de ce am scris eu? Va spun eu:nici unul!Probabil cineva care nu se incadreaza in standardele dvs,nu va percepe subtilitatile sau adevaratul sens a ceea ce vreti sa spuneti nu merita un raspuns.Nu am absolut nimic cu persoana dvs,nu e nimic dobandit in timp sau subit,nu sunteti un model pentru mine,nu va venerez,nu va urasc,nu va cunosc,nu vreau sa va cunosc,nu sunteti o persoana cu care sa am ceva,chiar daca va place sa va credeti important.Vroiam doar un un mic ajutor,a venit de la jucatori.
     
  13. Numai că eu nu v-am răspuns la intervenţia prin care solicitaţi sfaturi ci la următoarea:

    Răspunsul meu la intervenţia citată a declanşat "exubernţa" dvs. lingvistică! Mai întâi a fost "cererea de sfaturi" acesta fiind urmată de "spus părerea"...pierdeţi şirul evenimentelor! Astfel, nu faceţi deât să întăriţi cele afirmate de mine puţin mai sus, atât în ceea ce mă priveşte cât şi în ceea ce vă priveşte.

    Rolul meu nu e de a da un peşte celui flămând ci de a-l învăţa să pescuiască!

    Nu moderatorii de forum îţi vor spune cum să-ţi echipezi nava, ce navă să foloseşti, unde anume să aduni cutii bonus sau cufere piratereşti, ce misiuni să efectuezi şi când şi cum, ce anume NPC-uri să distrugi, etc. etc. etc., rolul acesta revenind prin însăşi existenţa forumului, comunităţii jocului.


    Moderatorii îţi pot sugera anumite lucruri însă nu au nici o obligaţie să o facă!

    Obligaţia lor e de a veghea la respectarea regulamentelor în vigoare, de a cunoaşte şi oferi ajutor în ceea ce priveşte elementele funcţionale ale jocului (cum funcţionează x, cum se echipează y, cum se deschide z etc. etc.) şi, prin prisma funcţiei / atribuţiilor pe care le au fiecare dintre ei, să verifice / testeze anumite situaţii semnalate de către comunitate şi să acţioneze ca liant între comunitate şi dezvoltator.

    De asemenea, afirmaţiile false privind diferite aspecte ale jocului sunt "sancţionate" fie de moderatori, prin infirmare / ştergere, fie de comunitate, prin infirmare. Ori afirmaţia cum că "
    [...] gradul de dificultate al misiunii nu are de-a face cu abilitatile de jucator [...]" e cât se poate de falsă, în acest sens venind în sprijin explicaţiile oferite în intervenţia mea anterioară.

    Mă îndoiesc că ar fi numeroşi cei ce vă împărtăşesc părerea însă, dacă e sinceră, vă mulţumesc.

    Cu toate acestea, mulţumirea mea nu e dată de piedestalul pe care mă aşează unul şi altul ci de acel "s-a rezolvat", chiar dacă "rezolvarea" nu este întotdeauna direct şi imediat sesizabilă unui utilizator sau nu se adresează numai unui utilizator.


    Nu v-a cerut-o nimeni, e irelevant!

    Importanţa pe care o am e apreciată - în bine sau rău, în mare sau mică (evident, despre importanţă este vorba) - în cu totul altă parte şi de cu totul alte persoane, indiferent de importanţa pe care mi-aş putea-o atribui eu sau altcineva din această comunitate.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  14. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    eu nu aş marşa prea mult pe asta cu norocul făcut cu propria mînuţă, se deschid atîtea posibilităţi în direcţia manevrabilităţii mîinilor că mă doare capul numa-i cînd mă gîndesc că puteţi sugera cumpărarea de "rîşniţe" noi ori trecerea la folosirea intensivă a "plasticului". deci nu e de mirare că majoritatea preferă să mimeze nepriceperea "sensurilor adevărate". :)

    de ce nu, poate mai impulsionaţi ceva pe aici, măcar printre cei dornici să vă găsească ! :):D
     
  15. Vladut

    Vladut User

    Ma flatati domnule,atatea explicatii,mai ales pentru cineva care nu se numara printre cei care reusesc sa priceapa adevaratul sens a ceea ce exprimati.Ok domnule Corrosive,multumesc de lamuriri,e cazul sa-mi vad de misiuni si de strategia aplicata.O seara buna
     
    Modificat ultima dată: 10 Dec 2014
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  16. rattyionut

    rattyionut User

    am citit intrebari si rsp cam tot ce sa scris in acesta tema si vreau sa va spun ca si eu am pierdut timpul la serviciu dar tot am reusit sa fac misiunile pana in prezent, adica de pe 1 decembrie pana acum pe 10 decembrie.
    pot spune cu mana pe inima ca acele misiuni, hai sa le spunem ,,misiuni de inceput,, ptr. acest event tot le-am termint chiar daca nu am reusit sa intru in aceeasu zi cu minisune.
    misiunile puteau fi selectate si atunci cand aparea icy le terminati cu succes.
    pot reveni la uni jucatori care nu au reusit sa le faca, dar sa mai incerce.;) si mai exact nu stiu ce este pe eg4 in care din cate am inteles eu ca anumiti jucatori nu reuseau sa prinda nici un icy deoarece era omorat imediat.
    innainte de asta poate cand mai apare un event sau ceva de genul asta mai curatati cooche/cache , mai dati un restart la pc.
    totusi sunt harti in care icy apare si nu cred ca , chiar toti jucatori de pe servar sunt pe acele harti, ex.:4-5,4-4.etc.
    p.s.:daca nici asa nu merge incercati sa stati pe o singura harta pana la terminarea icy-lui,ca asa ai mai multe sanse sa-l prinzi decat daca te duci de pe o harta pe alta,este doar parerea mea ;):D.
    si inca un lucru:,,cu rabdarea treci marea,,.;);)
     
  17. -=Nommo=-

    -=Nommo=- User

    Foarte frumos....stric x4 rsb + emp-uri sa fac npc-ul SKOLL iar cei de la darkorbit dau restart in timpul zilei fix cand sa-l distrug...asta nu-i joc...va radeti de noi !
     
  18. -vat74-

    -vat74- User

    S-a blocat jocul nu ma pot loga.
     
  19. nu merge nici la mine...felicitari,bp...va bateti joc de noi
    daca nu aveti chibrite va dau eu o bricheta,sa dati foc la server....
    ori merge,ori inchideti-l,de tot
     
    Modificat ultima dată: 11 Dec 2014
    TibeonvsDisan apreciază asta.
  20. salut, am si eu o intrebare, este normal ca dupa ce consum cam 20k x4 pe skoll sa ma trezesc k dati restart si sa fiu nevoit sa o i.au de la inceput, iar dupa ce consum din nou cam tot 20k x4 sa imi dea cu abilitatea si sa se blocheze jocul, iar acum sa nu ma mai pot conecta la joc? sper sa nu deranjez, dar unii mai baga si bani in acest joc si nu este tocmai ok ce se intampla!
     
    Modificat ultima dată: 11 Dec 2014
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.