Feedback Valul de ger 2014 - Unica tema de discutii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de »STEΛLTHBOMB3R«, 29 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu, misiunile de event se pot face oricînd după data apariţiei lor dar cred că nu mai tîrziu de 24 decembrie.
     
  2. Daca te uiti acum vei vedea ca misiunile sunt inca valabile si e posibil ca dupa ce sunt finalizate sa apara cele de azi
     
  3. Ba nu misiunele se pot face si in ziua urmatoare dar e foarte drajant faptul ca ne pun o misiune pe care nu o putem face in ziua respectiva de ce nu au puso cind sunt ice !!!
     
  4. relax

    relax User

    E na, au pus-o cand au vrut ei, atat timp cat nu putem sa ratam finalizarea nici unei misiuni din cauza lor, ce treaba au ei cu programul tau, cu ziua in acre vrei sa faci misiunile ? Tu joci pt ca tu vrei nu pt ca BP vrea sa joci.
     
  5. e dezastru cu misiunile cu yce...nu se pot face misiunile din cauza ca acordati doar 3 ore la yce iar in acest interval sunt sute de jucatori pe aceeasi harta fapt care duce la crash dupa crash dupa crash dupa crash...e penibil,e jenant
     
  6. Vladut

    Vladut User

    La misiunea "Ca moliile la lumina" trebuie sa distrug 2 Ice meteorid.Intrebarea este,trebuie cumva sa fiu primul care trage in el ca sa se puna la misiune pentru ca altfel vad ca nu se pune...iar sa trag primul imi este aproape imposibil,f multe nave pe harta...
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    eu nu-mi aduc aminte de existenţa unei misiuni cu numele ăsta, eşti sigur că aşa se numeşte ?
    da, pentru ca npc-urile să se contorizeze la o misiune trebuie să tragi primul sau să fii în grup cu cel care a tras primul.
     
  8. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Are dreptate Vladut, a fost misiunea aferentă zilei de astăzi, cu distrugerea a 2 Ice M. Şi cel mai greu a fost să ajungi primul să tragi în el, pentru a se contoriza. Aglomeraţie mare astăzi pe hărţi.
     
  9. Vladut

    Vladut User

    Ok.multumesc.N-am reusit sa fac mis in timp util aseara,am sa incerc maine,asta e...gradul de dificultate al misiunii nu are de-a face cu abilitatile de jucator ci doar cu norocul de-a cadea un ice peste el....
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  10. Dacă, de exemplu, stai în portal şi aştepţi apariţia unui Ice, ai toate şansele să nu ajungi primul la el, mai ales dacă Ice-ul apare diametral opus. Abilităţile de jucător nu ţin doar de cât de mare o ai ci de ce ştii să faci cu ea ...de navă fiind vorba, evident! ;)
     
  11. Vladut

    Vladut User

    Nu,nu stau in portal si astept aparitia unui Ice,stau in mijloc,lateral dreapta,stanga,etc...in diferite puncte pe harta,sperand sa apara langa mine sa pot da primul pentru a finaliza misiunea.E doar de noroc... Cat despre marimea navei si complexul dumneavoastra nu-i treaba mea...evident ,vorbim despre DO!
     
    Modificat ultima dată: 9 Dec 2014
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  12. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Aseară câţiva Ice M au apărut la rând aproximativ în aceeaşi zonă. Cât despre norocul de a da peste tine primul, cred că te ajută foarte mult modulul locator. Nu-l am, dar aşa se explică cum erau destui ce se duceau la punct fix pe hartă când se anunţa un Ice M. Dar se poate şi fără, însă cu o probabilitate mai mică de reuşită.
    Apropo, o singură dată mi s-a întâmplat să apară un Ice M. direct peste mine. În rest, căutare activă.
     
  13. Vladut

    Vladut User

    Am modul locator,dar fiind foarte multi jucatori pe harta nu reuseam sa dau primul in Ice M,in fine,imi incerc sansa maine seara :)
     
  14. Corina-ro

    Corina-ro User

    Pai unii jucatori experimentati,fac grup si stau in puncte diferite ale hartii cu modulul locator activat,marind astfel sansa grupului de a ajunge primul la un viitor Ice.
     
  15. Vladut

    Vladut User

    Adevarat,doar ca amicii cu care joc de regula in grup nu erau on si am incercat de unul singur,poate maine seara o sa fie totusi si ajutoarele :)
     
  16. lohas

    lohas User

    Nu neaparat pe data de azi exemplu ai misiunile de ieri si de azi o faci pe aia de ieri si dupaia treci la aia de azi si esti la zi cu misiunille de event
     
  17. cand bagati ice meteorid sau nu se mai baga pe jok ...:(
     
  18. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Azi, Ice M. are programul mai încărcat şi nu se poate prezenta pe hărţi. Abia mâine ne va onora cu prezenţa. Cel puţin aşa spune programul afişat la "avizier". Aşa că...tot pe mâine rămâne misiunea de ieri.
     
  19. de la 19 la 22 ora serverului apar astazi
     
  20. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Sa nu mai creezi aici tema ce-l mai usor mod de a afla cand apare ICE este sa dai la HOME pe contul tau de joc iar in partea dreapta ai tot programu.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.