Sugestie Unire articolelor

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Bismut, 23 Mar 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriți îmbinarea consumabilelor de tip CPU?

Sondaj închis pe 25 Apr 2018.
  1. Da

    94,4%
  2. Nu

    5,6%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Bismut

    Bismut User

    Salut,

    Suntem mulți jucători care avem un număr mare de CPU reparare drone, camuflaje, salt, serum, etc. Acest lucru duce la o echipare mai grea a navei, totodată și iritantă fiind nevoiți să dăm scroll în inventar de prea multe ori pentru a găsi un anumit articol.
    Ideea constă în unirea acestor CPU-uri consumabile, să avem doar o pictogramă a CPU-ului respectiv în hangar și atunci când cumpărăt sau castigăm la licitație CPU să se adauge doar încărcătura.

    Exemplu:
    Acum:
    [​IMG]
    După:

    [​IMG]

    [​IMG]


    O să existe o problemă cu echiparea CPU-lui pe mai multe nave dar mă gândesc că se poate renunța la acest lucru, primind încărcătura direct pe joc la fel ca și munitia, sau un exemplu mai bun ar fi ghostifier care se află în aceiași categorie.


    Jucător:
    Avantaje: Jocul o să devină mai comod.
    Dezavantaje: Nu găsesc.

    Dezvoltator:
    Avantaje: Mai puține plângeri în legătură cu lagul din hangar, ideea se poate aplica oarecum și designurilor de drone, în special celor cosmetice de care ne plângem cu toții că sunt prea multe și nu putem scăpa de ele.
    Dezavantaje: Nu găsesc.

    P.S: Înainte de a adăuga un vot vă rog să citiți și să întelegeți ideea întruncât voturile nu se pot modifica!
     
  2. Cehn

    Cehn User

    E de bun simt. Ma mir cum de nu au facut-o la optimizarea hangarului.
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. andreusMMM

    andreusMMM User

    ba voi sunteti lenesi rau ia si puneti cpu-urile pe nava manual ce atata comoditate, daca era vorba doar despre cpu-urile de 10 da dar nici chiar si cele de 50
     
  4. Bismut

    Bismut User

    Cele de 10 se vor acumula cu cele de 50 intr-unul si cum am zis, este vorba de toate cpu-urile nu doar cele de camuflaj, si cel de reparare drone si dupa parerea mea cu adevarat cel mai enervant acel serum pentru dezinfectare care are doar 10 utilizari si nu il poti vinde.
     
    dark~ro și Sтєρнαη apreciază asta.
  5. "BA" nu este vorba daca esti lenes sau nu, mie chiar imi convine aceasta idee si acesta este adevarul, de exemplu daca am o gramada de CPU de camuflaje, jump-uri sau de drone hangarul se incarca mai greu.
    Un prieten si-a cumparat odata lasere LF-2 la greu si el nu putea sa intre in hangar ca sa-si echipeze nava sau sa faca ce voia el pentru ca ii dadea crash Flash Player-ul si a trebuit sa faca un ticket la suport ca sa-i stearga Adminii laserele ca sa poata sa acceseze hangarul.

    Sper ca te-am lamurit de ce isi are rostul aceasta idee.
     
    Sunlight-Blade apreciază asta.
  6. Eu am un PC monstru si se misca incredibil, si internetul extraordinar de bun, pot accesa multe programe sau site-uri ff repede, insa cand vine vrb de hangar pe DO e moarte curata. Deci eu zic Da... Ceva ce se merita. Stacarea cpu-urilor si a celorlalte consumabile e un adevarat upgrade pt hangar
     
    Veneficus și _basty13_ apreciază asta.
  7. aveti un buton acolo in inventar care puteti sa dati click pe el si sa va arate doar armele sau , doar cpu-urile sau, doar modulele sau, munitita. Mai pe scurt, Spor la joc !
     
  8. Nu cred ca ai citit cu atenitie ce s-a scris. Inventarul se misca greu indiferent daca, cauti articolele direct prin sortare. Idea e sa se miste mai rapid hangarul, pt ca in prezent "Loading screen-ul" e foarte lent si nu are nimeni rabdare sa astepte cine stie cat timp dupa el ca sa se incarce toate elementele... Spor la joc si tie!
     
    Modificat ultima dată: 22 Apr 2018
    johny25812, Veneficus, mobob şi o altă persoană apreciază asta.
  9. nu e problema mea daca aveti pc/laptop care nu sunt bune de nimic
     
  10. Tu cred ca nu sti sa citesti amice.
    Uite:
    Te rog inainte sa mai raspunzi mai fi atent si ce se vorbeste... asta daca poti. Si daca tu nu ai probleme cu hangarul atunci ok... nu te-a intrebat nimeni pe tine in special, ok? Daca ai vazut raspunsurile din sondaj MAJORITATEA au aceasi problema, ceea ce inseamna ca problema nu vine de la noi jucatorii ci de la joc... tu probabil aburesti ca iti merge bine doar ca sa te afli in treaba. Te rog, daca mai ai ceva de comentat despre si numai despre acest sondaj, te rog sa o faci, in rest nu mai intra in discutii contradictorii daca nu ai un punct de vedere sau un argument bun si relevant. Mersi si bafta.
    (Eventual daca te mandresti ca tu ai Pc/laptop bun si noi nu atunci te rog fa un video la cum se incarca hangarul tau asa repede si bine...)
     
    johny25812 și Veneficus apreciază asta.
  11. mobob

    mobob User

    pai daca are si el 3 lf-uri si doua motoare in hangar,normal ca i se incarca repede...::))
     
  12. așa cum e structura actuală a hangarului și modalitatea de echipare a navei pe două configurații plus un pet împiedică realizarea descongestionării hangarului în felul propus de sondaj.
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. mobob

    mobob User

    ok,daca ai in vedere o alta solutie, sintem bucurosi sa o auzim
     
  14. din păcate e complicat și dacă e complicat e și greu să modifici ceva ce chiar bp ține morțiș să fie încîlcit și ascuns (gîndițivă de ce laserele și scuturile își schimbă locul în hangar de fiecare dată cînd echipăm un slot liber din navă, ăsta fiind doar un exemplu ”observabil” de către noi), ce vor face jucătorii care vor să folosească cipuri diferite pe configurații și cum se vor mai folosi șmecherii de bug-urile de daune !?;)
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. mobob

    mobob User

    singurul "paleativ" care se poate folosi,altul decit simpla vinzare a articoleleor direct din inventar,este echiparea tuturor navelor ,atlele decit cele pe care le folosesti curent,cu respectivele articole,avind grija sa pui articole diferite pe fiecare din configuratii...in felul asta degrevezi hangarul intr-o oarecare masura
     
  16. Pai hai sa argumentez dc am dat nu:
    1. Playerii ar avea 1k camuflaje si asta are rezulta sa se bata cum se facea acu 4 ani pe serverele de test(camuflaj mereu si x4) daca o sa ai lag nici nu vei putea pune tinta!
    2. Daca un player ar avea 2000 de cpu de imunizare care mai e rostul munitiei de infectare?
    3. Un player ar buta fericit cu botulica pus pe reparare la cateva secunde stiind ca nu isi va pierde dronele
    4. Daca si dronele nu le vei mai putea pierde ce rost ar mai avea?

    Poate mai multi din cei care au dat da ar trebui sa se gandeasca la ce am scris mai sus:rolleyes:
     
  17. Bismut

    Bismut User

    1. Jucatorii in mometul de fata pot avea 50 camuflaje si foarte rar vezi pe cineva sa faca ce ai zis tu mai sus, daca cpu-urile se vor uni asta nu inseamna ca vor fi mai ieftine sau mai usor de castigat la licitatie.
    2. Cpu-ul de imunizare are cooldown.
    3&4. Odata cu cresterea numarului de vieti la portile galactice, reducerea acestora la jumatate de pret si marirea timpului de raboi de la 10 la 100 zile a fost in discutie ca se va renunta si la daunele asupra dronelor dar au ramas asa...
    [​IMG]
     
    dark~ro, Sтєρнαη și Sunlight-Blade apreciază asta.
  18. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    dece ne batem capul cu prostiile astea ??
    mai intai sa se rezolve buna functionare a jocului si dupa asta putem sa ne gandim si la Iliene Cosanziene !!
    La ce ma ajuta pe mine numarul de itemuri cand vine ala cu burta mare de trag 10 pe el si nici macar nu se gadila ??
    Daca nu aveti altceva mai bun de facut atunci va doresc o fumegare placuta a creierului :)
     
    Veneficus apreciază asta.
  19. mobob

    mobob User

    Ce nu pricep eu e ce legatura are tot ce ai scris tu aici cu subiectul in discutie...respectiv,cu posibilitatea de a compacta articolele de acelasi fel, sa iti arate un item si de cite ori ai acel item in hangar,in loc de sute de pictograme...se deci,sa nu iti mai ia foc pc-ul cind incerci sa echipezi o nava.... esti complet pe linga subiect
     
    -*AIRFORCE*-, Sunlight-Blade și Veneficus apreciază asta.
  20. Bismut

    Bismut User

    Salut, sondajul este terminat din 25 Aprilie. Vreau sa stiu daca ideea a fost respinsa sau trimisa mai departe, totodata doresc ca tema sa fie inchisa.
     
    dark~ro apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.