Feedback Unică temă de discuții - Eveniment de iarnă

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 6 Dec 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Tibles te-ai prins. :)
     
  2. nu merge servarul cum pana mea latii reparat
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. Salutare piloți,

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește evenimentul în desfășurare, ''Eveniment de iarnă''. Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi. Orientativ, încercați să acoperiți aspectele de mai jos:

    • Ce vă place la acest event? - Pentru a ne forma o parere ar trebui sa avem posibilitatea sa participam la el.. deocamdata N/A
    • Ce nu vă place la acest event? - Nu functioneaza!
    • Ce ar trebui schimbat/modificat? - Ar trebui in primul si in primul rand .. sa functioneze!
    • Ce îmbunătățiri ați aduce eventului? - L-as face functional in primul si in primul rand..dar cred ca deja ma repet!
    • Eventul este prea greu? Prea ușor? - Eventul este inexistent!
    • Recompensele sunt satisfăcătoare? - Revin cu informatii suplimentare dupa ce o sa pot participa la event...

    Încercați să vă argumentați răspunsurile. -
    ARGUMENT: NU FUNCTIONEAZA JOCUL!

    my2cents
     
    =ΞDDY*=, INVICTUS, WIΖΛΓΔ și alți 8 apreciază asta.
  4. casi2000

    casi2000 User

    Niste incompetenti, atata am de zis!
     
    Veneficus și muclesmo apreciază asta.
  5. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    cred ca DO a luat covid si e la ATI acum.
     
    Veneficus, muclesmo și styv86 apreciază asta.
  6. ura 7 min am apucat sa joc hahaha
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. nu te bucura :))
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Chiar daca plagiez postarea ta da-mi voie sa o mai postez si eu o data . Multumesc!
    Nu de alta dar poate asa vede ORCHESTRA DO .
    Salutare piloți, o_O

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește evenimentul în desfășurare, ''Eveniment de iarnă''. Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi. Orientativ, încercați să acoperiți aspectele de mai jos:
    • Ce vă place la acest event? - Pentru a ne forma o parere ar trebui sa avem posibilitatea sa participam la el.. deocamdata N/A
    • Ce nu vă place la acest event? - Nu functioneaza!
    • Ce ar trebui schimbat/modificat? - Ar trebui in primul si in primul rand .. sa functioneze!
    • Ce îmbunătățiri ați aduce eventului? - L-as face functional in primul si in primul rand..dar cred ca deja ma repet!
    • Eventul este prea greu? Prea ușor? - Eventul este inexistent!
    • Recompensele sunt satisfăcătoare? - Revin cu informatii suplimentare dupa ce o sa pot participa la event...

    Încercați să vă argumentați răspunsurile. -
    ARGUMENT: NU FUNCTIONEAZA JOCUL!
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2020
    **Just4fun**, Veneficus și nony80 apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    pe
    ii doare fix in "cot" de noi!
     
    =ΞDDY*=, liberalul13 și _ΞNOLΛ-GΛY_ apreciază asta.
  10. Cel putin pentru mine jocul si-a mai revenit, recompensele sunt OK, dar e abia inceput de weekend si astept ziua de maine sa vad cum o sa evolueze...

    my2cents
     
  11. Te-ai dat cu "ursul" :) :)
     
    Fllorrenn apreciază asta.
  12. Server: EG5

    Jucatorul de pe locul #1 la distrugere Synk -> wildchéf_HappyNyear ( https://int11.darkorbit.com/index.es?profile=40xvs&profileCheck=8Itj6 )

    are momentan 56 de distrugeri, iar eu am reusit pana acum 35, mai are putin si face aproape dublu fata de locul #2.

    Pana aici nimic exagerat, eu merg dimineata la munca si joc doar in a 2-a jumatate a zilei, in timpul saptamanii, iar in weekend sunt in labirint non-stop.

    INSA, cum fac de multe ori.. sar intr-o harta, spre ex.: Cygni, Zona 0, iar Synk se afla in ZONA alaturata: Cygni, Zona 1 si-apoi astept. Uneori mi se potriveste si cum fug unii dupa el, mi-l plaseaza chiar langa zid... si-al meu e, ca doar o salva de lasere imi trebuie sa-l distrug.

    IERI (27 dec. 2020) insa, stateam in harta mai sus mentionata, am vazut Synk langa zid, dar fara sa-l pot ajunge cu laserele si dintr-o data apare LANGA ZID, undeva la mijloc intre portale.. deci a aparut de nicaieri acest jucator:

    wildchéf_HappyNyear

    Daca scriu la suport, o sa-mi spuna ca o sa verifice dar ca nu ma pot anunta asupra rezultatului, prin urmare scriu aici pe forum sa citeasca toti jucatorii.

    Banuiesc - nu am cum sa dovedesc - ca acest jucator abuzeaza de un anumit tool disponibil anumitor persoane si care ii permite sa pozitioneze o nava in ce harta doreste el. E singura explicatie logica din moment ce nava acestuia a aparut langa zid, departe de portale.

    De reparat "pe loc" in urma unei distrugeri nu este cazul din moment ce eu asteptam de 5-7 minute dincolo de zid.

    Eu m-am "strofocat" 8 ore in primele 2 zile sa-mi fac "harta" labirintului, uneori sa sar (dupa o prealabila procesare, permutari matematice, etc.) prin 5-7 harti sa ajung la Synk si individul asta abuzeaza "jump"-andu-si nava unde apare Synk-ul.

    Pai e frumos asa?

    my2cents

    P.S: Plus ca acest cont este scos de la "naftalina" in ultima saptamana.

    Time Played Hours
    Total 3,752
    Last 24 Hours 13
    Last 7 Days 82
    Last 30 Days N/A
    cont re-activat acum o luna:

    Basic Captain Basic Space Pilot 19/11/2020
     
    Modificat ultima dată: 28 Dec 2020
    WIΖΛΓΔ, _ΞNOLΛ-GΛY_ și bibicU[HQ] apreciază asta.
  13. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Nu ma omor dupa Synk , daca pica bine daca nu, nu .
    Harta de zona 0 bantuita doar de mine si inca un player .
    Apare Synk dreapta sus , eu alerg , el alearga , ii iau fatza adversarului meu la mustata , alerg ,alerg, mai am putin si ratez.
    Nu se poate nu e adevarat , din senin parca sa teleportat un al-3-lea player care ne ride in nas, Synk a fost distrus , ha ha .
    Daca nu mi se intipmla ziceam ca fabulezi , asa ca te cred .
     
    Modificat ultima dată: 28 Dec 2020
  14. Pai mai DARTHVADER am scris intr-o alta postare, ce nu iti este clar ? Informatii scapate de sus si poate si ce spui tu si uite asa No 1 (posibil cont ADMIN )isi vede de treaba
     
  15. Mai nou in aceasta dimineata nu au mai bagat SYNK in labirint . Probabil ca liderii clasamentului nu sunt pe joc si sa nu-i prinda altcineva.
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    sa plictisit si sink-ul sa fie distrus de acelasi jucator si a plecat la colindat...
     
  17. Sincer nu cred ca e interzis.

    Labirintul si legaturile sunt generate random la fiecare deschidere deci fara un tool n-ai cum mapa labirintul (decat daca ai cunostinte de programare).

    Trebuie doar sa parcurgi odata complet labirintul si apoi folosesti o functie de baza care sa caute secventa necesara.

    Map Cygni
    Top-Left: Aquila(Zone 1)
    Top-Right: Sadatoni(Zone 0)
    Bot-Left: Boostes(Zone 3)
    Bot-Right: Helvetios - (Zone 4)
    Center (Base Map -> Atlas B Zone 1)

    Il pot face dar nu stiu daca incalca Termenii si Conditiile de Utilizare.

    De asemenea am vazut ca zonele de spawn al Synkului se repeta in aceeasi deschidere. Am avut o zi in care Synk s-a spawnat in Aquila(Zone 1) de 7 ori.
     
    Modificat ultima dată: 29 Dec 2020
  18. Hai sa fim seriosi ....eu raman la parerea mea . Cei care la evenimente sunt in top , ori sunt in staff ori au informatii despre ce si cum sa faca.

    Uite ce ne anunta domnu PIANOMAN :
    Salutare Piloți ai Spațiului,

    În prezent procesul de investigare a jucătorilor ce au profitat de pe urma unor exploituri este în plină desfășurare dar există câteva aspecte de care trebuie ținut cont înainte ca măsurile să fie aplicate:

    • Au fost identificați jucătorii ce au exploatat pachetul lunar delux și au accesat recompensele de mai multe ori decât ar trebui. Articolele câștigate astfel incorect vor fi eliminate, precum și punctele de onoare ale acestor conturi de joc. În plus, conturile vor primi o suspendare de 14 zile. Această sancțiune va fi aplicată curând;
    • O listă a utilizatorilor ce au profitat de pe urma misiunilor (exploiteri), accesând incorect recompensele de mai multe ori este în curs de creare și se preconizează să fie gata până la sfârșitul săptămânii viitoare;
    • Din cauza faptului că nu a fost terminată încă lista de utilizatori-profitori (exploiteri) ai recompenselor misiunii vom amâna distribuirea recompenselor destinate clasamentelor lunare pentru luna decembrie. De îndată ce exploiterii vor fi fost eliminați din clasamente, recompensele vor fi creditate, astfel încât să dispunem de clasamente și câștigători corecți.
    Salutări din partea,
    Echipei voastre Darkorbit

    Oare nu este dubios ca sunt foarte multe exploituri si foarte dese? Mai ales ca stiu jucatori care au abuzat de exploit si nu au fost penalizati .
     
  19. Cum cred eu ca functioneaza treaba. Se intampla in mai multe etape

    1. Reproducerea Exploitului - determinarea conditiilor exacte in care s-a produs exploitului
    2. Rezultatul Exploitului - determinarea beneficiilor obtinute din urma exploitului.
    Orice tranzactie de orice tip (Uridium,Credite,Experienta,Onoare etc.) este stocata in pilot log.
    3. Identificare listei initiale de jucatori conform pilot log.
    4. Trierea jucatorilor prin verificarea amanuntita a listei.
    5. Aplicarea sanctiunilor.

    Cel putin asa mi-ar placea sa cred.

    Din pacate nimic nu e perfect si nu toata activitatea ingame este inregistrata in permanenta.

    Activitati cu monitorizare limitata:
    Navigarea pe harta (cand dai click la portal)
    Schimbarea hartii
    Statisticile Navei (de la daune, la sansa de lovire si evaziune)
    Daunele aplicate
    Deconectarea de la serverul de joc

    Acum nu am vazut codul de baza DO insa din ce mi-am dat seama , nava jucatorului si serverul sunt relativ independente unul de celalalt.
    Comunicarea se face doar daca este absolut necesar. De exemplu:

    [Exemplu]
    Staticile Navei sunt calculate la logare/echipare/dezechipare. Schimbarea formatiei de drone recalculeaza local.
    Daca prin vreun cod (atasat) un jucator ar avea sa zicem 10000% evasion(HP lock) dupa logare, experienta prin care am trecut, poti sa tragi cat vrei ca nu il distrugi. De asemenea, DO nu va putea face nimic pentru ca nu poate reconstitui acel lucru (fiind cod atasat, neexitent in client) iar metodele prin care poti dovedi contrariul nu sunt acceptate (print screen sau video). Procentul e procent iar daca e 1% sanse de reusita, se poate intampla si de 100 de ori consecutiv si ar fi lucru acceptat, fiind parte componenta a jocului. De asta unele jocuri folosesc sistemul pseudo-random.

    Pe scurt, daca nu poate fi verificat pe server sau pe clientul distribuit, nu exista.