Un ajutor va rog !

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de -AlbinutA-, 3 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    De ce toate rachetele mele PLD 8 rateaza ?
     
  2. Veneficus

    Veneficus User

    ...aici gasesti mai multe despre respectiva racheta...fii mai expliicit(a)...in ce fel rateaza?? Daca te astepti sa dea daune sa stii ca nu o vor face...
     
  3. Cehn

    Cehn User

    Probabil pentru sunt prea multe pe piata.
    Eu am vreo 114 000. Demult nu ma mai obosesc sa trag cu ele.
    E povestea aceea cu echilibrul: la un moment dat (nu mai știu care evenimente) s-au găsit nenumărate.
    Probabil funcția/efectul lor interfera cu alte arme noi.
    Singura măsura de compensare era neutralizarea lor.
    Daca iți amintești era și un mesaj de genul "sistemul de .... a fost perturbat" atunci când foloseai PLD-8.
    Acum a dispărut :)
     
    Modificat ultima dată: 3 Feb 2016
  4. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    raspunsul tau nu ma ajuta cu nimic ...nu sunt incepator ...pur si simplu nu isi face treaba ......toate au ca rezultat -HIT in UBA pe harti oriunde si indiferent de bara unde le asez ...De ce ?
     
  5. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    sa inteleg ca nu mai functioneaza ?
     
  6. relax

    relax User

    Rachetele PLD-8 functineaza perfect(normal ca nu vor fi si momente in care vor rata si nu stiu daca sansele de a fi nimerit de inamic se reduc cu 40%-cel putin la asta ne asteptam).Rachetele nu provoaca daune inamicului, si mesajul "HIT".. iti specifica exact ca rachetele au atins tinta, nicidecum ca au ratat. Daca deasupra navei celui in care tragi apare un "norisor" albastru.. atunci rachetele au avut efect(5 secunde, in 2D asa arata, 3D nu stiu). Dupa ce iti lovesti inamicul cu o rachete tip PLD-8.. schimbi selectia pe alte rachete..exact ca dupa IC3 sau DCLR. Bafta.
     
  7. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    Chiar nu intelegi ca joc de cind a aparut jocul .rachetele 100% rateaza ....ce norisor ce pertulbatiii...de 1 luna rateaza toate !
     
  8. relax

    relax User

    Scuzele mele, "norisorul" nu mai apare.. nu stiu de cand. De ratat, nu rateaza nimic.
     
  9. Cehn

    Cehn User

    E corect si te scuzam.
    Nu se mai emit norișori pentru ca s-a interzis fumatul în locurile publice.
     
    LASERSMART, špïη†εςα†⊕ruL și crod apreciază asta.
  10. ele nu rateaza , daca citesti bine ce scrie .
    si eu nu am auzit ca o raketa PLD sa rateze , are acelas efect ca raketa wiz-x care are la baza directie perfecta ,precum ai utiliza rakete teleghidate , iar cei 40% e pe sansa depinde ce noroc a avut adversarul, raketa PLD nu da dmg ca sa intelegi e doar un efect ca exepmplu emp .
    daca ai alte neintelegeri te astept .
     
  11. Rachetele PDL-8 rateaza uneori, la fel cum ratez eu ICR-3 cu tot cu teleghid frate. PLD-8 si ICR-3 din cate am observat eu nu tin cont de "teleghidul de rachete" ..si daca PLD-ul loveste cu succes nava inamica ii reduce cu 40% sansele ca sa te nimereasca pe tine, insa acel 40% nu inseamna 100% :) deci nu te astepta sa dai PLD cuiva si sa nu mai iei dmg timp de 3-4 secunde. Eu am dat PLD unui inamic si m-a nimerit 5/5 hit-uri cu x4
     
  12. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    Am intrebat si la suport daca e cumva o problema .....si au raspuns... in doi peri... repet ele cred ca rateaza la toti 100% ..pot face si film dar nu merita deranjul ...dealungul anilor de cind joc am vazut multe ....
     
  13. relax

    relax User

    Sau poate ca ele chiar nu rateaza..tu te astepti sa provoace dmg? Daca da, atunci nu le intelegi functionalitatea.
     
  14. mobob

    mobob User

    despre pld chiar nu pot sa ma pronunt...e multa vreme de cind nu am mai tras vre-una...in schimb,vis a vis de icr 3....toate rachetele icr 3 pe care le-am tras au nimerit...asa ca ,ori sint eu mai norocos din fire (ceea ce ma cam indoiesc) ,ori ele intradevar nu rateaza de felul lor