UBA

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de SwizX, 2 Ian 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. SwizX

    SwizX User

    Comform celor scrise pe forum designurile gold/silver/bronze sunt castigare de locurile 1 , 2 si respectiv 3 ... , iar daca un jucator detine deja unul dintre design-uri si il recastiga primeste o cantitate de galaxigates . INTREBARILE SUNT :
    1) ofera ceva designurile de la arena ?
    2)care este cantitatea de galaxygates primita pentru recastigarea designului gold . silver si respectiv bronze ?
     
  2. relax

    relax User

    1. Nu ofera nimic.
    2. Asteapta pe cineva care a castigat de 2(sau mai multe) ori sa-ti spuna :)
     
  3. De ce in arena am pierdut un meci cu unul cu 2 stele si a luat 17 puncte iar la 10 min ne-am intalnit iar si am castigat si am luat 2 puncte? Ce se intampla am 95 victori si 150 puncte. Vreau sa stiu si eu cum se dau punctele in functie de ce?
     
  4. relax

    relax User

    In functie de cate puncte are adversarul(cate victorii/infrangeri). Parca m-am mai chinuit sa explic asta. Nu stiu de ce conteaza atat de mult rangul pentru voi, va plangeti ca aveti liniute si va bateti cu stelute.. depinde strict de serverul de pe care vine si de cati jucatori se inscriu pentru lupta in uba, dupa parerea mea rangurile nu ar trebui afisate.
     
  5. Drogatu

    Drogatu User

    in ceea ce spui tu aici, este vorba despre un >BUG< din DECEMBRIE,care nici pana acum nu a fost rezolvat.
     
  6. pai dc mai e forum atunci ? cine sa imi dea raspunsurile? cred ca nu intelegi tu bine eu stau cate jumate de ora sa imi dea un adversar il distrug si iau 1 punct . cel de pe primul loc nu a jucat toata ziua si a intrat 1 o ora si a facut inca 100 puncte si in acelas timp eu am fac 20 puncte. Mi se pare ca e un joc imposibil catig toate meciurile dar degeaba ca eu pt 20 puncte fac 20 meciuri . mie mi se pare ca tine de rang si de nave ca am vazut ca juca cu nava piranha si are nava ful daca are si rang mic il da cu jucatori slabi nustiu sigur dar e o smecherie dar nu o rezolva nimeni
     
  7. tocmai am facut un meci si lam piedut dar adversarul a luat 80 puncte iar eu la 100 victori am 150 puncte, vi se pare corect ?1 meci 80 pucte si 100 meciuri castigate si 150 puncte? asa ca sa nu imi zici tu mie sa nu ma plang ca e de plans ce se intampla aici
     
  8. relax

    relax User

    cand vei juca un meci cu un adversar care are 200 de puncte probabil ca vei primi si tu undeva la 80 de puncte. Controleaza-te! Daca tu consideri ca e ceva de plans, plangi, nu "urla". Nimeni nu te obliga sa participi la UBA asa cum nimeni nu te obliga sa joci acest joc.
     
    Modificat ultima dată: 4 Ian 2016
  9. Bismut

    Bismut User

    Tu cine te mai crezi ? Vad ca iti iei roluri singur pe forum cum vrei tu.
    Si da este o problema cu UBA, nu este drept ca unii sa primesca 80 puncte la un meci, iar altul sa consume munitie si timp de 40x mai mult.
    Nu este vorba de ce adversar ai, este vorba de bug...cauta pe YT si convingete singur.
     
  10. relax

    relax User

    Mersi pentru corectare. In primul rand, nu este nevoie sa ma cred cineva avand posibilitatea sa fiu eu si in continuare pot spune si tu vei primi mai multe puncte daca joci cu jucatori bine clasati in clasamentul uba(care la randul lor au multe puncte). Daca unuia nu-i convine sa "consume munitie si timp de 40x mai mult" sa nu mai joace. Daca este ceva in neregula de ce participati? Nu va puteti bate pe harti de trebuie sa va bateti in uba cu 2 configuratii de lupta? Ca nu vad nimic prea special in recompensa aia data de bp. Nici chiar ala care ia numai zeci de puncte("trisorul" vostru) nu va recupera ceea ce consuma in uba.
     
    Modificat ultima dată: 4 Ian 2016
  11. oanac

    oanac User

    Mai man!
    In general răspunzi ok.

    "Acisilea" mai sus chiar esti out.
    Out in exprimare + Out in logica.
    Daca ajungi sa spui "Daca este cevain neregula de ce participati? " înseamna ca nu prea știi despre ce este vorba in propoziție.

    Mai abține-te pe cât posibil.
     
  12. relax

    relax User

    Spor la jucat, pierdut/castigat in uba! Spor la plans cand vedeti dmg de 300k, spor la plans cand pierdeti suta in uba! Daca veniti aici cu plangeri de genul asta:
    in care, mai exact, ne doare de ce fac altii, nu de ce putem/nu putem face noi.. in care:
    conteaza stelele.. nu ca:
    si nu stim sa explicam ceea ce vedem, dar cerem solutii..posturi in care:
    nu venim cu o explicatie concreta si nici cu o dovada, dar trebuie sa ne legam de cei care incearca sa explice ceva.(felicitari d-le cratima)
    sau
    in loc sa purtam o discutie in care sa venim cu argumente si sa depistam adevarata problema, trecem la sters ochii.
    De abținut să se abțină cine crede că trebuie doar să spună ceva și nu are cu adevărat ceva de spus.
    "Share your exploits."
    Cu asta am incheiat postarile pe acest subiect.
     
  13. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    Vorbesti impotriva ta.
    Uite dovada si .
     
  14. SwizX

    SwizX User

    Totusi eu inca astept raspunsul unui oficial ... Daca recastig designul GOLD care este cantitatea de GalaxyGates primita ?
     
  15. INVICTUS

    INVICTUS User

    Da am auzit despre acest bug cu numai o config. de lupta si un config gol,ii dadea doar playeri slabi ,ar trebui banati acesti playeri
     
  16. Deşi am solicitat suportului tehnic să precizeze exact modalitatea de calcul a scorului în urma unei victorii în UBA, deocamdată nu s-a furnizat un răspuns în acest sens.

    Totuşi, în ceea ce priveşte scorul, un lucru este clar încă de la implementarea UBA:


    ...ceea ce explică cele sesizate de dvs.!

    Conform FAQ, se vor primi extra energii pt. Galaxy Gates şi nu Galaxy Gates:

    Din păcate nu pot preciza cantitatea de extra energii întrucât nu m-a pasionat UBA în aşa măsură încât să-mi pun în gând să câştig un astfel de turneu.

    În măsura în care suportul tehnic îmi va comunica această informaţie, voi reveni cu precizari.


    Există, se cunoaşte şi se lucrează la corectarea acestuia.
     
    Modificat ultima dată: 16 Ian 2016