Sugestie Trageri cu Seprom

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de RedNemesiS, 26 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriti implementare optiunii de a activa / dezactiva tragerile cu seprom/promerium ?

Sondaj închis pe 8 Mai 2017.
  1. Da, suna bine !

    130 vot(uri)
    94,2%
  2. Nu, o idee neinteresanta !

    8 vot(uri)
    5,8%
  3. Sunt nehotarat/a !

    0 vot(uri)
    0,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Va rog incercati sa postati la subiect sa nu ne inchida tema :)
     
  2. styv86

    styv86 User

    o_Oo_Oo_Oo_O Bine man, fie ca tine...si am votat favorabil daca esti nedumerit ( asta dovedeste ca am inteles propunerea domnului RedNemesiS)..eu doar am specificat anumite optiuni de joc...
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  3. Eu zic sa te mai gandesti, in primul rand crezi ca toata lumea gandeste ca tine, pai tu dupa afirmatiile tale joci de plictiseala, la trecerea timpului si sigur esti axat pe npc-uri si cules, dar cei care joaca pt. distractie, adica pt. lupte, clanuri, grupuri, rivalitati.. cum crezi ca ar putea sa gandeasca asa? Este ceva normal sa vrei sa ai pt. a te exprima la putere maxima, ca si in viata reala.. pai tu daca te bati cu unul pe care stii ca il faci in mod normal, dar te prinde cand ai promerium si te bubuie, nu te oftici, eventual ii spui si ms? si chiar daca ai seprom in skylab, pana trimiti.. asa schimbi imediat si degeaba ai contul full, ca doar nu esti singurul, daca nu ai seprom, duble.. iti da cu virgula. Ma bucur ca ai inteles, spor si bafta!
     
  4. styv86

    styv86 User

    Man, joc de placere si credema ca din clanul care fac parte e plin de razboaie...dar cu timpul inveti sa te feresti, ohohooo imi place sa ma bat (promerium, seprom sau nimic cateodata)...oricum nu conteaza, bafta si tie pe joc:)
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  5. nu e rea ideaa e foarte bun da sa vedem daca o pun in aplicare admini bv ma ai gandit bine
     
    RedNemesiS apreciază asta.
  6. Vali_44

    Vali_44 User

    Cunosc general , care in momentul actual bate cu PROMERIUM , pentru ca omu nu a profitat de nici un fel de bug , a tras pentru top iar 9000 seprom la 2 zile cu siguranta nu ii ajunge sa se si bata sa ajunga si departe . Asemenea multe alte conturi UFE .
    Cat despre idee ,geniala , sustin cu mare drag !
     
    RedNemesiS apreciază asta.
  7. Echipa de dezvoltatori au deja in plan de a schimba seprom-ul...posibil asamblare, posibil sa schimbe skylab-ul
    Iar in momentul de fata se concentreaza pe unirea server-elor
    dar tot am votat da deoarece in momentul de fata majoritatea jucatorilor duc lipsa de seprom
    Ar trebui sa creasca si puterea la promerium sa fiu putin sub seprom sau sa dea mai mult dmg la npc-uri sa se evite pierderea de munitie:rolleyes:
     
    Modificat ultima dată: 27 Apr 2017
    savuviorel_007 și styv86 apreciază asta.
  8. Nu ii preseaza nimeni sa se ocupe acum de asta. E o idee care pe viitor poate fi luata in considerare. Cel putin speram.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  9. mobob

    mobob User

    Deja devine transparenta treaba... majoritatea"bunatatilor" introduse in joc in ultima vreme sint la ansambalre...urmeaza sepromul...
    si daca e sa judecam dupa cit de "usor" se pot obtine noile nave,exista sanse mari ca si acesta sa urmeze noile tipare...
    Adica sa devina ceva disponibil doar celor bine dotati la capitolul card....asa incit,daca voi sperati sa se implementeze treaba asta,parerea mea e ca sansele sint cu minus...
    Am votat " da" totusi...
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  10. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Sa asteptam sa vedem ce vrea BP sa implementeze si cum. Eu tot DA am votat dar sunt sigur ca nu se va face magazie speciala de seprom sau posibilitatea de a schimba sepromul cu promerium pentru ca este in favoarea jucatorului si nici decum in favoarea dezvoltatorului .Si daca vor sa bage sepromul pe NPC-uri atunci adio munitie si ramai cu sepromul :)))
     
  11. Salut, cred ca este si in favoarea B.P. pt. ca atunci vor fi mai multi playeri pe joc si cu siguranta va fi mai mult consum de munitie, pt. ca daca nu gasesc inamici, fac npc-uri, fara grija sepromului, dar acum sunt foarte multi playeri care intra pe joc da o tura prin harti, iar daca nu gasesc inamici, se retrag pt. ca au seprom pe lasere si nu vor sa il consume pe npc-uri, dar daca ar putea schimba pe promeriu, ar mai avea un motiv in plus pt. a sta pe joc, cu totii am gandit si am procedat asa, macar o data;).
     
    Modificat ultima dată: 27 Apr 2017
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ și crod apreciază asta.
  12. tocmai aici e problema..grija bp nu e cu privire la sepromul,sau promeriumul meu,ci a cardului meu
    cit timp nu ne da motivatia sa il utilizam cit mai des pentru un joc care merge snur..ideea e buna,dezvoltatorul..:(:(
    vot pozitiv la idee,bv
     
    Modificat ultima dată: 27 Apr 2017
    savuviorel_007 apreciază asta.
  13. Din cate imi aduc eu aminte s-a mai propus aceasta idee...Dar nu sau strans voturile necesare...
    Normal asa ar fii trebuit sa se faca de mult.
    Chiar daca nu se strang voturile necesare ar fii frumos din partea Domnului ©ØrrØsivΞ sa trimita aceasta propunere mai departe.
    Daca s-ar fii facut acest sondaj pe forumul englez/german cred ca se strangeau cele 100 de voturi, pentru ca multi jucatori romani nu acceseaza forumul romansec.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  14. Adică, cu alte cuvinte, să susţin dezinteresul? :rolleyes: Nu, nu ar fi frumos! Există un regulament.
     
  15. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Nu este vorba de dezinteres problema este ca pe forumul romanesc sunt mult mai putine informatii decat pe forumul german sau englezesc,
    Pt cei care sunteti pe joc mai scrieti si voi pe chat sa intre oamenii pe forum sa voteze ca si asa sunt deja 50 de voturi mult nu mai lipseste
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  16. Informaţiile oficiale sunt tot acelaşi, excepţie cele comunicate direct de reprezentanţi ai dezvoltatorului. Evident, aceştia nu vor comunica în vreo altă limbă....

    Poate faceţi referire la contribuţia utilizatorilor comunităţii germane şi engleze la forumurile de care aparţin, în sensul distribuirii de informaţii de interes general....lucru care se învârte tot în zona interesului / dezinteresului. ;)
     
    styv86 apreciază asta.
  17. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Poate ne puteti ajuta si voi sa ducem vestea mai departe? Ar fi un plus pentru noi sa se stie si pe alte forumuri despre asta. Pana acum se stie pe forumul grec si din cate am inteles si pe cel turc (nu sunt 100%).
     
  18. Doar în limita atribuţiilor pe care le am şi în conformitate cu regulamentul acestei secţiuni.

    Tot în limita atribuţiilor pe care le am, nu îmi este dat să-mi exprim punctul de vedere cu privire la idea propusă, care poate fi pro sau contra. De aceea sarcina "sa ducem vestea mai departe" revine comunităţii din care faceţi parte ....dacă nu cumva e o corvoadă prea mare. ;)
     
    savuviorel_007 și Veneficus apreciază asta.
  19. Neumarkt

    Neumarkt User

    Ideia asta a mai fost ceruta de vr-o 2-3 ori , sper ca de data asta sa fie cu succes.
    votul meu este bineinteles
    ;)
    DA
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.