Sugestie Trageri cu Seprom

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de RedNemesiS, 26 Apr 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriti implementare optiunii de a activa / dezactiva tragerile cu seprom/promerium ?

Sondaj închis pe 8 Mai 2017.
  1. Da, suna bine !

    130 vot(uri)
    94,2%
  2. Nu, o idee neinteresanta !

    8 vot(uri)
    5,8%
  3. Sunt nehotarat/a !

    0 vot(uri)
    0,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Salutare tuturor.
    Observ ca din ce in ce mai multi playeri au probleme cu sepromul. La ce ma refer cand spun probleme? De exemplu cineva vrea sa mearga la vanatoare, pune 9000 seprom pe lasere, merge 40-50 de min la vanatoare si gata distractia. Motiv pentru care de cele mai multe ori, un player full elite isi da logout si asteapta cateva zile pentru a putea activa din nou in joc cu seprom. Sa nu mai vorbim de vanarea alienilor, care atunci cand ai seprom pe lasere o eviti in totalitate.
    Sugestia mea si v-as ruga sa comentati cu argumente pro si contra, ar fi sa se implementeze posibilitatea de a alege cand sa folosesti tragerile cu seprom (promerium) si cand nu (implementarea unui CPU sau o optiune in meniu care sa iti permita sa faci asta).

    Avantaje BigPoint: Cresterea numarului de jucatori pe serverele darkorbit. (cel putin sper asta)
    Avantaje jucatori: Posibilitatea diversificarii timpului petrecut in darkorbit.

    Dezavantaje BigPoint: Momentan nu gasesc nici un dezavantaj.
    Dezavantaje playeri: Playerii noi vor scapa mai greu de inamici si se vor dezvolta putin mai greu datorita prezentei tragerilor cu seprom aproape tot timpul.

    Imi cer scuze daca aceasta idee a mai fost propusa; din cercetarile mele nu am mai vazut-o si sper sa fie vazuta cu ochi buni de comunitatea noastra.

    Toate cele bune !!!

    [​IMG]

    Poza oferita de utilizatorul "crod"
     
    Modificat ultima dată: 26 Apr 2017
  2. styv86

    styv86 User

    Pai simplu, folosesti doar promerium pentru alieni si sepromul pentru vanatoare sau misiuni cu inamici...Daca ai skylab la level 20, sepromul se va regenera mai repede, un jucator full elite cu amplificatoare dmg, scut si hp poate cu usurinta sa faca niste inamici si cu promerium (depinde cum se bate)...Oricum, resursele sunt la alegere si azi daca, consumi 9000 de seprom..maine vreo 2000-3000 de unitati de seprom sunt regenerate la skylab (daca este level 20). Este o propunere buna, acum depinde si de dezvoltator. Poate ai noroc si poate, poate ;)
     
  3. Salut, sugestia care ar trebui sa fie mai degraba o propunere, nu este buna, este foarte buna si cred ca ar trebui sa o muti (sa ceri mutarea ei) la Actualizări și idei, cu posibilitatea de vot si pt. a indeplini toate conditiile sa mai adaugi si dejavantaje (chiar daca nu sunt). Cat despre..
    ..pai daca ai seprom pe lasere (pus pt. vanatoare), dar sa zicem ca hartile sun pustii si vrei sa faci ceva ca sa nu te deconectezi, intre timp, pana la urmatorul raid, un cub, un uber, un battleray.. ce faci «folosesti doar promerium pentru alieni si sepromul pentru vanatoare»? adica daca ai seprom si hartile sunt pustii, spaga ta, te deconectezi ca.. :rolleyes: si daca RedNemesiS spune.. «pune 9000 seprom» «si asteapta cateva zile pentru a putea activa din nou in joc cu seprom», la ce lvl crezi ca are skilab? a spus zile, nu saptamanii si un full de 9000, probabil a gresit ca nu a pus 9079? si :)))«un jucator full elite cu amplificatoare dmg, scut si hp poate cu usurinta sa faca niste inamici si cu promerium» si daca da peste unul tot la fel, dar cu seprom? il intreaba: -ai seprom / -da / -:oops:atunci fugi de aici ca nu ma bat cu tine. :)) daca chiar ai vrut sa iasa/sa se inteleaga asa.. esti.. TARE!
    Pe bune? El a venit cu o propunere foarte buna, care sa ne ajute la chivernisirea sepromului, ceva gen sa poti comuta de pe seprom pe promeriu sau invers, in funcie de situatie, iar tu.. si la sfarsit ca sa nu pari rautacios.. «
    Este o propunere buna, acum depinde si de dezvoltator. Poate ai noroc si poate, poate ;)». Tot commentul tau a fost ceva gen :);):(o_O:confused::cool::eek::mad::p:oops::rolleyes::D.
     
    Modificat ultima dată: 26 Apr 2017
    RedNemesiS apreciază asta.
  4. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Sper sa o mute un moderator daca este cazul. Sincer sper sa se discute mai mult despre asta pentru ca ar fi mult mai ok ca atunci cand te bati cu cineva, sa ai tot timpul o sansa contra unui player la fel de dezvoltat ca tine. Exact cum ai spus tu: eu bat cubi cu promerium, vine unu la mine cu seprom.
    ai seprom? nu ma bat cu tine.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  5. Pai fa modificarile de aici (cu vot, dezavantaje..) si cere tu asta, ar trebui sa fie toata lumea de acord (la playeri ma refer) si sa primeasca voturi pro la greu, cine nu si-ar dori o asemenea implementare, au fost n* propuneri pt. marirea magaziei, dar nu imi aduc aminte sa fi fost si ceva de genul, iar propunerea ta este mult mai buna, din motivele enumerate mai sus.
     
  6. styv86

    styv86 User

    Am zis, depinde cum stie sa manuiasca formatiile de drone...am un prieten care a batut full elite cu promerium pe el cu cele specificate( amplificatoare dmg, hp, scut si tech..) :rolleyes:
     
  7. Dar tu te auzi, ce nu intelegi din ce scrie mai sus? si daca prietenul tau ar da peste unul la fel de bun manuitor ca el sau urmatorul inamic ar avea seprom si bostere, el promeriu si bostere.. postarea nu este despre abilitati, tehnica.. este despre necesitatea sepromului, care face diferenta intr-o lupta.. de cate exemple mai ai nevoie, lasa supozitiile cu doar si poate, aici se vorbeste despre lucruri concrete.. 2 playeri care au conturile dezvoltate identic (sa zicem la maxim), fac 1vs1, unul cu promeriu si altul cu seprom..? cele specificate.. si daca are si ala cele specificate? Este bine daca tu mai gasesti pe joc playeri full elite fara duble, eu de ex. am si cand fac npc-uri si cand merg la vanatoare. Sper sa nu revi cu.. pai am un prieten care este mai rapid si conteaza de viteza de reactie, de schimbare a configuratiilor.. ca deja ma duc si beau benzina:))) Las-o asa ca macane si nu vreau sa postez offtopic..
     
  8. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Am adaugat un sondaj pentru a putea vota. Mi-ar prinde bine putin ajutor sau sugestii la avantaje / dezavantaje
     
  9. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Am pus si al 3-lea vot pentru ca poate intra cineva sa citeasca si totusi ar vrea sa puna o bifa. Am scris avantaje si dezavantaje. sper sa fie ok.
     
  10. Ar fi super asa ceva, poate am 30k trageri si vreau sa pastrez pe mai tarziu, ce fac, dau log out? Nu mai bine dezactivez sepromul, pun promerium si fac npc? Foarte interesant
     
  11. Dezavantaje playeri: Playerii noi vor scapa mai greu de inamici si se vor dezvolta putin mai greu datorita prezentei tragerilor cu seprom aproape tot timpul. »Nu prea, pt. ca pot face si ei acelas lucru, era considerat un dezavantaj in cazul in care nu ar fi avut acces sau posibilitatea de a face.. gen anumite harti, portale.. in fine, ideea este foarte buna si sa speram ca are succes!;)
     
    Modificat ultima dată: 26 Apr 2017
  12. piftea

    piftea User

    Cei mici sunt in dezavantaj oricum, dar aceasta propunere aduce un echilibru intre cei care au exploatat in trecut BUG-uri de serpom si au facut cu zecile, poate sutele de milioane de trageri si intre cei care au preferat sa fie corecti pe acest joc si au mai tot timpul trageri cu promerium. :)
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  13. crod

    crod User

    "Dragi piloţi, savanţii noştri vin in ajutorul vostru(bla bla...) cu o nouă tehnologie, EXTRAORDINARUL CPU-Selector Manual Upgrade Laserere, pe scurt (CPU-SMUL 1 şi 2)".

    Fiind o tehnologie noua nu este deloc ieftină:

    CPU-SMUL 1 - minim 100k uridium.(să ramâna cca 100k cu rabat+premium):p
    CPU-SMUL 2 -cu minim doua cifre de €€.


    CPU-1 sau 2 se echipeaza in hangar pe nava.

    Avantaje si dezavantaje:

    CPU-1 sa aibă cooldown (sa puna dezvotatorul cit vrea), eu aş zice 30 minute, timp dupa care sa poti selecta alt minereu.

    CPU-2 sa aiba foarte putin sau deloc. :D



    Toate valorile de mai sus, uridium/bani/timp sint orientative, cum de altfel si denumirea (CPU 1 si 2) poate fi oricare alta.


    In imagine de mai jos o idee cam cum ar tebui să arate aceste cpu, clik pe cpu se deschid cele trei minereuri si selectezi unul din ele.
    Cred ca ar fi bine sa fie tot timpul un minereu selectat, :rolleyes:.


    [​IMG]

    Si fereastra/tabul cu "update"(este update sau upgrade) laser in chenar rosu, in conceptia mea.
    [​IMG]
    Mda am incurcat prometidul cu duranium, dar cred ca ati inteles idea.


    Sint foarte sceptic ca se va implementa, dar speranta moare ultima.
    Succes cu idea si spor la joc.
     
    Modificat ultima dată: 27 Apr 2017
  14. RedNemesiS

    RedNemesiS User

    Foarte tare imaginea. E perfect cum arata. multumim.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  15. styv86

    styv86 User

    Nu serios, esti exact ca in bancul cu "DACA"...eu am dat un exemplu, daca esti insistent o faci pe timpul tauo_O
     
  16. eu am acuma 700k trageri cu seprom fac niste nave mai fac niste npc 2-3 cubi si zilnic trimit seprom :)) cand nu am timp sa joc sepromul se acumuleaza :))
     
    styv86 apreciază asta.
  17. cu 2-3k seprom nu te bati nici o ora ,eu joc cca 4-5 ore pe zi si alieni cubi nu fac majoritatea timpului de joc il petrec luptand asa ca nu zice tu ca ajunge un transport d eseprom la 2 zile (timpul in care se produce in skylab).
     
    savuviorel_007 și RedNemesiS apreciază asta.
  18. styv86

    styv86 User

    Bravo tie, daca tu esti mai bataios pe joc...un full elite nu se plange de seprom, poate unul mic da. Uite eu sunt full elite si nu ma plang de seprom ca nu am de ce :) npc-uri fac cu promerium si ma axez doar pe npc-uri atunci cand am promerium, cand este de bataie bag seprom si gata ( acum fiecare cu stilul lui de joc)...Eu doar am zis ca este o ideie buna si bat pariu ca dezvoltatorul nu va accepta, daca stai stramb si judeci drept vei intelege;) Eu nu ma consum, este doar un joc si am scris si eu opinia mea si cateva exemple cum poti sa iti petreci timpul pe joc fara bataie de cap ca vai nu am seprom, ca vai nu am promerium...SERIOS!!!...:rolleyes:
     
  19. :))) ori nu intelegi, ori.. eu zic sa verifici ce ai scris;) si ai sa descoperi motivul pt. care eu am tot repetat acel daca, a fost pt. a scoate in evidenta faptul ca tu vorbesti doar despre niste presupuneri, supozitii..:eek: intr-un cuvant aberezi si esti si pe langa subiect, ai dat-o ca la Ploiesti,:D din sfaturi care nu isi aveau rost pt. ca evident omul stia despre ce vorbeste (iar tu nu), dupa in tactici si supozitii si revii si o dai in bancuri cu mine:rolleyes:
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.