Bug Test server - "Noi module de actualizare a navei & Hitac Assault" - erori și probleme tehnice

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de Ícaro_, 4 Sep 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ícaro_

    Ícaro_ Guest

    Salutare piloți,

    În acestă temă așteptăm sesizările vostre despre problemele și erorile întâlnite pe serverul de test pe durata testării noilor module de actualizare a navei, precum și evenimentul Hitac Assault.

    Aici este anunțul.
    Aici este FAQ-ul eventului.
    Aici este tema pentru feedback general.

    Echipa voastră Darkorbit.
     
  2. Salut ! Sunt de cateva ore pe servarul de test si nu am vazut sa apara Hitac-ul . Apare la anumite ore ?
     
  3. Eu de ieri si pana acum nu am vazut un Hitac . Probabil ca nu le-a iesit sau nu am priceput noi ce vor de la event.
     
  4. Am probat modulul de dmg de pe pussat da de rupe , am dat cu 192k cu x4 full prometeus , probleme a fost doar lagul care-l stie toata lumea in rest ok .
     
  5. Super... si asa vedem dmg-uri extra mari... cu noile module o sa fie si mai mari. un foc si ai ajuns in baza :(( :((
     
  6. Ce fel de module ca nu inteleg ? :D
     
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    un fel de amplificatoare care funcționează doar pe anumite nave, în general pe cele scoase din uz de implementări foarte costisitoare pentru jucători !
     
  8. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Cristina, cum sa-ti explic ? La Tartarus i-a taiat viteza ( cu un timp in urma ) acuma baga module ca sa ajungi la acelasi rezultat ,dar numai daca bagi bani ! asta a implementat DO-ul, adica sa scoata mai multi bani.
     
    sasha_die_katze și Veneficus apreciază asta.
  9. Deci sa intelegem , event hitac fara npc-ul hitac , multumim DO:)
     
    sasha_die_katze apreciază asta.
  10. johny25812

    johny25812 User

    si unde gasim sa intram pe serverul de test ?
     
  11. Marea intrebare, CAND INCEPE EVENTUL????????????
     
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    serverul de test nu mai este activ.
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. de ce nu pot sa imi schimb globala si am ramas blocat pe alta globala ?
     
  14. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    probabil că ai contul banat pe serverul pe care ai rămas blocat.
    roagă suportul să te ajute.
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. nevora

    nevora User

    probabil server-ul de test a fost deschis pt a testa noile module...iar npc-ul hitac e "batran" si nu mai are nevoie de teste
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    [​IMG]

    DMG-SG01 / +5% daune /


    Asalt Hitac: Recompensă obiective (este necesar Permisul de bătălie) și Capsule Hitac

    ce înseamnă mai exact condiția specificată mai sus ?
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. Bismut

    Bismut User

    Poate fi obtinut din obiective dar trebuie sa ai Permisul de batalie achizitionat sau il mai poti obtine din capsulele care le folosesti la loterie.
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    extras din log-ul navei: 30.09.2019 - 19:18 Permis de bătălie achiziționat.
    extras din bilanţul navei: 30.09. 19:18 Extra cumpărat: Permis de bătălie - 140,000 U.
    şi cu toate astea acel modul nu a fost obţinut deşi obiectivul necesar a fost îndeplinit iar în fereastra eventului modulul apărea ca fiind acordat !
     
    Modificat ultima dată: 1 Oct 2019
    Veneficus și _ΞNOLΛ-GΛY_ apreciază asta.
  19. Bismut

    Bismut User

    Si ai observat asta dupa ce s-a terminat eventul ! ?
     
    Louis_Nicolas_Davout apreciază asta.
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da, făceam nişte misiuni cu grupul şi am încercat să verific log-ul însă acolo nu arată dacă ai primit ceva din cele promise. cum în fereastra eventului figurau ca recompense deblocate... a rămas aşa. sper doar ca să nu rămînă tot aşa şi de acum înainte !
     
    Veneficus apreciază asta.