Feedback Temă de discuții - "Poarta Ethernal"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 8 Apr 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ícaro_

    Ícaro_ Guest

    Salutare piloți,

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește evenimentul ''Poarta Ethernal''. Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi. Orientativ, încercați să acoperiți aspectele de mai jos:

    • Ce vă place la acest event?
    • Ce nu vă place la acest event?
    • Ce ar trebui schimbat/modificat?
    • Ce îmbunătățiri ați aduce eventului?
    • Eventul este prea greu? Prea ușor?
    • Recompensele sunt satisfăcătoare?
    Încercați să vă argumentați răspunsurile.
    Vă mulțumim și vă dorim distracție plăcută!
     
  2. O intrebare, poarta ii gen ca si cea de hallowen ? Adica odata ce o termini poti sa o faci peste 20 de ore ? Sau o poti face de cate ori vrei ?
     
  3. styv86

    styv86 User

    Era de așteptat , poarta veșnică și iar eventuri speciale pentru programați ! O poartă care nu se mai termină niciodată și care va fii o mare greutate pentru cei care nu dețin programe și joacă personal jocul :mad: Va fii o nimica toată pentru cei care folosesc programe care joacă în locul jucătorului ! :mad: Aceste programe nu se vor plictisii de poarta veșnică ! BRAVO DO , noi ceilalți ce facem ? Ne facem și noi veșnici cu acordul vostru ? Să știu măcar că este legal să nu stau cu gândul că mâine poimâne se trezește un deranjat cu relații să-mi facă o bucurie !? Nu-mi este de navă , îmi este de banul investit pe contul de joc ! :rolleyes:
     
    jeanes123, LASER_1, **Just4fun** și alți 4 apreciază asta.
  4. Pe ce data va fi eventul?
     
  5. poarta ethernal,visul botilor, adica faci npc la nesfarsit?pai si cum ramane cu recompensele?acolo nu mai scad, pe masura ce avansezi valurile?poate ne raspunde si noua un admin sa ne lamureasca.sau si asta cu recompensele in scadere e doar o prosteala, asa cum este si vestitul script, care depisteaza botii?ne lamuriti si pe noi?
     
    jeanes123, Jøķє®, dady77-7 și alți 2 apreciază asta.
  6. omul.negru

    omul.negru User

    nu are importantza ca il faci degeaba!!
     
    Tibles și Veneficus apreciază asta.
  7. omul.negru

    omul.negru User

    mai vrei si recompensa ?? nu ajunge ca ti-au dat portal ethernal ca sa-l faci degeaba ? asta este ce-a mai buna recompensa: sa te uiti si sa te miri !
     
  8. gabighe

    gabighe User

    Salut,ce se intampla cu minele lasate de Demolation?In serverul de teste dispareau cand foloseai portalul.Acum raman pe harta.
     
  9. INVICTUS

    INVICTUS User

    Vedeti domnilor ca sunt probleme in poarta,nu se afiseaza amplificatoarele (cand apar cand dispar ) , nu se afiseaza obiectivele,si nici la asamblare nu mai arata nimic ,lag infernal , rog pe domnii admini sa se sesizeze
     
    Modificat ultima dată: 9 Apr 2020
    Veneficus apreciază asta.
  10. nu mai afiseaza nimik, nici chei, nici asamblare, nici misiuni,tot ce tine de event a disparut, prbl persista
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. la misiuni sint si aduna biti am trecut de 120 valuri continue am primit peste 2000 biti plus ce amfacut in poarta asa ca am un total de 0 biti daca ei dispar eu cu cesa fac munitie si lasere?
     
    Veneficus apreciază asta.
  12. Eu nici nu ma pot conecta pe joc......Europa globala...e praf
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. ...cam da, aveam 10/22 obiective, am iesi din poarta si s-a dus naibii tot.. acum am 0/0 obiective.
    Am primit 2488 biti.. nu s-au contorizat la obiective, dar am reusit sa craftez un modul de nava ..doar acolo apareau.
    Event testat.. nu-i asa?

    :)))
     
    Veneficus și _ΞNOLΛ-GΛY_ apreciază asta.
  14. Eu nu pot asambla nimic, nu vad obiectie, pozitie, boostere NIMIC... UN DEZASTRU TOTAL !!!!
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. ProMaster

    ProMaster User

    La fel si pe eg1! , la asamblare nu vad nimic!!!!fixați va rog!
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. La asamblare nu se vede nimic, contactele nu apar, progresul si obiectivele pentru event nu apar…..dureaza 1..3 minute pana sare portal dintr-o harta in alta.. si lista continua...
    Dupa ce in sfarsit sare portal :)... am lag cat cuprinde :mad::mad::mad:
    Daca restartezi pagina de joc,, dupa ce se incarca.. imi apare reconnect de vreo 3, 4 ori. Cand , in sfarsit, se incarca pagina de joc… nu mi se misca nava din loc :eek::mad::mad:. Super
     
  17. LASER_1

    LASER_1 User

    Ce vreti sa spunem ? Ca eventul e facut ptr buti ? ca scriptul ala destept e depasit cu 3-4 generatii ? Ca merge doar in valuri jocu ?
    Asta o stiti si singuri dar nu va intereseaza / Pacat de joc / a ajuns un mare sa nu zic cum jocu asta /
     
  18. Este un LAGG IMENS...NAVA NU TRAGE, iti arata ca esti intr-un punct dar esti intr-altul... ASTA SE INTAMPLA DACA ACCEPTATI SA TESTEZE VERSIUNEA BETA DOAR USERI CARE IN REALITATE SUNT BOTUSERI SI NU CUNOSC JOCUL... LA FEL CUM NICI VOI NU-L CUNOASTETI...UN DEZASTRU TOTAL SI O BATAIE DE JOC LA ADRESA TUTUROR JUCATORILOR... DACA SUNTETI INTERESATI VA POT PUNE IN LEGATURA CU O MARE FIRMA IT CARE-SI ASUMA TERMENUL DE 240 DE MINUTE PT A REMEDIA ORICE PROBLEMA TEHNICA... AR FI CAZUL SA EXTERNALIZATI MENTENANTA PENTRU CA ESTE CLAR CA NU SUNTETI IN STARE SA MANAGERIATI PROBLEMELE TEHNICE INERENTE UNUI AFLUX MARE DE USERI !!!!!
     
  19. =ALEPH=

    =ALEPH= User

    dezastru frate chiar am crezut ca au rezolvat ceva dar merge ca dracu numa in lag nu mai poti mai nou sa intri pa pagina de joc dao dracu de treaba chiar bataie de joc
     
    Veneficus apreciază asta.
  20. i
    În plus, nu-mi apar Rămășițe de biți (al 2-a poarta valul 103: 2.488)+(prima poarta valul 41: 500) nici ca recompensă și nici de la npc-urile distruse din portal.
    Acum nu mă mai pot loga pe joc...
     
    Modificat ultima dată: 10 Apr 2020
    Veneficus apreciază asta.