Feedback Temă de discuții - event Provocarea lui Plutus & Clasamente Blacklight

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 14 Iul 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Cu referire la tocmai anunțatul event Provocarea lui Plutus & Clasamente Blacklight vă rugăm să ne transmiteți impresiile și părerile voastre în această temă.

    Echipa voastră Darkorbit
     
  2. ramram02

    ramram02 User

    De ce nu spuneti ca a-ti schimbat ultimul val,ala cu Plutus,sunt curios cati din jucatorii mai putin dotati ,vor reusi sa faca acest val?La poarta usoara ca la aia normala cred ca numai baietii cu auto o mai fac:D:D:D:D:D.Nu mai zic de ce gasestii in cutiile alea de le lasa npc-urile(100 rachete 3030),tineti-o tot asa ca veti avea ce a-ti semanat!
     
  3. cursaru

    cursaru User

     
  4. cursaru

    cursaru User

    vai de capul nostru au bagat un event de tot rahatul
     
  5. Feedback initial

    Nu inteleg de ce a fost dechis un topic nou dar voi lasa vechiul meu feedback drept referinta intrucat multe nu s-au schimbat.
    https://board-ro.darkorbit.com/thre...tus-tema-de-discutii.99333/page-6#post-869337

    1. Wave-urile au ramas aceleasi, trigerele care declanseaza valul urmator au fost mutate / schimbate
    2. Faza 1 la Plutus Boss a fost modificata.

    Turret-ele ce pazesc Plutus boss acum genereaza NPC-uri Cote Lo si Kod Kod cand sunt atacate.

    Primele 3 Turrete genereaza un singur val de NPC-uri Cote Lo si Kod Kod, ultimul generand la anumite intervale doar dupa ce jucatorul ataca Turret-ul respectiv (nu se tine cont de NPC-urile existente pe harta, chiar daca au fost generate de acelasi Turret). Acest lucru poate fi folosit abuziv pentru completarea unor obiective battle-pass prin distrugerea propiei nave la harta finala.

    NPC-urile din aceasta harta sunt non-ostile, indifierent daca sunt atacate sau nu.
    Dispun de abilitate pasiva "Plaything" ( de la Emperor Lordakium ) care le determina sa navigheze in directia opusa fata de jucator.
    Dispun de 1 mina exploziva, detonata la distrugere.

    Voi reveni ulterior cu un feedback complet


     
  6. ramram02

    ramram02 User

    Frate nu stiu ce ai vazut tu la tine,dar eu am incercat sa fac Plutus cu x4 prima data si probabil ca m-am intins mai mult in timp,ca au aparut o gramada de rachete si mine,plus ce lasa el de am crezut ca sunt la alt event.Deaia stau si ma intreb cum naiba poate sa faca un jucator cu nivel sa zicem18 acest event ca se zice ca asta este mapa usoara.Trageau aia in mine numai cu 400 de kile,plus mine si rachete si ce o mai fi fost ca eu cred ca le-au bagat pe toate ca rusii:p:p
     
  7. styv86

    styv86 User

    Trece eventul și tot nu voi intra portal din cauza la : S-a ajuns la numărul maxim de servere. Te rugăm să încerci mai târziu! Mai trageți pe dreapta pe cei cu programele că nici acest portal nu-l pot face manual care durează 20 de min să-l faci lejer !
     
  8. De ce nu sunt disponibile toate designurile din seria Nobilis ca drop la Plutus / Chei Permis batalie / Schimb Chei Permis batalie?

    Design-urile care puteau fi obtinute din Permis la schimb de 25 de chei sunt disponibile acum ca drop.
    Ex: Sentinel Nobilis

    Design-urile care puteau fi obtinute din ca recompensa pentru jucatori de top nu sunt disponibile ca drop.
    Ex: Orcus Nobilis, Goliath Plus Nobilis

    Inteleg faptul ca fiind jucator de top, ai parte de item-uri exclusive insa aceasta ar trebui sa fie limitata pana la urmator event.
    Acum avem Citadel Plus Nobilis (Battle Pass) si Solace Plus (Rank Reward).

    Sa inteleg ca Solace Plus Nobilis nu va fi inclus pe cand Citadel Plus Nobilis va fi ?
     
    Modificat ultima dată: 2 Aug 2022
  9. ramram02

    ramram02 User

    Styvy stai linistit,nu te forta ca nu mai faci portalul in 20 minute!Citeste mai sus de ce.
     
  10. Dark.Teo

    Dark.Teo User

    ce faceti domnilor, in legatura cu vietile pierdute in poarta "normala" ,din cauza lagului , in data de 20.07.2022?
    aveti de gand sa rezolvati macar micile asa-zise "buguri" sau ne "recompensati" la sfarsitul eventului cu ceva paie de munitie? cat despre event, ca feedback, e de tot rasul ca sa nu ma exprim vulgar. multumesc pentru intelegere
     
  11. daca sti juca o faci lejer. trebuie doar sa sti cu ce munitie si nava sa intri .eu am facut o cea normala .f usor degeaba va tot plangeti invatati sa jucati in porti si o sa faceti usor. doar trebuie sa mai intrebati alti jucatori cum se face si incercati noi metode. doar asa poti invata .
     
  12. Munitia
    JOB-100
    JACK-O-BATTERY
    0,5 U.
    Bateria lui Jack (Jack-O-Battery) este o muniție care multiplică daunele de 3,5 ori împotriva NPC-urilor și de 2 ori împotriva jucătorilor.
    E cea mai rentabila uridium-daune npc , mai ales in porti si in BL.
    Bafta .
     
  13. Vulpea

    Vulpea User

    Joc de putin timp, dupa o pauza de 3 ani cred. Gasesc jocul interesant, dar sunt asa de multe combinatii incat imi este greu sa cred ca cineva s-ar apuca de acest joc. Revin la subiect, astazi am facut poata in modul Easy...ce am obtinut, niste uridium(nu mult, comparativ la timpul petrecut si munitia bagata), 2000 -RCB140+3000 JOB-100+100-PLT3030+100-PLT3030, nici un modul sau altceva. Am mai facut poarta si in alte zile tot modul Easy(nu am nava de normal) o data a dat mai bine o data mai rau de cat am zis mai sus. NU pare rentabil, am bagat mult mai multa munitie fata de ce am scos+uri!Iar daca am obtinut un modul acela era pentru nostromo parca..nu imi trebuie.
     
  14. FullElite

    FullElite User

    ok toate bune si frumoase dar eventu unde e??? ca nu vad nici o poarta in x1 sau x8
     
  15. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

  16. Recompensele sunt din ce in ce mai sarace!!!
    La primul plutus nici nu am vzt RCB 140,inainte dadea mai mult decat suficient!
    Dupa eliminarea lui PLUTUS,am fct socoteala la urii,am castigat 20-30 k urii!
    Pt ce drq sa faci eventul?
    La anul cred ca nu-ti mai da nici rachete recompensa!
     
    Modificat ultima dată: 14 Ian 2023
    Veneficus apreciază asta.
  17. styv86

    styv86 User

    De trei zile numai probleme și mai nou de două zile se blochează portalul Plutus și aseară deja am ajuns la turnulețe și sa blocat ! Azi ma dat de la început și iar am rămas blocat ! Anulați eventul și gata ( mă refer la cei care pot că Adminii nu au această putere dar pot transmite mai departe !)
     
  18. partea cu blocarea o inteleg , dar eu sunt distrus de warhead , ma repar si , imi apare ca am finalizat portalul ! cum se poate cand eu nu am ajuns nici la plutus :)
    15.01.2023 - 21:34 Gauntlet of Plutus (normal) finalizat.
    15.01.2023 - 21:33 Teleghid rachete utilizat
    15.01.2023 - 21:33 Ai fost distrus de o navă de alieni de tipul Warhead.
    15.01.2023 - 21:33 Astronavă reparată.
    15.01.2023 - 21:33 Ai distrus o navă de alieni de tipul Kodkod.
     
  19. styv86

    styv86 User

    ” Distracție și veselie ” pe jocul ăsta ! :rolleyes:
     
  20. _basty13_

    _basty13_ User

    o intrebare ce pot sa fac cu resursa cea nou?
    17.01.2023 - 10:04 Articol obținut: Tarnom (297)
    17.01.2023 - 10:04 Tezaurul de bogății al lui Plutus (Normal) finalizat.