Feedback Temă de discuții - event Provocarea lui Plutus & Clasamente Blacklight Iulie 2024

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ICHIGO, 9 Iul 2024.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Tocmai ti-am spus cum am facut nivelul 23 dar parca nu intelegi romana. Am facute peste 134 de Zeta sa nu mai vorbim de celelalte porti. Faci si tu un calcul si vezi cata experienta e la dublu galaxy gate si cu amplificatoare si design. Dat fiind faptul ca timpul mediu pentru o zeta facuta asta inseamna 134x15min=33 de ore jucate. Pe langa asta ti-am explicat frumos ca din poarta black light poti face linistit cateva miliarde daca faci suficiente valuri plus zeci de mii de rinusk. Daca faci misiunile cu amplificatoare ajungi lejer la nivelul 22. Tu esti "varza" la capitolul strategie pentru ca nu intelegi cum functioneaza acest joc. Cat despre milogii tu intelegi ca nu mai gasesti picior de jucator si ca toti de pe hartile normale sunt boti? Ti-am spus in detaliu cum sa ajungi la nivelul acesta. Dar tu faci cum vrei. Oricum nu se justifica faptul ca baiatul ala avea 11k de ore jucate si doar nivelul 22. Nici macar nu avea toate cele 50 de puncte la registru. Vad ca tu la 1800 lei ai pe toate 50. Sau poate nu esti tu ala pe care l-am gasit.
     
  2. Din 2009 nu puteai sa te joci asa de putine ore . Ce dmg avea un goly full elite pana sa apara enforcer ? Cat de greu se facea portile atunci mai ales gama si delta . Si aia full se plangeau si tu imi zici ca ai jucat putine ore . Tu ori nu te-ai jucat deloc pana in 2020 ori minti de rupi
    La cat de greu se faceau misiunile atunci nu aveai cum sa ai atatea ore jucate . Cauta-ma pe globala 4 daca vrei sa ma gasesti .
     
  3. Parca vorbesc singur. Am specificat clar ca majoritatea orelor si aici vorbim de mai bine de jumatate au fost jucate in ultimii 4 ani cand event-urile astea au permis sa evoluezi foarte rapid. Cat despre misiuni cum poti zice ca le faceai greu cand exista grupul? In trecut gaseai linistit jucatori sa faci un grup full. Mergeau misiunile pe banda rulanta cand ai 8 jucatori care faceau aceleasi misiuni ca tine. Acum nu gasesti unul sa iti accepte invitatia de grup pt ca toti sunt boti. Vorbesti aiurea ca sa nu adormi. Sau poate tu dormeai pe harta. Jocul nu mai merita jucat decat la event-uri, punct. Daca joci si pierzi timpul si atunci cand nu sunt event-uri asta e treaba ta.
     
  4. Deci tu 11 ani nu ai jucat nimic .Tu acum 4 ani ai descoperit jocul asta . Nu te mai da rotund ca ai cont din 2009 , macar sti de cand sa bagat grupul si care era limita in grup ? Sti macar cum se facea un uber c-lon cand nu era grup ? Habarnai de toata evolutia jocului si ai curaj sa comemtezi ca cineva a facut multe ore pe joc si nu e la nivelul tau . Ai participat vreodata la invazii sa se faca bara din 2 rosie sau nici nu sti ce e aia ?
     
  5. Tu intelegi limba romana sau eu vorbesc chineza? Ce spun eu si ce intelegi tu. Cand faceam eu uber kristaloni singur tu nici nu stiai ce e acest joc. Am inteles ca tu nu stii sa joci acest joc. Nu e o problema ca ai timp sa inveti. Eu am trecut prin toata evolutia acestui joc din 2009 pana in prezent doar ca eu nu am avut timp sa joc 8h pe zi ca alti care au ajuns la 11k de ore jucate. Majoritatea au jucat mult si degeaba. Nu au gandit cand au jucat si acum se plang ba event-urile sunt prea grele ba ca una ba ca alta. Singura problema e viitorul acestui joc. Cu asemenea event-uri imediat ajungi UFE si dupa ce? Mai baga inca un laser cum au facut recent. Si tot asa. De lag si de amaratul asta de client de joc nici nu mai vorbesc. Am inteles de pe forumul englezesc ca vor sa implementeze un alt client bazat pe Unity vara asta. De aici o sa mai piarda inca jumatate din jucatori activi.
     
  6. _basty13_

    _basty13_ User

    Program Febră:

    De luni până vineri: 19:00 - 21:00 LST
    Sâmbătă și duminică: 13:00 - 15:00 și 19:00 - 21:00 LST
    este ora 20 si 21 de min si se pare ca nu merge de ce?
     
  7. Sigur ai trecut in 15 ani cu ce programe autoclic si dmg . Ai pa laudarosule .
     
  8. _basty13_

    _basty13_ User

    cine a descarcat unity open beta?
     
  9. Ragnaros

    Ragnaros User

    asteptam rezultatele testelor,mai apoi
     
  10. Doar acum cateva minute s-a rezolvat problema. Ce pot sa zic e ca acel client e egal cu 0. Animatia navei se misca foarte greu, de 20-30 de fps-uri nu treci. In stadiul in care se afla nu se poate juca. Nu credeam ca pot realiza un client mai rau decat ce avem acum dar uite ca m-am inselat. Daca asa arata viitorul jocului atunci cam asta e adio joc.
     
  11. mortu99

    mortu99 User

    eu nu am mai jucat de mult timp dar miau zis ca au bagat ceva nou
    am descarcat acel unity open beta dar nu stiu ce sa ii fac ca nu merge sa intru pe el
    ma poate ajuta cineva va rog
     
  12. daca sau inscris 400 de utilizatori nu mai poti intra decat saptamana urmatoare ...daca te bagi inainte sa se logheze alti 400
     
  13. te-am facut boss, eu am 2200 de ore si lvl 26, si eu jucam doar la eventuri si luam premium si rabat, acum joc spre deloc :))
    la eventuile cu gg-uri faceam doar a,b,g, practic schimbam gg-urile in uridium si le mai trageam o data, plus ca faci o gramada de munitie din a,b,g pentru x4 si poarta eterna pentru risnusk ca sa asamblez rsb si seprom si uite asa joci cinstit numai cu x4 si rsb nonstop, timp sa ai, si chef de joc
     
    Modificat ultima dată: 26 Iul 2024
  14. Deci cati bani ai bagat in premium si rabat ?
    Vorba era fara bani .
    Cinstit fara nici un avantaj .
    Pana in 2016 puteai sa faci treaba asta ?
     
    •яσ¢к• apreciază asta.
  15. White_Star
    White_Star nu şi-a personalizat statusul!
    Kill! Kill! Kill!
    [​IMG]
    [​IMG]
    Cererile de prietenie nu pot fi trimise altor servere
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:Astronaut-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT:3.597
    NIVEL JUCĂTOR:17
    COMPANIE:EIC
    MEMBRU DIN:11-11-2009
    TIMP JUCAT:1,840 ore
    ACHIEVEMENT-URI:86
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:27
    Ce zici de asta, joaca si el dupa 15 ani si a inceput cu licitatia . O fi fost pedepsit 15 ani ?
     
  16. cred ca doi ani am avut premium si rabat nonstop.
    dupa ce s-a bagat asamblarea in joc a inceput sa fie mai usor sa cresti in joc, cand s-a bagat primul event(nu mai stiu cu ce era) puteai face 2 mil rsb la asamblare. daca e sa vorbim de mai demult era mult mai greu, cand nu se inapoiau creditele la licitatie, cand se facea a,b,g cu x1, maxim x2, era super greu dupa ce s-a introdus epsilon zi zeta ca trebuia foarte mult uridium sa te faci full havoc si lf4(nu era recompensa dubla la porti atunci :)) :)

    acum mi se pare mult mai usor sa incepi un cont de la zero si fara but, pentru ca imediat te faci full irisi, un apis sau poate chiar si zeusul il poti lua din cutiile apocalypse, lvl 17 faci imediat si 10 prometheus intra rapid, full havoc te faci din 10-15 porti din care iti mai iasa chei pentru prometheus, am un cont deschis care implineste un an peste 3 zile cu doar 183 de ore jucate de mine pe el si mai am un pic pana la lvl 21, 9 drone full havoc, hercules numai 4, 26 de prometheus si 3 oddyseus, are 900k x4, 1 mil x3, 6 mil x2 si 2200 diametrion, imediat pot face goli plus daca voi mai juca :))
     
  17. Lasa-l ca am incercat sa ii explic de nu stiu cate ori ca se putea atinge nivelul de UFE si nivel 23-24 chiar foarte rapid. Trebuie doar sa intelegi jocul si sa profiti atunci cand era de profitat. Eventul ala cu gg-uri e cel mai bun event posibil. Chiar si fara dublicator daca ai pet-ul facut cum trebuie, abilitatile care trebuie si suficient timp in perioada aia faceai linistit sute de mii sau chiar milioane de gg-uri si zeci de mii de logfile-uri. De acolo e foarte usor sa faci zeta si ulterior sa ajungi UFE. Odata ce ai ajuns UFE bagi poarta eterna cat poti si ajungi linistit la nivelul asta. Eu nu mai imi bat capul cu el ca nu intelege asta. Cu sau fara bani la event-urile care sunt acum nu mai conteaza.
     
  18. Uite aici hal de jucator cum liciteaza , de tot rasul .
    jardel090
    jardel090 nu şi-a personalizat statusul!
    Milionar
    [​IMG]
    [​IMG]
    Cererile de prietenie nu pot fi trimise altor servere
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:Astronaut
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT:3.845
    NIVEL JUCĂTOR:16
    COMPANIE:VRU
    MEMBRU DIN:09-01-2016
    TIMP JUCAT:743 ore
    ACHIEVEMENT-URI:65
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:8

    [​IMG]PLT-2021Rachete și minejardel09093.140.004920.000500

    [​IMG]CPU CAMUFLAJ XLExtrasjardel09061.010.034022.500

    [​IMG]Rachetă turboExtrasjardel090100.006010.000
     
  19. Unde ai gasit a-3-lea odiseus ca nu sau dat decat doua .
     
  20. 93 de milioane respectiv 61 de milioane ti se par multe credite? Pai alea se fac imediat plus ca cel mai probabil a primit de la un clan.