Feedback Temă de discuții - event Marșul Empyrian

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 1 Sep 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Cu referire la tocmai anunțatul event Marșul Empyrian vă rugăm să ne transmiteți impresiile și părerile voastre în această temă.

    Echipa voastră Darkorbit
     
    Lt_Ford apreciază asta.
  2. _basty13_

    _basty13_ User

    foarte foarte frumos eventul la cat mai multe
    ca numai la uni le place aceste eventuri
    mi unul nu pot face nimic de aceti jucatori care voi spuneti ca joaca corect 24 /24
    eu unul nu pot face mare lucru
    asa ca sunt niste eventuri cu dedicatie pentru uni nu pentru toti
     
  3. Salut, o intrebare am
    Noile module upgrade pentru ce tip de nave sunt?
     
  4. Orice event a-ti concepe voi,trebuie sa intelegeti ca SUNTEM OBOSITI,TRACASATI,ENERVATI DE BOOTI!!!!!!!!!!!!
    In cate limbi mai vreti voi sa scriem,ca sa fim auziti??
     
    Tibles, BROSCOIUL și Veneficus apreciază asta.
  5. _basty13_

    _basty13_ User

    nu le mai scrie ca nui mai interereseaza de noi pe ie ii ca sa cumparam ...........Editat de către moderator: postarea explicită a denumirilor unor programe de tip bot, este interzisă în forum!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 6 Sep 2022
    Veneficus apreciază asta.
  6. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Problema cu botii este cunoscută, vă înțelegem ofensele dar necesită timp pentru rezolvarea unei astfel de probleme. Pe langa timp, necesită si costuri destul de ridicate. Fiecare update efectuat este un pas in față contra lor. Având in vedere ”hackerii” care și-au furișat ”progrămelele” in baza de date a jocului, e foarte greu să se remedieze această problemă peste noapte. La fiecare update al jocului, acel ”bot” se updatează si el, ceea ce face si mai complicată munca IT-istilor. In viitorul apropiat problema se va rezolva, dar cum spuneam, vă indemnăm la rabdare.

    Înțelegi gresit modul in care functioneaza acele programe respectiv de cine sunt create. Ar fi culmea ca acele programe sa fie furnizate chiar de dezvoltatorii jocului. Sunt jucători care nu folosesc ”PROGRAME INTERZISE” așadar nu te obligă nimeni pe tine, în calitate de jucător corect (cum te consider) să-ti cumperi sau să folosești astfel de programe INTERZISE(frauduloase) incălcând termenii contractuali pe care le ai cu BP si pe care le-ai acceptat când ți-ai creat contul de joc.
     
    Modificat ultima dată: 6 Sep 2022
  7. _basty13_

    _basty13_ User

    aprecez enorm de mult acest lucru ca miai raspuns iti multumesc din suflet

    daca tu imi zici aceste lucru de ce pe discord se anunta ca programul vertex trebuie ubgradat
    de ce nu sunt sanctionati jucatori care stau pe joc 24/24
    de in hartile bl nu se aplica aceia metoda ca in hattile normale
    in hartile bl se boteaza cu programul darkboot si poti sa deti mai multe ct si toate sa le dai drumul
    in ultimul rand acel program trenulet care care acum ii la putere
    se pot face portile sara sa mai ai grup
    atasezi pe langa contul principal inca 2 conturi si faci singur porti
    si asa faci o gramada de onoare exp si in ultimul rand rangul

    aceste lucruri leam raportat la suport
    nici o rezolvare cu dovezi clare
     
    Lt_Ford și Veneficus apreciază asta.
  8. Mai Hyperion,ne iei de prosti!,pai trenuletele care circula non stop,vrei sa spui ca nu sunt pe boot?
    Si nici la aste nu puteti face ceva???
    Cu scuzele de rigoare dar prea fraieri ne crezi u!!!
     
  9. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Toate răspunsurile la intrebările tale le găsești mai sus în ceea ce am zis. Dacă le-ai raportat poți sta liniștit că toate o să se remedieze in viitor, dar cum spuneam ..răbdare.
     
    ***MUSEKAA***, INVICTUS, _basty13_ și alți 5 apreciază asta.
  10. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Nu am negat nimic, problemele sunt cunoscute deja de către echipa de IT. Eu v-am explicat doar cum stă treaba referitor la aceste probleme. Dacă nu ai înțeles, te rog să mai recitești o data ce am spus ieri!
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    esti relativ nou pe aici...

    in semnatura mea gasesti acest anunt care, acum aproape 10 ani spunea asa:

    "Considerăm că am acordat timp suficient tuturor utilizatorilor și am arătat că acționăm serios atunci când dorim să eliminăm astfel de practici de joc astfel încât, începând de azi înainte, orice utilizator identificat ca și bot va fi suspendat definitiv după prima abatere ."

    timp... rabdare... viitor...
    interpretez naivitatea ta asociata cu lipsa ta de informare, ca o gluma rasuflata spusa de un copil de 4-5 anisori...
    succes cu moderarea si incearca sa nu derapezi si tu ca si colega ta, care concluziona ca anunturile oficiale BP expira...
     
    BROSCOIUL, Tibles, WIΖΛΓΔ și alți 2 apreciază asta.
  12. _1goliat1_

    _1goliat1_ User

    nu o sa faca nimic in acest sens ca nu pot
    sunt si ei simpli angajati ca si daniela de la suport care numai aceiasi placa o trimite de fiecare data
    niciodata nu a fost sanctionati jucatori raportati cu dovezi clare
    in schimb au aparut conturi care au fost banate definitiv acum cativa ani
     
  13. _basty13_

    _basty13_ User

    nu mai putem avea rabdare atat timp cat cei care fac treaba asta isi fac conturi noi si fac onoare si experienta intro saptamana cat alti in 2 3 ani sau poate mai mult
    stiu ca nu este voie dar este un exemplu
    top onoare ultima saptamana globala 5
    1. Gin. 1,172,818,116
    2. SuSKuN 968,357,992
    stiu ca sunt rau
    aceste lucru il trimit la suport si nici nu o sa faca nimic
    chiar si mai mult acestia sunt in top pe aceasta luna si sigur gata tot loc 1 si 2 la sfarsitul luni
    1. SuSKuN 38,280,505
    2. Gin. 37,925,157

    sper ca tu macar sa faci ceva sa verifici

    iti multumesc din suflet
    si sa ai spor
     
    Veneficus apreciază asta.
  14. INVICTUS

    INVICTUS User

    Răbdare??? De peste 10 ani avem răbdare, sperând că vor fi banați acesti trișori dar nimic concret,o sa ieșim la pensie și iar o să vină un nou admin spunând-RĂBDAREE,RĂBDAREE bla bla :D:D:D:D
     
  15. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    O sa se faca verificări referitor la acestea, mulțumesc. Totuși, având in vedere ca acele conturi sunt nou create si au făcut probabil misiunile de început care te ajuta să crești in experientă si onoare, există varianta ca acesta sa fie motivul pentru care ei se află in top onoare. Totuși o sa se verifice.





    Intr-adevăr, aceste banări care v-or fi făcute nu țin de noi. Problemele se cunosc, se discută despre ele si se lucrează la remedierea lor. Echipa de IT lucrează de ceva timp pentru a remedia problemele cu care se confruntă playerii dar cum spuneam ..durează. Multe probleme s-au remediat, precum unele bug-uri de pe urma cărora jucătorii acumulau foarte multă onoare/experiență din poarta galactica Eternal. Conturile respective au fost sancționate. Acest lucru nu s-a întâmplat de pe o zi pe alta ci in decurs de câteva luni. Așadar cu siguranță si problemele din prezent o sa fie rezolvate la timpul lor.
    Referitor la conturile care au fost banate definitiv si de care esti sigur, te rog sa ne trimiti un suport in care sa ne precizezi numele de joc si si serverul.
     
    ***MUSEKAA***, Lt_Ford și ₱₳₦Ị₭ apreciază asta.
  16. _basty13_

    _basty13_ User

    O sa se faca verificări referitor la acestea, mulțumesc. Totuși, având in vedere ca acele conturi sunt nou create si au făcut probabil misiunile de început care te ajuta să crești in experientă si onoare, există varianta ca acesta sa fie motivul pentru care ei se află in top onoare. Totuși o sa se verifice.

    chiar daca le verifici sau nu o sa ai o surpriza mare de tot

    toate conturile noi facute care ajung in top intro perioda scurta sunt facute cu trenuletulul
     
    styv86 apreciază asta.
  17. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit


    Conturile pe care mi le-ai prezentat nu se află in top. Sunt conturi de level 22-23. Este normal sa apară in top la onoare sau experientă dat fiind că au 2-3 luni de la creare si a făcut câteva miliarde de experientă prin misiunile disponibile pentru cei care iși fac un cont nou. Datorită acestor misiuni ei au ajuns in topul lunar.
     
  18. _basty13_

    _basty13_ User

    Ai împuşcat astronautul (EIC) ...... ...........Editat de către moderator: nu posta jurnale de bord.
    MEMBRU DIN: 20-08-2022
    TIMP JUCAT: 127 ore

    asta ma face sa cred ca acesta nu joaca corect
    daca vrei iti trimit zilnic cum ii bubui
    pentru ca acum a intrat in hartile bl sa faca prometeus
    in 48 sia facut toate lasare prometeus
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 9 Sep 2022
    Xmen99 și styv86 apreciază asta.
  19. styv86

    styv86 User

    Nu are rost ! Te chinuiești degeaba și mereu o să primești ca răspuns : O să fie luate măsuri , se lucrează și bla , bla , bla ! Trenulețele sunt la vedere pe hărți care vor genera lipsa jucătorilor corecți ! Dacă se vroia cu adevărat în maxim juma de oră conturile de joc care folosesc trenulețe ( programe ) erau deja închise ! Dar , noi suntem prea mici să facem ceva !
     
    Xmen99 și -*AIRFORCE*- apreciază asta.
  20. _basty13_

    _basty13_ User

    se pare ca nu ai voie sa il banezi pe acest jucator sia schimbat si numele ca poate nu stie cine ii
    MEMBRU DIN: 20-08-2022
    TIMP JUCAT: 194 ore

    fa tu calcul si zimi ca chiar nu inteleg

    din cate stiu eu in regulament nu ai voie sa joci 24/24 sau mai multi jucatori cu acelasi cont
    sau sa schimbat regulamentul?

    si am mai vrea sa te uiti si la profilul asta si zimi cat a jucat in ultima saptamana
    si cati invoke a facut
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Colonel-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 23
    NIVEL JUCĂTOR: 27
    COMPANIE: VRU
    MEMBRU DIN: 08-10-2010
    TIMP JUCAT: 26,566 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 212
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE: 50

    globala 5