Suport Temă de discuții - event Descoperire astrală

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 9 Iun 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. styv86

    styv86 User

    Doar la cutiile de pe hartă ce are legătură cu cheițele de la permisul de bătălie poți obține polychronium ( cantitate : 100 ) sau pe prima pagină în secțiunea expediere de unde trimiți roboți R05 care îți cere 10.000 de uri și un permis (durata de așteptare să obții resursele este de 12 ore) dar ai varianta cu R01 cu 200.000 de credite și durata este de 3 ore ! PS : Vezi că la permisul de bătălie ai o mică cantitate de polychronium ( 600 în total ) în schimbul la 6 cheițe !
     

  2. Adaugand la feedback-ul anterior ...

    7. [BUG] Obiectivele Battlepass nu sunt actualizate corespunzator conform cu screenshotul de mai jos

    [​IMG]

    Dupa cum se vede, am completat deja 20 de fisuri. Intrucat fiecare fisura genereaza 3 valuri cu exceptia fisurilor divizibile cu 5 care genereaza un val, am generat pana acum 52 de valuri.

    Aceasta se intampla probabil pentru ca unele meniuri precum Battlepass nu sunt disponibile in afara serverului din care au fost activate, in consecinta acesta dispare la intrarea in portalul Astral. La fel se intampla si in zona de Refractii.
     
    Modificat ultima dată: 28 Iun 2022
    dady77-7 apreciază asta.
  3. rattyionut

    rattyionut User

    si pozitia la care te afli nu merge cum trebuie. am ajuns pana la fisura 33 si nu mi sa dat niciun punct la general.si acum o fac si la fel patesc.
     
    styv86 apreciază asta.
  4. styv86

    styv86 User

    Așa am pățit și eu ! Două portale din care nu am primit nici-un punct ...
     
  5. rattyionut

    rattyionut User

    Și ca deobicei nu se rezolvă nimic
     
  6. Intrucat supoportul nu a raspuns, voi raspunde ptr a clarifica.

    Obiectivele Battle Pass sunt actualizate doar dupa completarea portalului, fie prin distrugerea NPC-ului boss final, fie prin distrugerea navei jucatorului.

    8. [BUG] NPC-ul Blighted Gygerthrall este despawnat daca nu este tinta principala a jucatorului, in conditia in care lupta se desfasoara in apropierea zonei de radiatie, mai exact partea de sus si de jos a hartii.

    PS: cel mai dezamagitor event vreodata si voi spune la final si de ce.
     
    Veneficus și **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** apreciază asta.
  7. e o rusine acest asa zis event .foame de bani , si prosteala pe fata
     
    Veneficus și BROSCOIUL apreciază asta.
  8. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Mai bine spus :) este o rusine acest joc. din joc de divertisment a devenit foamete de bani.
    Dar nu am ce sa le reprosez, ceea ce ofera ei este o mizerie dar noi suntem prosti ca le acceptam,
    Stimate Bigpoin, va rog sa mai gasiti mai multe eventuri asa mizerabile, chiar imi face placere :)
    Incepand de astazi am sa tin partea lui bigpoint :)
    am mai multe de spus dar ma abtin, fiecare le interpreteaza asa cum vrea el,
    spor la joc si la eventuri :)
     
  9. iosculo79

    iosculo79 User

    Foame de bani , vai de steaua lor muritori de foame . Nu doar eventul nu se merita jucat ci in general acest joc a devenit o batjocura totala in frunte cu suportul care te baneaza daca le dai peste nas . Am observat ca nici macar abilitatile navelor nu mai sunt in parametrii , de ex abilitatea bersherker respinge daune s-a redus de la 6 sec la 2-3 secunde in PVP contra trenurilor plus HP-link pet parca dureaza mai putin ....bineinteles fiind vorba de proasta conexiune a internetului spun cei de la suport , toate problemele le trimit mai departe pt analiza . La cine ajung numai ei stiu. Deci concluzia este ca nu se mai merita jucat . Nici respect nu mai au , atunci facem doar antireclama ...asta e
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. catalina73

    catalina73 User

    Eu vreau sa sesiz o problema elementara,in desrierea eventului se specifica ca 3 portale cu punctajul cel mai mare vor fi luate in considerare.eu am 3 portale inchise in acelas loc ,anume dupa fisura 30 ,ceea ce inseamna ca fiecare are un numar de 15341 de puncte dar am facut si al 4 portal incheiat dupa fisura 39 cu un total puncte 18107.daca ar fi sa se adune 3 din cele 4 cu punctajul cel mai bun ar rezulta 15341+15341+18107 si ar rezulta un total de 48789.Domnule administrator joc sau admin ,...etc din cele expuse reiese ca acel clasament e masluit sau incorect eu figurand cu 46759 de puncte,lipsesc 2030 de puncte.Am verificat jurnalul acestor zile si reiese urmatoarele ,in 2.07.2022 primesc 1100astralit,in 3 .07.2022 ora 9 primesc 1110 astraliti,im 3.07.2022 ora 15 si 14 minute primesc 1110 astraliti ,in 4 07.2022 ora 14 si 43 primesc 1260 astraliti.le am scris pe ore pentru a va ajuta la verificari.Va doresc o zi buna si cine stie poate intr o zi acest joc va deveni si unul corect.
     
    FRUMUSICA apreciază asta.
  11. styv86

    styv86 User

    Măcar ai luat puncte :D Eu din două portale ambele terminate la fisura 32 primul și al doilea la fisura 34 și nu am primit nici-un punct :oops:
     
  12. rattyionut

    rattyionut User

    restart...conexiunea va fi stabilita...te rugam astepta...pe bune... acuma zau asa.:mad::mad::mad::mad: bravo do ati dat restart si mia sczut viteza la nava de la 390 la 330 si am pierdut si poarta
     
    Modificat ultima dată: 6 Iul 2022
  13. ady_rhia

    ady_rhia User

    buna la 3 cpu la poarta de event nu mia mai dat punctaj de ce ma pacaleste numai sa intru in poarta si sa numi deie punctaj trebuie sa fiu pe locul 1 deja si nu mai imi da punctaz vreau sami dati punctaj la poarta de event va rog.G.L.5
     
    styv86 apreciază asta.
  14. Acum la final de event pot spune un singur lucru . Un eveniment mai de ***** ca asta nu a existat in istoria DO .Este strict parerea mea PUPINCURISTII pot spune multe.
     
  15. styv86

    styv86 User

    Cum se face că din două porți primești puncte și următoarele două nu punctează ? Atunci cum au făcut cei din top zece peste 60.000 de puncte că eu nu am reușit să trec de 50.000 de puncte din cauză că nu mai primeam puncte !? Am mai și cumpărat ca prostu resursele pentru asamblarea cpu Astralit :mad: Măcar explicați care este cauza !
     
  16. -Gandalf-

    -Gandalf- User

    sunt foarte multumit de acest event. nu am participat
     
  17. voi ce nu intelergeti ca locurile 1.2.3.. sunt todeauna ocupate. pentru cei care cotizeaza cel mai mult.pentru cei ca ei sunt facute aceste eventuri