Suport Temă de discuții - event Descoperire astrală

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 9 Iun 2022.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Cu referire la tocmai anunțatul event Descoperire astrală vă rugăm să ne transmiteți impresiile și părerile voastre în această temă.

    Echipa voastră Darkorbit
     
  2. Domnii admini , poate ne lamuriti si pe noi , pe numarate , de ce nu mai dau cutiile bonus GG-uri , sansa sa iei GG in cutie bonus e mai mica de 1% , am prins si 200 de cutii bonus culese fara macar 1 GG. Ce sa mai zic de cutiile de event !
     
  3. unde se asambleaza planul GGEU ?
     
  4. Pe fereastra de joc la asamblare ,selecteaza extras sa gasesti mai repede.
     
  5. hiperion42

    hiperion42 User

    nu se poate asambla cpu astral ,ar terbui sa existe dar lipseste cu desavarsire.Lipsesc deasemeni si cuferele event.
     
  6. Nu exista CPU Astral in Asamblare, s-a redus dropul de GG din cutiile bonus, misiuni prea simple de event usor de facut si cu recompensa relativ mai mica decat cele zilnice
     
  7. event de doi lei, recompense la cutii bonus, zero .anulati l,pierdere de timp
     
  8. Exact , e o pierdere de timp , timp pierdut de noi pe jocul lor deci in favoarea lor!!
     
  9. am intrat pe serverul de test si am constatat urmatoarele lucruri:

    1. [BUG] Nava are o singura configuratie (configuratia 1). Configuratia 2 este o nava echipata cu echipmamentul implicit indiferent de recompensele date
    2. [BUG] Schimbarea configuratiei navei reincarca scutul 100% pe prima configuratie
    3. [BUG] NPC-urile din harta astrala nu acorda recompense
    4. [BUG] In situatia in care un Server Restart are loc in timp ce jucatorul este in portalul astral, va pierde toate item-urile obtinute pana in acel punct insa jucatorul va continua incepand de la acel val
    5. [BUG] Recompensa nu este acordata atunci jucatorul este distrus in portal
    6. [BUG] Nava Zephyr nu pierde incarcaturile de Impuls dupa salt, posibil pentru ca portalele nu executa schimbarea hartii. Va rog faceti ca Nava Zephyr sa pastreze incarcaturile dupa salt in hartile normale, exista nave mult mai rapide oricum.

    voi completa ulterior feedbackul




     
    Modificat ultima dată: 10 Iun 2022
    _ReekeR_ și FRUMUSICA apreciază asta.
  10. Nici pe EG7
     
  11. ce este GGEU?mentionez ca nu am mai jucat de mult
     
  12. Funcția Expediere poartă

    Expedierea porții este o funcție care trimite recuperatorii pe porțile galactice finalizate și ajută jucătorii să le ruleze automat. Poți selecta manual o poartă galactică finalizată din listă pentru a o finaliza în timp.

    Pentru a folosi această funcție și pentru a rula automat Poarta Galactică, ai nevoie de unități de excursie Galaxy Gate (GGEU) și trebuie să ai asamblată sau pregătită poarta în joc dinainte. Poți rula o singură poartă la un moment dat. După începerea procesului, nu vei putea intra pe poarta galactică până la finalizarea rulării. După finalizarea rulării, poți colecta recompensele din fereastra „Expediere poartă” de pe pagina web. Recompensele vor fi similare ca în cazul în care ai fi încheiat poarta galactică de unul singur, însă nu vor include recompensele de la evenimentele speciale – singurele excepții sunt recompensele pentru Recompense Bonus Porți Galactice și bonusurile din Ziua Recompenselor Duble Porți Galactice.

    Cum funcționează pas cu pas:
    • Mergi la materializatorul Poartă galactică și asigură-te că poarta galactică este complet construită.
    • Doar porțile galactice din valul 1 pot fi selectate pentru a fi finalizate automat cu GGEU.
    • După ce ai selectat poarta galactică GG pentru finalizare automată, nu mai poți intra pe aceasta.
    • După finalizarea porții galactice GG, trebuie să selectezi recompensele manual de pe pagina web din fila „Expediere poartă”.

    Cum obții unitățile de excursie Galaxy Gate (GGEU)?

    Le poți găsi drept rețetă în Asamblare și puteți produce articolul acolo cu 500 x Solidus și 6000 x Uridium fiecare.

    Reține: Porțile galactice și porțile de grup ale eventului nu pot fi alese pentru a fi rulate cu GGEU!
     
    motanu_1990, DARK_SHADOW_RO și INVICTUS apreciază asta.
  13. Multumesc, nu am citit cum trebuie misiunile
     
  14. event ptr prosti, noi, astia care nu avem program cumparat de la IMPARATIA CHINEI,in scurt timp vom pleca si noi, satui de nesimtirea de care da dovada BP.poate in curand , se vor face noi uniri de servere.poate ne spune si noua un admin, despre programul unui utilizator, care gestioneaza 4 conturi simultan, si cum sa ne luptaam cu ei, ca deja, pe EG 2, server acaparat de programati, acestia sfidandu-i cu nickname gen,,our server, our rulez,,.rusine,admnilor romani, pupincuristi .punct
     
    styv86, _ReekeR_, WIΖΛΓΔ și alți 4 apreciază asta.
  15. revin, am intrat in poarta MARITA ASTRALA, inainte de aparitia misiunilor, si inainte ca IMPARATUL admin, sa posteze anuntul despre portal, nu am la misiuni ca facut nici un val, desi eu sunt la fisura 18, nu apar nixcic in top 10, desi am scor mai mare decat al celor din top 3 , rusine ?mai stiti ce insemna acest cuvant?cautati in DEX, domnilor admini.poate gasiti .
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. ora 13si 48 minute, ora romaniei, am scor 8777, top 17950, ia si verificati, domnilor admini
     
  17. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    bai culmea am jucat 7 ore am ajuns la val 33 si ei baga restart si dupa a schimbat conf nici viteza nici daune mort la ora 14 25 ora romaniei astia sunt cu capul!
     
  18. _ReekeR_

    _ReekeR_ User

    Salut ! La ce cutii de prada pot gasi polychronium ?
     
  19. _ReekeR_

    _ReekeR_ User

    Salut.In ce cutii de prada pot gasi polychronium ?
     
  20. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Vezi la [FAQ] Actualizare: Ascensiune astrală