Feedback Temă de discuții ''Conflict Galactic'' ediția septembrie 2020

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Althea, 9 Sep 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salutare piloți,

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește eventul în desfășurare, ''Conflict galactic''. Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi. Orientativ, încercați să acoperiți aspectele de mai jos:

    • Ce vă place la acest event?
    • Ce nu vă place la acest event?
    • Ce ar trebui schimbat/modificat?
    • Ce îmbunătățiri ați aduce eventului?
    • Eventul este prea greu? Prea ușor?
    • Recompensele sunt satisfăcătoare?

    Încercați să vă argumentați răspunsurile.
    Vă mulțumim și vă dorim distracție plăcută!
     
  2. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    asta este cel mai bun event !!
    Multumim frumos.
     
    Giany și liberalul13 apreciază asta.
  3. _basty13_

    _basty13_ User

    :)))))
     
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    • Ce nu vă place la acest event?
    • pentru ca iati dat drumul la event si nu se pun jucatori bubuit (buti) la obiectiv
     
    •»мєтнα«• apreciază asta.
  5. *PTD*

    *PTD* User

    acest event este pentru toti jucatori cu programe si care baga tot timpu bani in joc ,nu este pentru toti jucatori ,daca vrei sa intri in hartile galactic te asteapta toti jucatori care mai toata ziua buteaza ,nu ai nici o sansa sa faci macar 1- 2 puncte din event ,asa ca acest event este pentru cei puternici,care astepta pe cei mai slabi sa intre in harta,deci pentru mine jucator de lv 18 nu se merita .
     
  6. _Emy_

    _Emy_ User

    Sunt de acord cu tine. Cautati in forum sa vedeti postari despre booti in care s-au pus printuri si domniile lor au inchis postarea pe baza asa zisului regulament in care nu scrie niciunde ca nu ai voie cu nume in forum dar noi punem printuri nu nume. Si chiar daca modifica "Ei" regulamentul forumului "Nume" este nume propriu nu un nick-name din joc. Nu se incalca regimul datelor personale.
    Stai tu linistit ca ei nu spun nimic DEZVOLTATORULUI isi fac regulile singuri, au mana libera.
    Degeaba spunem noi aici si aratam neregulile ca ei inchid postul (oare au vreun interes?)
    Direct proportionala cu cea a staff-ului
     
  7. Repararea la cel mai apropiat portal blocheaza clientul de joc...
     
  8. Supreem*RO

    Supreem*RO User

    Stimati moderatori, stiu ca nu puteti rezolva probleme tehnice sau interveni pe conturi dar totusi puteti informa printr-un "fir mai scurt" faptul ca REPARAREA PE LOC sau REP. IN PORTALE BLOCHEAZA TOT JOCUL !!!... deci mi se ia uridium pt reparare pe loc, se blocheaza TOTUL, apoi MA REPAR IN BAZA !!!
     
    •»мєтнα«• apreciază asta.
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    de 5 zile am raportat asta si tot nu sa rezolvat si tind sa cred ca curand nu se va rezolva
     
    •»мєтнα«• apreciază asta.
  10. Au rulat scripturile pentru "campionii" ONOAREI si cred ca asta a fost cauza. :)
     
    •»мєтнα«• și Veneficus apreciază asta.
  11. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Auzi tupeu , vrea reparatie pe loc sau in portal . Ia da tu niste uri si da o fuga pina in baza . :)
     
    Veneficus și •»мєтнα«• apreciază asta.
  12. Eu n-am scris la suportul romanesc de 4-5 ani pt ca nu rezolva niciodata vreo problema... trece jocul in limba germana si scrie-le in engleza ca vor intelege :) ... vb serios!!!

    Acesta este fix Eventul pe care-l adora trisorii: cand sunt ei pe cont sparg nave cu auto-lock-ul iar cand sunt pe bot in BL sau alte harti, NU LE PUTEM LUA PUNCTELE... in primul event se puneau distrugerile pe toate hartile dar probabil ca Uniunea Botuserilor a amenintat ca nu mai baga bani daca le sunt bubuiti pilotii automati si uite asa ziua se buteaza si seara intra o ora doua si culmea naibii ca tot triseaza ... se sparg intre ei prin portale, muta punctele pe conturi secundare ( a NU se vedea locul 1 rep. per distr.) ... UN EVENT DE TOATA JENA
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Mai 2021
    Supreem*RO, WIΖΛΓΔ și Veneficus apreciază asta.
  13. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Daca faci asemenea afirmatii inseamna ca acest cont de joc nu iti apartine. sau incerci sa defaimezi echipa de suport?
    Nu numai ca exista numeroase tichete catre suportul in limba romana din partea ta, dar ai si fost ajutat in repetate randuri de catre membri ai suportului.

    Impresia ca un suport este mai ´´breaz´´ ca altul este de fapt una destul de gresita. Desigur, este alegerea fiecaruia catre ce suport trasmite o problema, dar niciun suport nu rezolva problemele tehnice din joc. Suportul poate doar sa trasmita mai departe, lucru care este facut intotdeauna, de catre moderatori sau reprezentanti ai suportului din toate limbile in care este disponibil jocul. Cu totii raporteaza in acelasi loc.
     
  14. Cică .." echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește eventul în desfășurare, ''Conflict galactic''..serios..pe bune, majoritatea joaca pe automat..vreți feedback...scăpați de automați si după cereți părerile noastre...
     
    Dr.dr0g, dady77-7, WIΖΛΓΔ și alți 2 apreciază asta.
  15. Nici un cont NU APARTINE JUCATORILOR din moment ce BP poate efectua orice schimbare.... ex: am platit pt o nava cu anumite "calitati" dar dupa un an acele "calitati" au fost dimuate... si multe altele!!!
    Revenind, desi n-am nici o placere de-a intra intr-o contrazicere inutila, am sa-ti raspund:
    1. ... stiti foarte bine ca acest cont este al meu, fiind accesat de la acelasi IP de peste zece ani
    2. ... marea majoritate a tichetele de care faci vorbire sunt legate de exploit-uri, bug-uri, bot-useri etc, fiind de fapt niste instiintari si nu cereri de ajutor... nu-mi mai amintesc decat o singura ocazie in care v-am cerut ajutorul cand , la finalul unei misiuni, n-am primit experienta si onoarea... nu m-ati ajutat cu nimic !!!
    3. ... poate m-a lasat memoria dar tare te-as ruga frumos sa-mi spui o singura ocazie cand suportul romanesc m-a ajutat cu ceva!!! ... poarta gamma pierduta (acum cativa ani) mi-a fost returnata cu 3 vieti de catre germani!
    4. ... ati observat ca pe harti sunt mai multi bot-useri decat npc-uri ?? ati observat ca in weekend din cauza trisorilor care fac porti non-stop ,nu se poate deschide o poarta, plus ca este un lagg imens?... ati observat pe EG 7 conturi cu zeci de miliarde de onoare si 2 ore de joc?? ...de programe de lupta si alte smecherii n-are rost sa mai zic!!!
     
  16. Feedback-ul ar fi cam asa: bot-userii = HAPPY , jucatorii corecti: bip, biip, biiiip :) )))
    In acest joc tocmai JUCATORII CORECTI SUNT ANOMALIA si tare cred ca nu va trece mult timp pana ce vom fi sanctionati ca nu folosim un program de botting sau cum naiba s-o numi :) )))
     
    .ManaBlitz., dady77-7, dorina7819 și alți 3 apreciază asta.
  17. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi deja suntem sancționați ! la eventul ăsta sărmanii protegiți nu mai apucă să ajungă la propriul event. mulți utilizatori au remarcat că pe hărți botuserii depășesc numărul npc-urilor care ar trebui distruse, deci bp a redus intenționat numărul lor pentru ca jucătorii care nu folosesc programul de distrus npc-uri să bage la cap că nu poți face nimic contra vîntului așa că la următorul event se vor mai achiziționa cîteva ”ventilatoare” de către cei care au înțeles cum ”bate vîntul” și de unde !
     
  18. Cat timp PIANOMAN este la butoane nimic din ce sesizam aici sau la suport si nu le convine, nu v-a ajunge la dezvoltator. Nu avem nici o certitudine ca au transmis mai departe catre BP . Ne aburesc cu vesnica replica ..... "Am transmis problema dumneavoastra" .. bla bla bla .
    Unde ati transmis ? Dati o dovada ca dezvoltatorul BP a primit acea sesizare. Cu siguranta nu va doare gura sa ne prostiti.
     
  19. Culmea este ca NU trisorii ma deranjeaza cel mai nult ci politica DO vis-a vis de jucatori: minciuni, lipsa de transparenta, lipsa totala de respect din moment ce ni se cere un feedback care mai apoi este ignorat dar mai ales faptul ca nu recunoaste urmatoarele:
    1. botuserii sunt necesari acestui sistem/ joc pt o sustenabilitate financiara, dezvoltare,trafic de date, advertising etc
    2. faptul ca nu accepta (explicit) ca programele tip bot sa NU mai fie ilegale, prin aceasta tacere practic DO poate inchide orice cont, oricand: ai folosit botul?...da..ok, esti banat...dar stiti ca toata lumea foloseste... sorry, noi pe tine te-am prins!! ... un fel de politie rutiera romana :)
     
  20. Nu se poate iara bug ca de obicei mor bazele cu scut de protectie pa ele dale dracu dece leat mai implementat sa consume uri si nervi la jucatori pentru ce le protejem sa faca ore la ele cand vin jucatori din razboie si le distrug cu protectia pa ia ne luati la misto sau jocul este doar sa luati bani si dai dracu de jucatori sa descurce cum or vrea