Feedback Temă de discuții - Conflict Galactic & Clasamentele Blacklight Etern

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de -pianoman-, 9 Sep 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește eventul în desfășurare, ''Conflict galactic & Clasamentele Blacklight Etern''. Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi. Orientativ, încercați să acoperiți aspectele de mai jos:

    • Ce vă place la acest event?
    • Ce nu vă place la acest event?
    • Ce ar trebui schimbat/modificat?
    • Ce îmbunătățiri ați aduce eventului?
    • Eventul este prea greu? Prea ușor?
    • Recompensele sunt satisfăcătoare?
    Argumentați vă rugăm răspunsurile oferte.
    Vă mulțumim și vă dorim distracție plăcută!
     
  2. INVICTUS

    INVICTUS User

    Ce nu vă place la acest event: programele de lupta ,e o mare nepasare din partea dvs.de nu luati masuri , ce sanse sunt ptr. noi ceilalti care nu folosim vertex tool sau alte programe de lupta? 0 DE CE NU LUATI MASURI?
     
    Veneficus, Cat_SPIRII, dady77-7 și alți 3 apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu au nici o importanță pentru big p șansele noastre în lupta cu programații ! important pentru ei este ca frustrarea noastră, gustul amar după o asemenea confruntare să ne determine să folosim plasticul, pînă la urmă ăsta este de fapt scopul acestui joc: banii noștri să se ducă spre conturile lor. de aceea au și dat drumul vertex-ului, cîștigul vine pe două canale !
     
    Veneficus, Cat_SPIRII, dady77-7 și alți 2 apreciază asta.
  4. Adaug la ce au zis INVICTUS si WIΖΛΓΔ

    La un recent sync BP (Bot-Point) a luat o decizie care favorizeaza programele ilegale, adica:
    - sa presupunem ca vrei sa distrugi botuseri
    - pan acu cateva zile ar fi fost ok
    - dar de la acel sync nu mai e, deoarece cu fiecare distrugere aplicata ACELUIASI botuser, recompensa de onoare si experienta scade.

    Amintiti-va ca, de ceva vrema in urma (ani) gradul de distrugere a dronelor nu mai scade, oricate distrugeri aplici unuia si aceluiasi inamic, pe parcursul zilei. Ceea ce este un alt avantaj acordat utilizatorilor de programe asa-zis interzise.

    Cu ajutorul acestor doua avantaje (si nu numai) BP a dat cale libera programelor ilegale.
     
    Veneficus, Cat_SPIRII, dady77-7 și alți 3 apreciază asta.
  5. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    mda, pînă acum jucătorii erau singurii care luptau oarecum împotriva botuserilor dar această combatere a utilizatorilor de vertex a început să deranjeze din ce în ce mai tare căci, pe lîngă descurajarea botuserilor se mai întîmpla ceva ce nu era pe placul big p. jucătorii care se ocupau cu asanarea hărților pline de vertexiști obțineau și unele avantaje cum ar fi creșterea facilă în rang și încheierea la fel de ușoară a misiunilor așa că obținerea de experiență și onoare de pe urma boților a devenit mai costisitoare iar, pe cale de consecință, boții au devenit protejați !
     
    Veneficus, Cat_SPIRII, dady77-7 și alți 2 apreciază asta.
  6. _basty13_

    _basty13_ User

    in hartile bl nu se aplica anti bot
    se dau reconpensele normal
     
    dady77-7, INVICTUS și •»мєтнα«• apreciază asta.
  7. Ati dat restart la servere si canci logare pe joc , dai start si incaaaarca la nesfarsit serveru !
     
    dady77-7 și INVICTUS apreciază asta.
  8. DECIZIE ANTI-PUSHING = FAVORIZAREA DIRECTA A BOTUSERILOR... eu am activa misiunea cu 10 mii de nave de peste doi ani si abia am ajuns la 7950 , fiind UFE , munitie si boostere la discretie... altii cu rang negru au facut de mult misiunea, chiar am vazut cu ochii mei, am raportat, am trimis inregistrari dar degeaba... acum se face pushing cu punctele de event dar nu intereseaza pe nimeni!!!
    CUM SE FACE CA TOATE DECIZIILE VOASTRE AFECTEAZA NEGATIV JUCATORII CORECTI???
     
    U.S.B.2013, Supreem*RO, Veneficus și alți 5 apreciază asta.
  9. iosculo79

    iosculo79 User

    Bani aruncati pe geam , asta e DARKORBIT !! Suport incompetent , nu stiu sa raspunda nimic in frunte cu Doamna DANIELA care te trimite pe forum atunci cand pui o intrebare , plin de trisori pe hartile PVP si alte probleme tehnice , BRAVO BUGPOINT !!
     
  10. Veneficus

    Veneficus User

    Modificări față de ediția anterioară
    Au fost implementate unele modificări în eveniment, în baza feedbackului pe care l-am primit de la comunitate:
    • Obiectivele permisului de bătălie au fost reechilibrate și modificate
      • Reducere a valorii condiției pentru misiunea „Ucide 200 de inamici”
      • Reducere a tipurilor de misiuni precum „Așteaptă X ore pe hărțile CG”
      • Eliminarea misiunilor Black Light din obiectivele permisului de bătălie
      • Alte câteva ajustări minore pentru obiective și răsplăți

    comunitatea...
    a cerut cu totul altceva:

    raspunsuri aveti destule...:

    feedback-ul meu:
    acelasi...
    SA VA FIE RUSINE!!!
     
    U.S.B.2013 apreciază asta.
  11. [Eliminarea misiunilor Black Light din obiectivele permisului de bătălie]
    Pot spune ca "Eliminarea misiunilor Black Light din obiectivele permisului de bătălie." a fost o greseala.
    Inainte sprijinea dezvoltarea contului, jucatorul fiind incurajat sa participe si sa incerce continutul Blacklight Etern, chiar daca sansele de ajunge in clasament erau foarte reduse. Daca jucatorul ar fi incercat si esuat, tot ar fi primit recompense in Uridium (aproximativ 40k daca ajungea la runda 100) , Credite , Experienta si Fragmente Eterne precum si progress in Permisul de Batalie. Singurul Obiectiv gresit in acea categorie era completare portalului de cateva ori ce presupunea distrugerea navei, se putea inlocui cu asamblarea de CPU Blacklight Etern.

    [Recompense]
    Cat despre recompense, cand vor reveni dronele Hermes in Permisul de Batalie ? S-au oferit in prima editie a evenimentului dupa care am avut doar designuri din seria Arios si Neikos. Am cautat in Delta dar n-am primit nimic. Se intampla doar in timpul evenimentului sau inteleg gresit ?
     
  12. Pianoman,spune-mi te rog care este logica recompensei cu noi design-uri de cyborg,daca voi l-ati tras pe linia moarta?
    Nu exista(eu nu stiu de existenta lor)nici un modul de amplificare nava pt cyborg?!
    Exista vreo logica in treaba asta?
    Ce sa faca un pilot cu o nava ca cyborg-ul fara amplifuri de nava?
     
    U.S.B.2013 apreciază asta.
  13. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    pentru cyborg am primit eu un amlificator de demage, dmg-xt 10, de 11% ( dar nu se simte) cred ca amlificatoarele de cyborg sunt f.rare.
     
  14. toate modulele sunt o mare minciuna.probati dmg.scutu .hp. cu module. soateti modulele si faceti din nou un test .nu e nici o diferenta
    am modul cu 29%hp pe orcus .care se spune ca se dubleaza. deci ar trebui sa am 58% hp fara nimic daca mai am si duble de hp care sunt 20% totalul ar fi 78% vorbesc de orcus ,care are 420% hp nava plus 78% ar trebui sa am 812hp.dar nu sare nici odata peste 700hp. deci vrajeala curata
     
    INVICTUS, BROSCOIUL și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    aici trebuie să fim foarte recunoscători big p-ului pentru modul nemaipomenit de ”transparent” cu care înțelege să trateze jucătorii cînd este vorba de noi implementări, implementări care nu fac altceva decît să producă mai multă confuzie în rîndul jucătorilor care se pot trezi că plătesc în euro pentru ceva nefolositor.
     
    **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** și INVICTUS apreciază asta.
  16. _basty13_

    _basty13_ User

    mare adevar graiesti
    nu mai este jocul care a fost odata
     
  17. Veneficus

    Veneficus User



    printre multe altele si asta...!!!
     
    styv86 și -*AIRFORCE*- apreciază asta.
  18. De dimineata pe globala 7,se formau trenuletele,cel putin HEJA,i-am prins cand erau in probe,nu erau multi si am reusit sa-i sparg.
    Dar maine....la revedere nava singulara si ostila clanului,mai ales ca sigur lucrul asta(trenulet),o sa il faca toate clanurile mari!!
    UN EVENT DE MILIOANE!!!
    De la an la an acest event e mai de c....!
     
    styv86 și Veneficus apreciază asta.
  19. _basty13_

    _basty13_ User

    astai ajutor de la doamne doamne
     
  20. styv86

    styv86 User

    Nu poți face nimic pe PVP din cauza celor care folosesc programul care controlează mai multe nave pe hartă ! Păi scrieți mai bine că acest event este dedicat celor cu trenuletul !