Feedback Temă de discuții - "Breșa Agatus"

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 28 Aug 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Asta e nimic . Pana azi la evenimentul vietii Labirintul Inghetat SYNC (boss) aparea in 3 minute de astazi dupa restart apare la ......surpriza peste 15 minute . Banuiesc ca cei care sunt protejati de BP si inclusiv staff-ul romanesc nu vor sa fie depasiti
     
  2. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Lasa-i ca sunt virusati cu ultimul val si inca nu s-au vaccinat contra '' omicron '' . :)
     
  3. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    bresa agatus ? asta este BOUTIQUE MAGIC :)))) depe fasia Gaza !!! :))))))) BP, ati facut o noua achizitie ? :))))
     
  4. Veneficus

    Veneficus User

    pe considerentul ca BP nu merita mai mult timp din partea mea am preluat...
    si voi oferi in continuare acelasi :


    ""Feedback

    : Impresia generală conform feedbackului privind actualizările.

    Pentru considerația cu care va fi examinat feedback-ul meu, iată ce cred, în primul rând, totuși, aș vrea să fac o premisă: nu știu la BP cum îi numesc, dar noi "oamenii" îi numim roboți, playere hands-free, automate și așa mai departe; eu, ca să fiu diferit de ceilalți, îi voi numi, de acum înainte, "utilizatori bionici".

    Ce activitate v-a plăcut în mod deosebit și care nu? Motivul?
    Să începem cu ce activitate nu mi-a plăcut în mod deosebit: prea mulți "utilizatori bionici" și dezinteres față de regulile* (de ambele părți?) pe care BP însăși ne-a forțat să le acceptăm.
    Atâta timp cât există continuarea acestei situații rele și deplorabile, nicio activitate (cu excepția uneia pe care o voi raporta la sfârșitul paginii) nu îmi va plăcea în mod deosebit.

    Ce dificultăți ați întâmpinat în timpul evenimentului? Prea rapid/ușor? Prea greu/lent?
    Imposibil de concurat împotriva "utilizatorilor bionici". Prea repede pentru ca oamenii să eticheteze extratereștrii pentru a finaliza evenimentul. Prea dificil pentru oameni să țină pasul cu "utilizatorii bionici".

    Evenimentul a fost interesant sau plictisitor?
    Eveniment interesant pentru unii ("utilizatori bionici") și plictisitor pentru alții (oameni). Mai mult decât plictisitor aș îndrăzni să scriu stresant și frustrant, evident că mă refer la ființe umane care nu au nicio șansă împotriva diverselor programe și nu sunt permise de CGC * (cel puțin GTC * pe care trebuia să le semnez obligatoriu).

    Ce s-ar putea face pentru a-l îmbunătăți? (Explicați-vă ideile în detaliu)
    Stimați domni, sunt foarte puține de explicat în detaliu aici: ștergeți definitiv conturile "utilizatorilor bionici" și aplicați (de ambele părți) regulile* elaborate de dvs.

    Cum vi s-au părut recompensele? Nou și interesant? Mereu acelaşi? Prea puțin pentru timpul/efortul necesar?
    Recompense slabe, ocazional unele recompense interesante, dar (exclusiv?) doar pentru prerogativa "utilizatorilor bionici". Pierderea timpului / efortului necesar pentru ca oamenii să se odihnească, spre deosebire de "ființele bionice" care sunt pe hartă 24 de ore pe zi (chiar și atunci când există atacuri DDoS și diverse probleme de conectare / acces la hartă).

    Ce premii ai fi râvnit? (fără exagerare)
    Premiul dorit (și sunt sigur că nu exagerez deloc) este să găsești hărțile jocului libere de toți "utilizatorii bionici".

    * Mă refer în special la regulile/TCG raportate în acest link
    https://board-it.darkorbit.com/threads/regole-di-condotta.2436/
    exact la paragrafele 1, 2, 3, 4, 4.1, 6, 6.1, 6.2

    NB
    Atâta timp cât există "utilizatori bionici" pe hartă, judecata mea asupra tuturor feedback-urilor pe care mi le cereți va fi întotdeauna aceeași: voi face doar un copy and paste pentru a nu pierde mai mult timp, având în vedere că multe cereri sunt ignorate sistematic.


    PS Fiind un copy and paste pot exista "divergențe" pe temele jocului, dar esența discursului este întotdeauna aceeași: "ființe bionice" pe hartă.""
     
    Modificat ultima dată: 16 Oct 2023
    gabighe, FRUMUSICA, Fr!Ng3_|)!v!$!0N și alți 3 apreciază asta.
  5. Veneficus

    Veneficus User

    bis!
     
  6. Ragnaros

    Ragnaros User

    BP ,respectiv DARKORBIT, nu poate exista fara boti.acestia aduc 90 % din profitul jocului.ce companie ar renunta la un asemenea profit?niciuna.punct.joci sau pleci , asta e raspunsul.
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  7. Veneficus

    Veneficus User

    virgula,
    de unde scoti procentele astea?
    ambele decizii sunt la latitudinea mea.
    eu aleg sa joc cand si cat vreau eu, GRATIS!
    spre supararea unora nu plec!
    da!
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  8. gabighe

    gabighe User

    Sunt cu totul de acord,nu inteleg cum au trecut atatia ani de cand exista aceasta problema si nu se face nimic,ar trebui sa ne gandim noi la solutii pe care sa le aplicam in joc astfel incat sa le facem viata mai grea pe toate hartile.
     
    BROSCOIUL, -Anunaky- și Veneficus apreciază asta.
  9. lucica

    lucica User

    baaa,altfel nu ai cum sa te exprimi,voi sunteti prosti sa va faceti??!!am activat bonusul vostru,cica 2 saptamani premium,dar am deja 3 seri la rand in care imi iau reconect nonstop.ptr cine era bonusl,ptr cei banati 3 zile banuiesc,ca ei sunt pe maimute in continuare si cresc in clasament iar eu scad.v-an negura orbitelor de jeguri.
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] și -Anunaky- apreciază asta.
  10. ALIGATOR11

    ALIGATOR11 User

    Ce sa facem cu eventul daca nu putem intra pe joc?
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.
  11. Simplu: NU MAI BAGATi BANI IN JOC!!

    Opriti aceste eventuri. Din cauza lor jocul se blocheaza. Azi 11 dec 2023 a fost TOTAL BLOCAT intre orele 17...20 cu mesaje de genul 502, 503, 504. La fel si ieri, la fel si alaltaieri.
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ], BROSCOIUL și -Anunaky- apreciază asta.
  12. Azi, intre orele 16:00-17:30 nu s-a putut intra din cauza unui blocaj total cu erori 502. 503. 504 (prin rotatie)
    Apoi, de pe la ora 19:30, a reinceput shmekeria cu blocajul hartii client: fereastra status conexiune ruleaza la infinit, harta nu vrea sa se incarce !!

    Ieri, intre orele 17:00-20:30 nu s-a putut intra din cauza unui blocaj total cu erori 502. 503. 504 (prin rotatie).
    Cu harta client nu mai stiu cum a fost deoarece ieri am renuntat sa mai joc.

    TOTI JUCATORII CINSTITI: nu mai bagati bani pentru cateva luni !!
    Daca aceste buguri sunt lasate sa se prelungeasca, prelungiti si voi acest tip de boicot !!

    Oare aceste bug-uri sunt ... intentionate?!?
    Remarcati va rog, ca momentul inceperii blocajului total cu erori 502, 503, 504 incepe la ore fixe !!.



    Spor la alte jocuri !!! ;) ;)
    Sasha​
     
    -Anunaky-, *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] și Veneficus apreciază asta.
  13. sasha_die_katze,man,bro..

    pe ce joci,ce terminal,recivier...?
    eu joc ..
    Nume
    彡VλŁÐEMλЯ彡ЯØ彡
    Statistică jucător
    Membru din: 30-08-2010
    Timp jucat: 10,749 ore
    Rang:
    Locotenent-şef
    Clasament: 1.38
    (-7.61)'''
    a-m jucat si pe eg2 ,2 ani,,, inainte de cele statistici enumerate
    nu a-m bagat nici un cent
    poi,sa zici
    Azi, intre orele 16:00-17:30 nu s-a putut intra din cauza unui blocaj total cu erori 502. 503. 504 (prin rotatie)
    Apoi, de pe la ora 19:30, a reinceput shmekeria cu blocajul hartii client: fereastra status conexiune ruleaza la infinit, harta nu vrea sa se incarce !!
    ...este,ceva individual,ce te afecteaza,pe TINE si numai pe tine...nu generaliza
    respect...
    Veneficus,
    BROSCOIUL,
    ĄMŮИ-ŖĄ

    •»мєтнα«•

    monika73

    _ΞNOLΛ-GΛY_

    si ceilalti,care,joaca,...
    ,,,...inpotriva celor, cu redbull


     
    -Anunaky-, Veneficus și sasha_die_katze apreciază asta.

  14. Multumesc de informatie, o sa verific.
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  15. Veneficus

    Veneficus User

    bis
     
    -Anunaky- și *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.
  16. Veneficus

    Veneficus User

    bis
     
    -Anunaky- și LASER_1 apreciază asta.