Suspiciunea pedepsește jucătorul ?

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de xenadark, 30 Oct 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. xenadark

    xenadark User

    De când se banează conturile de joc doar pe baza suspiciunilor unora sau după reclamațiile altora ? Nu se probează cele spuse , nu se verifică dacă este adevărat cele reclamate ? Zburdă programații liberi ca ” păsările cerului ” și nimeni nu-i mai sancționează . Deja 3 jucători au fost sancționați de așa zis ” pushing ” pe baza unor reclamații , cred că e timpul să vă aplecați domnilor Admini asupra problemei ?! De acest ” șiretlic ” zis ” pushing ” se folosesc anumiți jucători din clanuri adverse pentru a elimina de pe joc jucătorii pe care ei nu-i pot dovedii ! Trebuie să trimiteți mai departe cele sesizate că se continuă închiderea unor conturi pe nedrept prin această metodă folosită pe joc de anumiți jucători . Cei care fac reclamații o fac de pe conturi mici sau chiar de pe ale lor ( plictisiți de joc ) arătând de câte ori a fost bubuit și ca urmare omul se vede răzbunat și ”victima” cu timpul pierdut , bani aruncați aiurea pe joc ( amplificatoare , dublu la cutiuțe bonus , premium , amplificatoare de experiență și onoare 50% ) doar că un reclamant doar arată numărul de bubuieli ?
     
    BROSCOIUL și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  2. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    si ce ar trebuii sa arate?dar tu nu iti dai seama cand unul sta sa il bubui ca o sa te reclame?ai fii in stare sa il bubui pe unul pana te ia somnul,nu?asa va trebuie daca nu ganditi si va ia valul...
     
    .Talibanu. și Sorin[RO™] apreciază asta.
  3. COZMIN

    COZMIN User

    Citez : " Asta nu prea este problema mea. "
     
    omul.negru și xenadark apreciază asta.
  4. xenadark

    xenadark User

    Cum adică ? Păi trebuie să zbor pe lângă inamic fără să trag pe el că doar de asta jocul are trei companii adverse să ne ” bubuim ” nu ? ( și mai ales că este un membru cu război ) ...:rolleyes: Dar așa procedează pierzătorii care nu sunt în stare să lupte pe joc cu abilitățile lor naturale nu ajutătoare . Te reclamă și pac tu ești sancționat o perioadă și el satisfăcut dar cu contul de joc închis definitiv ( asta pățește răzbunătorul ) pe baza acestui motiv de ” pushing ” care a scăpat de sub control și mulți ” răzbunători ” ofticați se folosesc ! E corect așa ? o_O
     
    Modificat ultima dată: 31 Oct 2019
  5. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    unde vezi rutinatule ca ii tin eu partea sau iau apararea cuiva?pur si simplu i-am zis ca l-a luat valul si acum plateste pt asta.pot sa te fac si eu programat sau botist dar nu te fac...pt ca nu te cunosc...dar tu stii sigur ca eu folosesc ,nu e asa?
     
  6. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    chiar daca e pe bot, crap un jucator de 2-3 ori dupa care ma mut in alta harta. revin dupa o periada si il crap iar. daca stai si dai in el pana nu mai poti, risti sa fi reclamat. au patit-o destui, nu stiu de ce mai insistati atat.
     
  7. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    sunt de acord cu tine, dar cum au fost destui care au fost penalizati, prefer sa fiu precaut ca sa nu ma lupt cu morile de vant.
     
    BROSCOIUL și xenadark apreciază asta.
  8. Vorbesti aiurea ca sa ai ce face pana iesi din "pauza de joc", Domnii "Admini" se ocupa de joc, chiar si cei din zona report, iar in ceea ce priveste tara in care ti-a fost facut report pentru asa zisul "pushing" tin sa iti aduc aminte ca GLOBAL 1 este un multi server ce are un suport multi ligvistic evident pentru unii care sunt mai putin "scoliti" ca tine, iar ca sa iti explic cum functioneaza pushing-ul ar trebui sa citesti asa zisul C.G.C. inainte de a-ti da cu parerea pe forum, in el e specificat clar ca acest tip de sanctiune se aplica jucatorilor care incalca regulile de joc, se face o ancheta asupra actiunilor tale de joc in ultimele 20 de zile (quantum total de ore jucate) (matematica pentru P 60min x 20zile) si se constata actiunile tale in joc asupra altor jucatori, ce ai respectat si ce nu, iar daca ai primit aceasta sanctiune inseamna ca evident comportamentul tau in joc fata de ceilalti jucatori nu doar unul nu a fost intocmai corect indiferent de WAR sau alta companie. Faptul ca spui ca ai omorat de 3-4 ori un jucator si faptul ca ai primit aceasta sanctiune denota ca ai venit pe forum sa povestesti o minciuna, evident report-ul facut la adresa ta a fost incarcat suficient de mult cu screenshot-uri si log-uri doveditoare in ceea ce priveste actiunile tale. Culmea ca stiu povestea si nu fac parte din nici o tabara cum se face ca "fata" VRN-ului nu este vazuta deloc bine de catre asa zisii "conationalii" tai care cam toti afirma perversitatea clanului din care faci parte? Inclusiv alte clanuri straine discuta despre clanul vostru drept fiind unul suficient de mincinos si pervers, revenind la discutia despre "pushing" si sanctiunea ta si afirmatiile facute, tin sa iti aduc aminte ca nu toti sunt utilizatori de "programe" poate ZIC POATE nu sunt sigur de asta, dar poate unii sunt foarte dependenti de joc, ceea ce ii scuza putin in ceea ce priveste activitatea lor constanta pe joc, nu toti au munca ca tine sau ce stiu eu, asta nu-ti permite sa judeci actiunea unui jucator drept fiind una "trisanta" fata de joc prin intermediul asa ziselor programe etc.
    Parerea mea din cate am inteles pana acum este ca, greseala sta de partea ta, doar din rezultatul oferit de catre suport.
    Meriti sanctiunea nu pentru cele intamplate recent ci pentru toate actiunile tale facute in joc care ar fi si alea.
    Daca tot iti spuneam de C.G.C. faptul ca ai fost pus sub sanctiune te-a bagat in vizor pe viitor.
    Te invit sa citesti forumul si regulile jocului incat sa nu te trezesti fara cont maine poimaine.
    Concluzie printr-un citat: "La modul cel mai simplu, sinceritatea ar putea fi înţeleasă ca fiind corelaţia deplină dintre vorbele si faptele cuiva. Cu alte cuvinte, este sincer doar acela care face ceea ce spune şi spune ceea ce face." - Juliana Mallart
    Ca sa fie pe intelesul tuturor, invatati sa nu mai veniti pe forum sa va plangeti ca ati fost pedepsiti pe drepte in baza actiunilor voastre.
     
  9. Cosmin nu vreau sa iti fur timpul pretios. Mergi mai departe.
     
  10. xenadark intelectul tau este mult sub limita pentru a intelege contextul general al jocului si regulile ce il formeaza.
    Daca ai avea putin timp te-ai duce sa citesti atent regulamentul sa vezi ca esti vinovat tu.
    Cat ceea ce priveste pe "reclamant" nu a primit nici un "temporary ban" ci doar un -30% experienta si onoare.
     
  11. COZMIN

    COZMIN User

    [_.~DucA~._] TS : 35.246.233.167:9984. Eşti invitatul meu la o discuţie deschisă.
     
  12. Multumesc pentru invitatie dar nu sunt utilizator de TS3. Tot aici mai la o poanta mai la una mai la alta.
     
  13. COZMIN

    COZMIN User

    Îmi exprim dorinţa în a vorbi cu tine, spune-mi modelitatea şi promit că fac tot posibilul să purtăm o discuţie. Mulţumesc anticipat.
     
  14. xenadark

    xenadark User

    Deschide o postare nouă în care nu ai decât să povestești ce vrei ! o_O
     
    omul.negru și Veneficus apreciază asta.
  15. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Mai Duca, daca asa de bun esti, spune-mi si mie de cate ori sa schimbat cgc-ul pana acum !
     
    _ΞNOLΛ-GΛY_, Veneficus și xenadark apreciază asta.
  16. omul.negru

    omul.negru User

    Hei, DUCA,,, ai vazut unde dai si unde crapa ????? si daca vrei sa raspunzi atunci sa deschizi alta tema !!!!!!!!!!!!!!
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. True5.1

    True5.1 Guest

    Tema inchisa!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.