Solicitarile suportului

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de SerioslyPlayer, 30 Oct 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Salut,
    De o saptamana incerc sa-mi deblochez contul inchis dintr-o "tampenie".
    Am facut o gramada de supporturi, dar fara rost.
    Un individ pe nume Florin mi-a spus ca sa pot debloca contul sa-i dau date despre cont.
    "<<<< MOD EDIT: Corespondenţa schimbată cu suportul jocului este şi va rămâne confidenţială!!!>>>"
    I-am trimis individului datele de cont si acesta s-a repetat ca datele sunt incomplete si incorecte.
    "<<<< MOD EDIT: Corespondenţa schimbată cu suportul jocului este şi va rămâne confidenţială!!!>>>"
    Asadar imi spune si mie cineva de ce aceste persoane nu vor sa te ajute?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Oct 2014
  2. Dacă răspunsul suportului a fost că datele transmise de tine sunt incomplete, mă îndoiesc să îţi dau crezare cum că le-ai transmis exact toate documentele şi informaţiile solicitate în acel răspuns de la suport!

    Ajutorul, mai ales în astfel de situaţii, nu se acordă după ureche, în sensul că dacă furnizezi un userID sau un e-mail, gata, tu ai dat informaţiile!

    Ia un creion şi o hârtie şi bifează ce ai trimis şi ce n-ai trimis din informatiile solicitate:


    1. Raportează furtul către organele locale .... l-ai raportat?!

    2. Te rugăm scanează această plângere ... ai scanat plângerea făcută către poliţie şi ai trimis-o către cei de la suport?!

    3. Te rugăm să ne oferi informații detaliate referitoare la contul de joc, incluzând:

    - ce username-uri ai folosit în trecut pentru acest cont; ....ai informat?!
    - ai modificat adresa de mail în trecut? Dacă da, ce adrese de mail ai mai folosit? ....ai informat?!
    - contul a fost suspendat în trecut? ....ai informat?!

    4. ...să ne pui la dispoziție o copie scan a facturii de telefon ... extraselor bancare. ...ai transmis aşa ceva către suport?!

    5. Te rugăm să ne menționezi ultima adresă de e-mail pe care contul de joc a fost
    ...ai transmis aşa ceva către suport?!

    6. Trimite-ne o copie a buletinului sau pașaportului personal (incluzând poza, seria și
    numărul actului prezentat). ...ai transmis aşa ceva către suport?!

    7. Nu în ultimul rând menționează noua adresă de e-mail pe care contul ar trebui să fie
    înregistrat. ...ai transmis aşa ceva către suport?!
     
  3. Domnule eu i-am oferit individului toate informatiile inafara de plangere (logic deoarece nu mi-sa furat contul ci a fost blocat din cauza cuiva care a trimis support ... ) iar acesta a spus repetat nu este "CITET, LIZIBIL, CLAR si COMPLET." As putea sa va arat ce am scris dar nu as dori sa vada alte persoane datele despre contul meu.
     
  4. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest


    Din pacate pentru tine, orice astfel de discutii pe care ai incerca sa le ai pe forum, nu iti vom putea oferi nici un ajutor, intrucat nu tine de atributiile noastre. Aceste discutii le tii doar cu suportul.

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.