Sugestie Skylab seprom

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Gabi, 6 Apr 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriti ca timpul de marire pentru skylab-seprom sa fie marit?

  1. Da, marirea vitezei de regenerare la seprom m-ar ajuta.

    59 vot(uri)
    95,2%
  2. Nu, nu vad niciun avantaj.

    3 vot(uri)
    4,8%
  1. Gabi

    Gabi User

    Pentru majoritatea jucatorilor seprom-ul este ceva esential cand vine vorba despre porti/misiuni/pvp, adica este de nelipsit.
    Problema este ca de-a lungul timpului jocul a evoluat mult, au aparut porti galactice noi, npc-uri noi, nave noi s.a.m.d. , insa ce nu s-a schimbat este skylab-ul care nu mai este suficient pentru necesitatile unui jucator de acum.
    De asemenea, probabil multi au auzit de bug-ul prin care multi jucatori au obtinut milioane de seprom doar din cateva click-uri, insa cine a profitat de acest bug nu poate fi identificat, lucru care nu este corect fata de ceilalti jucatori.
    O solutionare a acestor probleme ar fi extinderea skylab-ului, in sensul capacitatii, insa nici acest lucru nu ar fi folositor ptr. jucatori deoarece timpul de asteptare ar fi acelasi, si totodata nu poti trimite o cantitate mai mare de 9.000 de unitati pe nava.
    Asadar, solutia pe care o propun este de a micsora timpul de asteptare pentru refacerea resurselor in skylab, de exemplu prin injumatatirea lui, astfel incat jucatorii sa-si poata trimite mai des transporturi din skylab.
     
  2. Ideea ta e foarte buna insa, din pacate cei ca noi nu sunt bagati in seama...am jucat in 2012,dupa care m-am lasat si m-am reapucat in 2017 pentru 10 luni de acest joc.A fost jocul copilariei mele,multe amintiri frumoase,insa din pacate compania care il detine sau cea care la preluat nu s a mai ocupat de el si in timp s a ales praful...te trezesti ca apar 4 nave langa tine din senin...te trezesti ca iei damage,desi nu e nimeni langa tine...dai de jucatorii full care dau cu 300K s.a.m.d.Doar cei care mai baga multi bani in joc se mai distreaza,insa noi...pe noi ne-au izolat si asa s a ales praful de acest joc,deoarece majoritatea au plecat.
     
    mobob, Tibles și ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  3. mobob

    mobob User

    Refa aceasta tema acolo unde ii e locul (la topicul "actualizari si idei"),si in mod corespunzator.aici va fi inchisa si starsa imediat ce o sa o vada un moderator.
     
  4. sau, cu un pic de bunăvoinţă, o poate muta domnul moderator, că nu-i o crimă să nu ştii ! ;)
     
  5. mobob

    mobob User

    Nu e vorba doar de mutat. exista o procedura bine stabilita vis a vis de cum se fac propunerile pentru actualizari.si asta trebuie sa o faca initiatorul ei.
     
  6. Gabi

    Gabi User

    Nu am știut inițial unde să postez această propunere, am gândit-o drept o "problemă generală" și m-am gândit să o public aici.
    Dacă îmi puteți da un sfat cum să transfer postarea în secțiunea corespunzătoare v-aș fi recunoscător.
    În altă ordine de idei, dacă ideea e apreciata de dezvoltatori, poate să vina ea de oriunde, chiar și de aici, altfel poate fi postată ea pe prima pagină și ignorată total dacă asta vor dezvoltatorii.
     
  7. O solutie viabila ar fi sa apara un element nou (ex.MAGMA) care sa aiba 75% upgrade lasere si ar echilibra cei care au milioanele de seprom .
     
  8. aici ai să găseşti regulile pe care trebuie să le respecţi şi locul unde trebuie să postezi atunci cînd vrei să creezi un sondaj. fă un sondaj nou dar citeşte cu atenţie şi respectă întocmai acele reguli rigide !
     
  9. cei care au milioane de sepron se folosesc de buguri!!!!! din pacate pentru majoritatea sunt prinsi pentru folosirea acestor buguri... si trebuie sa ''plateasca'' aceasa fapta( ori prin banare, ori prin stergerea de echipament, numai ei stiu....) ,
    in rest munciti tata, nu totu vine pe tava