Suport Sistemul anti-buti se aplica si la jucatorii normali

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de ĹŸÑĶĭŇǷȀȒǩ, 3 Noi 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Am jucat azi aprox 2-3 ore si deja a inceput sa-mi scada uridiumul din reward-ul de la npc,ce prostie e asta? Am inteles ideea cu sistemul anti-buti sau cum vreti sa-i spuneti,dar asta e o mare prostie ca se aplica si pe jucatorii casual :)
     
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Vom transmite mai departe pentru verificare.
     
  3. omul.negru

    omul.negru User

    si problema SKYLAB-ului cand o transmiteti ?
     
    Nikthunderbolt apreciază asta.
  4. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Este transmisă. Până la rezolvare, în acestă temă se discută despre acest lucru și se pare că există și o soluție.
    Cu plăcere!
     
  5. @Althea vreo sesizare care,totul merge corespunsator?:)
    o sa astept raspunsul asta sa stiu daca mai are rost sa joc sau sa trag jocul pe dreapta doar pt motivul ca nu se face nimic si nu puteti sa dati ban la niste buti
     
    Modificat ultima dată: 5 Noi 2019
  6. ships83

    ships83 User

    ma poate ajuta cineva,,de ieri nu ma pot conecta pe server AG1 pe pagina principala totul este negru dau start si nu se incarca ramane blocat,daca se poate face o verificare pe america global multumesc.......
     
  7. xenadark

    xenadark User

    Da vezi să nu ! Eu am primit ban de pe urma unui care stă pe but 24/24 h nemulțumit că l-am bubuit pană nu mai luam nimic de pe el și am fost banat 14 zile că asta e , nu trebuie să mai bubuim...dar contul meu de joc a fost închis 14 zile , dar programații zburdă liberi non-stop !
     
  8. omul.negru

    omul.negru User

    ramane complet negru sau ati apar date se logare pe parte stanga ?
     
  9. eu personal nu mai deschid jocul pana nu primesc raspuns pt ca mi se pare penibil sa ''persecute'' jucatorii curati pt niste boti.
     
  10. Stai linistit ca nu-ti simt lipsa, mai bine renunta la tine la mine la x ,y decat la automati
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  11. Si am inceput cam asa ,(observati diferentele de ora)
    06.11.2019 - 19:39
    [​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Mordon.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 19:39[​IMG]Ai primit 20 puncte de onoare.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 19:39[​IMG]Ai primit 3584 PE
    [​IMG]
    06.11.2019 - 11:32[​IMG]
    [​IMG]
    06.11.2019 - 11:32[​IMG]Regulator de fascicul axion a fost dedus de 5 ori (5)
    si am terminat asa

    06.11.2019 - 22:12
    [​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Blighted Gygerthrall .
    [​IMG]
    06.11.2019 - 22:12[​IMG]Ai primit 45 puncte de onoare.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 22:12[​IMG]Ai primit 8422 PE
    dar omul mai ia si el pauza , mai fumeaza o tigara ... etc

    06.11.2019 - 21:27
    [​IMG]Ai primit 10528 PE
    [​IMG]
    06.11.2019 - 21:27[​IMG]Ai primit 56 puncte de onoare.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 21:01[​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Kristallin.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 21:01[​IMG]Ai primit 40 puncte de onoare.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 21:01[​IMG]Ai primit 7168 PE
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:59[​IMG]Immunizer CPU a fost dedus de 1 ori
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:58[​IMG]Poarta Zonei de carantină terminată.
    sau mai face o bataie ...

    06.11.2019 - 20:48
    [​IMG]Ai împuşcat astronautul (-D-R-O-N-) (MMO).
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:46[​IMG]Immunizer CPU a fost dedus de 1 ori
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:43[​IMG]Astronavă reparată.
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:13[​IMG]Ai fost distrus de utilizatorul Yazan (EIC).
    [​IMG]
    06.11.2019 - 20:12[​IMG]Articol obținut: Aliaj hibrid
    Si aici vine socul , wtf imi zic de ce iau 120 uridium de la un Blighted Kristallon , si de la un
    Blighted Gygerthrall 19 uridium pe cand recompensele sunt mai "mari" !
    06.11. 21:51 Navă de extratereştri nimicită. + 120 U(06.11.2019 - 21:51
    [​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Blighted Kristallon .
    )
    06.11. 21:50 Navă de extratereştri nimicită. + 19 U(06.11.2019 - 21:50
    [​IMG]Ai distrus o navă de alieni de tipul Blighted Gygerthrall .
    ) , si imi aduc aminte de noul introdus Sistem anti-bot ! Deci daca petrec 2-3 ore la facut npc`uri pe harta sau una , doua Quarantine Zone sunt considerat but , hmmm , in situatia de fata mai ca as fi tentat sa devin unul !
    Adica cu alte cuvinte voi , la propriil vostri jucatori le spuneti cam asa : Chiar daca aveti Premium , Rabat , Duplicator de cutii (pe care le`am cumparat tocmai ca sa jucam) sau ce aveti voi pe contul vostru(care de fapt nu sunt ale noastre , tot ale companiei sunt !) nu trebuie sa exagerati cu timpul petrecut pe joc , 1 ora , maxim 2 si cam atat , ca va taiem din castiguri , avem accize , TVA`uri si noi ... si uite asa am ramas profund impresionat de penalizarea mea , restrictionarea mea , pentru ca altfel nu`i pot spune , am dat log`out injurand si prima picatura de lapte pe care a supt`o cel ce a debitat ,aprobat si pus in functiune prostia asta ! Sper sa primeasca si el(sau ei) ce merita !
     
    Veneficus, Hideous_Hog, INVICTUS și alți 3 apreciază asta.
  12. Stai tu linistit ca automatii sunt oamenii lor si aia nu sunt afectati, noi astia care latram pe aici ne baga pumnul in gura, da cu biciul daca ridicam putin capul sa tacem din gura STAPANII baneaza si sterg postari chipurile ca asa vor ei Citez un moderator/admin de forum "Nu avem obligatia sa dam (socoteala) detalii de ce am banat pe cineva" Nu prea sunt interesati de amicii lor care te click-uie de la distanta ca....de astia au undite mai lungi, si daca le arati video sau printuri nu sunt valabile, doar ce fac STAPANII este valabil.
     
  13. @Sorin[RO™] numai niste dobitoci se pot gandi la asa ceva,ei nu inteleg ca nu mai pot elimina automatii din joc,i-au lasat sa fie in top pe toate serverele :) practic au spus tuturor ''BUTATI" va lasam cat vreti voi!
    Jocul asta merita mai mult,ideea e superba,cei care detin jocul sunt VARZA!
     
  14. pai cel mai bine sa cumparam si noi un bot de 2 lei si sa joace nava non stop, asa poate vor fi fericiti astia de la bp, pentru ca mai nou sa fi curat pe joc esti luat in ras si esti privit ca un ciudat, felicitari bp ca incet a ti transformat jocul asta intr-o adunatura de zombi
     
  15. N-ati inteles..si-au terminat misiunile..au stopat botul ...doar ca-i incurca jucatorii corecti...si-atunci aplica sanctiunea pt toata lumea egal indiferent de tipul de utilizator...(stiu-niste comunisti dom”le)...mai nou esti bot daca incerci sa faci o misiune care tine mai mult de o ora...eu sunt sigur ca nu fac parte din ceata miseilor,dar smintitii ce sa vezi? Nu si nu ...
    Cum nu vii tu, Ţepeş doamne, ca punând mâna pe ei,
    Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
    Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,
    Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni!

     
    Veneficus, INVICTUS, Hideous_Hog și alți 5 apreciază asta.
  16. maaa astia de la BP faceti ceva cu botisti nu se poate asa ceva nu se poateeee, pai nu mai poti sa faci un npc pe orce harta ca vin si il iau de sub nasu tau, faceti ceva ,faceti ceva, in loc sa fac misiuni sau npc alerg botisti in portal ca sa ma lase in pace sa pot face un npc pai va bateti joc de noi .faceti ceva pentru dumnezeu joc de 10 ani dar ce vad acum e dezastru, dezastru
     
  17. n-ati inteles inca , ca BP nu mai poate stopa fenomenul BOT?ei au introdus o ,,gaselnita'', cica, diminuarea trisorilor, doar ptr a lua ochii acelor putini jucatori corecti care mai sunt. nu mai au ce sa faca contra lor,d e banat nu pot, ptr ca sunt aducatori de bani, asa ca, impacati-va cu ideea .
     
  18. styv86

    styv86 User

    Să fim serioși !? Au banat recent acum unul cu 2 stele de pe EG1 și tu zici că nu banează ? Dar ști cum banează ? Respectivul pe program de făcut npc-uri este bubuit de o navă mică ajutat de alții să-l bubuie mai repede , ăsta cu nava mică fuge repede la suport și reclamă că uite domnule mă autodenunț ! O altă fază capcană în care am fost și eu prins : Eram pe 5-2 în trecere spre 5-3 ( am uitat să las o navă mică acolo pe 5-3 ) , am văzut pe un inamic de la mmo din război . Am zburat către el și am început să-l bubuiesc cu gândul că va pierde dronele ( respectivul era pe program de făcut npc ) , am tot bubuit la el până am renunțat că nu mai aveam timp de joc să stau ...A doua zi surpriză , contul de joc a fost suspendat 14 zile și cu exp și onoare luate 30% din cât aveam :mad: Nu era de contul de joc , era vorba de banii pe care i-am investit , timpul meu pierdut etc...etc... Dacă nu vor schimba regulamentul cu așa zisul pushing , cât de curând vei trece și tu prin așa ceva ( sau nu ) . Dar deja sa ajuns prea departe cu această metodă în care cad mulți ! Deci se banează , dar prin astfel de metode necinstite :mad: