Bug Sistem de licitaţie nefuncţional

Discuție în 'Probleme generale' creată de aalex41, 18 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. aalex41

    aalex41 User

    A astazi intre orele 3:10 -5:10 am incercat sa cumpar o drona iris cu 7.5milioane credite si un scut Bo2 cu 4milioane credite si un motor g3n 7900 cu 1.2 milioane credite ,si am observat la sfarsitul licitatiei ca nu am primit niciun "imbox" cu mesajul ca am castigat si nici suma respectiva de credtite nu am primit-o. Sper din tot sufletul ca se va remedia aceasta problema . Nume in joc : aalex41 ,Server europa globala 6 . Multumesc!
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Ca sa primesti trebuie sa ai bifat email de confirmare
    [​IMG]
    Daca nu ai primit creditele inseamna ca ai castigat acele iteme, daca esti sigur de ceea ce spui contacteazai pe cei de la suport, doar ei te pot ajuta.
     
  3. Aceasi problema si la mine. Am licitat in jur de 80 milioane pe mai multe CPU si nu am primit nimic, nici credite nici CPU-urile..
     
  4. ^^jax20^^

    ^^jax20^^ User

    la ora 19.05 am licitat 70 mil credite pe bostere.nu le-am castigat dar nu am primit creditele inapoi.eg3
     
  5. pff..si eu la fel..140 mil pentru bosteru de dmg..
     
  6. aalex41

    aalex41 User

    Stiu Bismut mersi oricum ,dar ... nu e problema de la confirmare .
    Si stii cumva cum as putea schimba emailul ,ca am un cont cu un email care nu ii mai stiu parola si as vrea sa pun contul pe emailul meu actual
     
  7. dady77-7

    dady77-7 User

    Salutare,ce se intampla cu,creditele de la licitatie,de nu mai apar nici ele,nici obiectele pentru care am licitat.Mi s-a intamplat de 2 ori astazi. EG6
     
    Modificat ultima dată: 18 Ian 2017
  8. aproape 400 milioane am licitat si nu am nici itemele nici creditele , si sa faci 400 mil nu este usor , ce se intampla?
     
    špïη†εςα†⊕ruL apreciază asta.
  9. la fel este la licitatie si pe EG.5,am licitat si nimic,singurul lucru unde apare ca am licittat este in sectiunea uridium-bilant pe ce anume am pus,dar de primit nimic.
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    aceeași problemă și pe eg4 și, bănuiesc că pe toate serverele.
    se pare că bp duce lipsă de credite și a hotărît să le obțină de pe conturile jucătorilor :)

    eu zic să nu mai liciteze nimeni pînă nu avem confirmarea că cineva mai și primește ceea ce a cîștigat la licitație !
     
  11. Problema persistă, la ora 6:10 - ora server.
    Se poate vedea când a început, dând click pe <ISTORIC>.

    Cred că BP vrea să ne facă să consumăm uridium pe ceea ce, până de curând, se putea obtine cu credite, de la licitatie ;)
    ... sau ne pune să ne vedem mai des pe hărti la vânat npc-uri si jucători ;);)

    O zi bună,
    Oscar_The_Owl
     
  12. Veneficus

    Veneficus User

    aceasi problema si la mine.
    nici credite si nici ce am castigat la licitatie...
    ultimul istoric al licitatiilor care poate fi accesat pe EG4 e din data de 18.01.2017 ora 12.40
     
    Modificat ultima dată: 19 Ian 2017
  13. aceeasi problema pe eg7....
    ID :168597302
     
  14. Problema este cunoscută şi afectează toate server-ele de joc.

    Pt. a putea grăbi identificarea problemei ar fi de ajutor să raportaţi userID, server, suma licitată şi pe ce anume s-a licitat.
     
  15. sancariuc

    sancariuc User

    Astazi dimineata am licitat pentru generator de speed si cel de scut...aparent am castigat..dar nu am primit generatoarele si nici creditele inapoi. ce este de facut??
     
  16. freakaD.D.

    freakaD.D. User

    am bagat la licitatie pt iris si nu am primit drona si nici creditele?id:92926610
     
  17. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Scrieti la suport, aici nu te poate ajuta nimeni. si eu am licitat si nu am primit creditele inapoi si am scris la suport
     
  18. Deoarece sistemul de licitatie este blocat de 20 de ore.
    Pe toate serverele !

    Se poate verifica la ISTORIC.
    De asemenea, se poate vedea in jurnalul de bord că nu se primeste nimica, iar in HANGAR se poate vedea că articolele câstigate nu intră in inventar.

    Există deja un subiect deschis pe această temă.
     
    • 19.01. 03:54 Oferta înregistrată - 6,530,000 C.
    • 19.01. 03:54 Oferta înregistrată - 35,220,000 C.
    • 19.01. 03:54 Returnare ofertă licitație (Amplificator de regenerare scut) + 6,510,000 C.
    • 19.01. 03:54 Oferta înregistrată - 6,510,000 C.
    • 19.01. 03:53 Oferta înregistrată - 6,510,000 C.
    • 19.01. 03:53 Oferta înregistrată - 1,510,000 C.
    • U.I 66009398 EG.5
    • nu e o suma mare dar ...poate va este de ajutor ca sa se remedieze problema
     
  19. sancariuc

    sancariuc User

    nu stie unde e suport-ul..un link ceva sau o poza te rog??