Sfaturi va rog.

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de CanTBeStopped27, 20 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut, pai am nevoie de ceva sfaturi pt ca nu stiu ce sa mai fac.. Detin lvl 12 la acc ,Goliath ,3 lf3si restu lf2 ,Rocket Launcher Hellstorm2,Gen scut B02 si A02 +Gen de viteza 7900,7 drone flax si 1 iris full lf2 si pe drone, si un pet lv3 Auto-collect module si protocol cu +1% dmg la lasere... si avand toate aste nu stiu ce sa mai fac.. ca sa devin mai bun dati-mi un sfat va rog.
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Încearcă să faci cât mai multe misiuni pentru a ridica P.E.T.-ul la nivelul 8 după îți cumperi auto-looter nivel 3 și stai la cutii, cu primul uridium ce îl scoți cumperi 2 radare nivel 3 să ai raza mai mare, după treptat începi sa deschizi câte o cameră la protocoale si sa cumperi Protocoale de recuperare nivel 3. Dacă te înduri sa cumperi un duplicator pentru a strânge uridium si extra energii de 2x mai mult imediat îți faci nava UFE :)

    P.S: Eu am început un cont pe ideia asta și sunt foarte mulțumit, am doar 400 ore jucate și dețin 10 drone nivel 16 , 10 havoc , 25 LF-4 , 28 registru +300 chei de prada si multă muniție.
     
    CanTBeStopped27 apreciază asta.
  3. mobob

    mobob User

    fara comentarii aici,asta e solutia ideala. cu mentiunea ca,pentru a obtine maxim de randament din strategia descrisa mai sus,ai nevoie in primul rind de o nava rapida...preferabil spearhead,si sa o echipezi complet cu motoare 7900,cu promeriumul aferent pe ele (deci vezi nu neglija dezvoltarea skylab-ului)
    locul perfect pentru cules il reprezinta harta pvp a companiei proprii,cu exceptia eventurilor in care sint cutii bonus speciale...preferabil sa fii camuflat,si sa ai pus pe o comanda rapida un cpu de salt in baza proprie (jp02)...tot ce ai de facut este sa te tii departe de punctele rosii care apar in vecinatate...daca vezi ca se tine dupa tine,pur si simplu sari in baza,sau incerci sa scapi folosind abilitatea de camuflaj absolut a navei spearhead
     
    Modificat ultima dată: 20 Feb 2016
    CanTBeStopped27 apreciază asta.
  4. Merci pt sfat ^^..dar deja primesc la misiuni sa distrug player-i inamici si nu prea pot avand in vedere ca majoritatea pe care ii intalnesc is cu full lf3-4 si full drone iris,Zeus,Apis.. si in comparatie cu mine .... dar mai primesc cate o misiune sa distrug cate 5-10 Sibelon sau 15 devolarium.. dar cu greu termin si misiuniile alea din 2 motive.. 1.Pt ca imi cer prea multi sa distrug;2.Pt ca ma intersectez cu alti playeri din alte companii care ma ataca si deobicei omoara.
     
  5. mobob

    mobob User

    pai da...ideea e ,inainte sa te bati,ai nevoie de o bita zdravana....si noi despre asta vorbeam...ai nevoie de echipament ca sa poti sa faci fata pe harti...echipament pe care il cumperi cu uridium...uridium pe care il obtii fie cu bani (daca ai vre-o ruda bancher) sau din joc..
    cantitatea de uridium pe care o poti obtine din npc-uri sau misiuni e foarte mica ,la echipamentul pe care il ai tu...deci ramine varianta culegerii lui din cutiile bonus....
    si aici revenim la postarile de mai sus....
    PS
    in ce priveste partea cu distrusul inamicilor la misiuni...asta o sa o faci mai tirziu...in primul rind echipeaza-ti calumea nava si registrul pilot.
     
    CanTBeStopped27 și LASERSMART apreciază asta.