Server pentru nou venit

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Balmoon`O.O, 17 Feb 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Am jucat acum ceva timp DO pe gobal eur 7(am inceput cand s-a deshis si m-am lasta undeva dupa ce au aparut noile dropne)... Din pacate nu mai gasesc vechiul accont, asa ca voiam sa intreb care ar fi cel mai bun server sa incep din nou?

    Ma intereseaza sa fie mai multi playeri si sa nu fie toate fartile goale 24/7 , daca sunt si jucatori care fac grupuri e si mai frumos:))
    Am auzit ca : Ger1 ; GE1 ;GA1 sunt cele mai populate...
    Probabil ca pe Ger1 n-am ce cauta ca nu stiu germana , pe GA1 s-ar putea sa fie problema cu lag (puteti infirma asta daca stiti...)

    Mi-ar mai ramane sa aleg intre GE1 si GE7 , presupun si ca ge7 va fi destul de gol dar macar diferenta de pret la iris/lf3 si bo2 va fi de 5 ori mai mica... Asa ca vine intrebarea mea , se merita sa joc pe ge1 sau doar imi complic existenta ? vor fi mai multi playeri si poate mai usor sa cresc sau chiar dimpotriva?
    Sau puteti sa-mi recomandati alt server?
     
  2. relax

    relax User

    Eu ti-as recomanda sa iti gasesti ultimul acc(in cazul in care era ceva mai dotat) pentru ca e destul de greu sa o iei de la 0, chiar si pt un jucator experimentat, cere ceva munca, timp, bani. Cat despre un server pe care sa joci.. nu stiu, toate sunt cam la fel(pe unele mai multi, pe altele mai putini).. dar si persoanele de acolo conteaza. Dupa parerea mea pe un server cu multi jucatori ar fi destul de greu in cazul in care joci pe cont propriu(fara prea mult ajutor de la altu jucatori) deoarece multi din ei vor fi UFE deja, iar majoritatea cam strica jocul pentru cei "mici"
     
  3. Da acontul vechi era un FE (fara pet si cu maxim 10-15 pp)
    Dar avand in vedere ca am jucat undeva in 2010-2011 si nu mai stiu nume, email si nici n-am de unde sa gasesc id cred ca am sanse exact 0%.
    Acum intrebarea era daca se merita mai bine sa incep pe GlobalEur1 sau 7 , pe toate serverele sunt UFE. Considerand ca nu cunosc pe nimeni si doar cu cine ma voi intalni cat ma voi juca.
     
  4. relax

    relax User

    Normal ca pe toate serverele sunt UFE ca doar nu vrei sa aiba toti flaxuri, dar daca pe un server sunt mai multi jucatori asta nu inseamna mai multi UFE ? Zic si eu, deci tu alegi dupa modul in care vrei sa joci, cati bani vrei sa cheltuiesti, cat timp vrei sa pierzi. Nu iti poate recomanda nimeni ceva care pe urma s-ar putea sa nu-ti placa, pentru ca nimeni nu stie chestiile ce le-am enumerat eu, decat daca spui tu, si nu cred ca ar avea rost.
     
  5. mai mult m-ar interesa sa am cu cine sa ma joc , nu vrea sa stau si sa joc singur :))
     
  6. relax

    relax User

    Nicaieri nu esti singur ":))" depinde doar de cele ce le-am expus mai sus in alegerea unui server pt un jucator care stie despre ce "discuta" in acest joc.
     
  7. Balmoon, iti recomand sa intri pe eg1 si sa cauti clanul Nr1. Sau daca mi se permite, pot sa imi las aici niste date de contact ca sa iti dau niste sfaturi personale. :)
     
  8. Ai o secţiune a forumului dedicată unor astfel de acţiuni, Clanuri. Acolo poţi utiliza datele de contact ale clanului şi nu datele tale de contact, personale.