semprom

Discuție în 'Probleme generale' creată de motanu_1990, 24 Ian 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. imi poate spune si mie un admin de ce nu mai pot trimite semprom pe lasare?in rest pot pune pe rachete si scut dar nu ma lasa pe lasare.e o problema sau iar a facut ceva do si noi aflam dupa?
     
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Astăzi a avut loc un sync ce a adus câteva modificări. Te rog să citești aici:

    https://board-ro.darkorbit.com//threads/sync-24-01-2019.99266/#post-862929
     
    Veneficus și styv86 apreciază asta.
  3. O mare intrebare pentru admini......... Cum pot sa scap de sepromul pe care l-am trimis pe nava si nu pot sa-l pun pe lasere, scuturi si drone. Am murit de 5 ori si nu scade sepromu cargo-ul navei. Am ramas cu cargo full si nu ma pot sa colectez resurse de la npc ca sa termin o misiune de colectare. Am trimis seprom inainte sa se faca anuntul. Se poate sa-mi scada sepromu din cargo-ul navei?
     
  4. COZMIN

    COZMIN User

    Pune pe rachete 1 promerium şi pe urmă schimbă cu seprom. ( o modalitate care nu te va afecta aşa de mult )
     
  5. cradu78

    cradu78 User

  6. raspuns gresit!!
     
  7. COZMIN

    COZMIN User

    "raspuns gresit!! "
    Maniac !!! ( o modalitate care nu te va afecta aşa de mult )
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 24 Ian 2019
  8. Inca o metoda de ingradire ..sa va fie rusine.De cei care buteaza si folosesc tot felul dde prosti nu va ocupati,poate eu imi dau transpoarte de seprom ca nu am timp sa ma joc decit f rar care era prb. ca adunam seprom pe lasere ? mai e putin si no sa putem tine nici x4 mai mult de 10.000...o sa ajungeti sa va jucati voi admini,moderatori si dezvoltatori intre voi.
     
  9. oneplayer

    oneplayer User

    • Update (upgrade/actualizare): noi limite pentru lasere, rachete, generatoare, scuturi. Din motive tehnice, limita de upgrade a fost redusă la cantitatea de 1.000.000 (un exces de stive pentru resurse în rafinare cauzează probleme).Cum ar veni asta??? Ce va deranjeaza daca eu joc de cativa ani si daca de vreun an si jumatate intru zilnic numai ca sa pun seprom pe lasere sau la scuturi si sa iau recompensa zilnica?Am si cont in care am bagat mii de euro si nu mai joc pe el de vreo doi ani.De ce se intampla astea.Ce nu i bine???
     
    INVICTUS apreciază asta.
  10. Ce rost sa mai trimiti seprom daca nu mai joci pe el de doi ani? :))
     
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    sunt în aceeaşi situaţie !
    nu puteam să fim şi noi informaţi cu ceva vreme înainte (aşa cum au fost alţii) ? pînă cînd vom fi trataţi în felul ăsta ? ce mesaj vrea să transmită bp prin atitudinea asta aiuritoare !? de ce ţine neapărat bp să sfideze şi să pedepsească pe toţi jucătorii indiferent dacă s-au folosit de bug-uri sau nu !?

    @ doamna althea, aşteptăm un răspuns punctual pe această temă din partea dumneavostră, indiferent care o fi acesta, măcar să vedem că cineva mai este atent pe forumul ăsta la problemele majore întîmpinate de jucători !
     
  12. deci eu nu am mai jucat 2-3 luni sa imi fac seprom 5-6mil si acuma mill luati tot WTF
     
  13. 90
    cel mai bine era daca ii facea pe toti jucatori care au peste 10 mill de seprom (ca si exemplu) sa ii aduca la 10 mill in max o saptamana o sa ramana fara eu cand joc folosesc pe zi minim 500k de trageri
    dupa ce ma chinui sa fac seprom sa am cu ce sa ma bat acuma mil ia eu care ma chinui sal fac sa ma pot bate cu cei care au trilioane de seprom si pot sa zic si cine are dar nu are rost dar o sa dau un indiciu face yt si ii roman
     
  14. N❗NO

    N❗NO User

    Sa inteleg ca nu e definitiv..?

    Ca n-ar fi corect fata de majoritatea jucatorilor (adica cei care n-au profitat de buguri), sa fie limitati la 1 milion pe cand altii au cate 2 miliarde!
     
  15. O alta metoda mai proasta ca aceasta, nu se putea.
    Sunt foarte multi jucatori care nu joaca zilnic, ca mine, care intra doar sa trimita seprom si au strans foarte mult fara sa fie ajutati de vreun bug.
    Sper sa isi dea seama ca este o implementare care lasa de dorit si sa gaseasca alte metode prin care sa stopeze jucatorii necinstiti.
     
    WIΖΛΓΔ, Tibles, INVICTUS şi o altă persoană apreciază asta.
  16. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,
    Informația respectivă ne-a luat și pe noi prin surprindere. Și pe Discord a apărut în ultimul moment. Nu pot comenta mai mult pentru că nu știu mai mult. Presupun că vor fi multe voci contra, poate că vor fi ''auzite''.
    Nu îți ia nimeni ceea ce ai deja, doar că nu vei mai putea pune peste decât după ce o să scadă sub 1.000.000
    Nu a spus nimeni că nu este definitiv. Vom vedea pe viitor ce se va întâmpla.
     
    savuviorel_007, N❗NO, styv86 și alți 2 apreciază asta.

  17. Multumim pentru raspuns.
    Sper ca acele voci sa fie auzite :) Nu ar fi deloc corect fata de jucatori care au trimis seprom zile, luni pe cont...
     
    Tibles apreciază asta.
  18. N❗NO

    N❗NO User

    Spune clar ca nu iti ia nimeni ce deja ai pe lasere.
    Problema ar fi ca nu mai poti adunapeste 1 mil, in cazul in care nu joci 2-3 saptamani dar vrei sa faci transportul zilnic...
    Poate era mai bine sa ia... toti la zero :rolleyes: (ca eu si asa nu am... iar vecinii au niste capre grase!!!):D:D:D
     
  19. Am inteles ca nu mai poti pune peste 1 mil si ca ce este pe cont ramane.
    Problema care ma deranjeaza este ca sunt jucatori cinstiti care fac multe milioane de trageri, doar prin trimiterea zilnica de seprom.
    Vreau sa cred ca exista alta modalitate de a stopa jucatorii care folosesc lucruri interzise :)
     
    motanu_1990, Tibles, dady77-7 și alți 2 apreciază asta.
  20. Tibles

    Tibles User

    Althea, daca
    • Update (upgrade/actualizare): noi limite pentru lasere, rachete, generatoare, scuturi. Din motive tehnice, limita de upgrade a fost redusă la cantitatea de 1.000.000 (un exces de stive pentru resurse în rafinare cauzează probleme)
    ramane permanent, rog frumos si insistent apeleaza la superiori/tehnic etc , sa mi se stearga contul definitiv si irevocabil din memoria BP.

    De ce nu se deschide o rubrica de feedback dezvoltator referitor la
    Sync 24/01/2019

    eu ... nu am privilegiile necesare pentru deschidere.

    Iar daca pe dezvoltator nu il intereseaza acest feedback al jucatorilor,mai bine ar inchide forumul.

    Nu a spus nimeni că nu este definitiv. Vom vedea pe viitor ce se va întâmpla.

    Daca se va intampla, pentru mine inseamna GAME OVER BP.
     
    WIΖΛΓΔ, N❗NO, dady77-7 și alți 4 apreciază asta.