Securitatea Contului - Anunturi Darkorbit False

Discuție în 'Probleme generale' creată de MidNight_Striker, 27 Noi 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Astazi am primit urmatorul mesaj.

    [​IMG]

    Avand in vedete situatii similare din trecut, acest mesaj este fals si urmareste sa preia contul din posesia jucatorului.

    Am incercat sa adaug utlizatorul la lista neagra insa primesc mesaj de eroare:

    [​IMG]

    Daca primiti un mesaj similar, recomand sa-l trimteti la support si sa-l stergeti din Inbox pentru a evita accesarea in mod accidental.

    Repet, a nu se accesa sub nico forma linkul atasat, nici macar de pe un dummy account. Altfel, se risca pierderea tuturor conturilor autentificate de pe acel sistem.
     
    Modificat ultima dată: 27 Noi 2023
    Dr.dr0g, oviovi70 și Tibles apreciază asta.
  2. Veneficus

    Veneficus User

    fiecare viseaza cate ceva...
     
    BROSCOIUL apreciază asta.
  3. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit


    Multumim pentru notificarea facuta, >>aici<< există deja un avertisment cu privire la acest lucru. O sa transmit mai departe aceasta informatie iar impotriva jucatorului care a trimis acel mail o sa se ia masurile necesare pentru a se impiedica multiplicarea acelui mail spam. Pe viitor, te rog sa contactezi suportul în cel mai scurt timp pentru astfel de sesizări, moderatorii de forum nu au întotdeauna posibilitatea de a interveni imediat.
     
    Modificat ultima dată: 28 Noi 2023
  4. Imi cer scuze ca ma adresesz direct, dar am primit din nou un mesaj similar.

    [​IMG]
     
  5. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    În astfel de situații, înainte de a șterge mesajul, te rog să contactezi imediat suportul, dumnealor pot verifica și lua măsuri.