Sugestie scouts nu inseamna spioni

Discuție în 'Probleme generale' creată de *^*NEMESIS*^*RO*^*!, 23 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. buna seara! as dori sa fac o remarca, citez: "Exterminator .....Învinge 100 de spioni P.E.T." Expresia .....nu inseamna invinge o suta de "scouts". in limba engleza prin scout se intelege cercetas, complet diferit de spion. pentru spion sunt alte 6-7 cuvinte care definesc termenul ! fac acest comentariu pentru ca eu personal am cautat pe toate hartile spionii.. si am omorat fara rost multe alte pet-uri atacatoare. va multumesc!
     
    DORYAN13, motanu_1990 și ghunter apreciază asta.
  2. ai dreptate.este o greseala ,(ca si cea cu titlu VANATOR care nu ar trebui sa para la cei cu lvl mare;))ar fi fost mai bine sa puna spioni intre ghilimele:)
     
  3. hαhαhα

    hαhαhα User

    e adevărat că traducerea este un pic prea "localizată" :)
    cine a făcut armata ştie că trupele de cercetaşi din cadrul fiecărei unităţi sunt de fapt grupuri de comando cu pregătire specială iar menirea lor este să facă "cercetare şi diversiune" în special în zonele ocupate de inamic.
     
  4. **eagle1**

    **eagle1** User

    Poate reusesti sa gasesti si ce inseamna P.E.T Alpha ...:))
     
  5. ha ha ha! eu chiar acolo am facut armata! doar ca nu ne numeam "spioni"! ei faceau armata .... in alta parte :)) ps. eu nu la etimologia cuvantului "scouts" m-am referit, ci la traducerea acestui cuvant! o zi buna si tie!
     
  6. Eventul s-a terninat .. :) cu bine zic eu! Propun inchiderea temei(sugestiei)!
     
  7. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.