salut

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de AlexSicilianul23, 11 Feb 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. mai are cineva probleme la tran7actie de premium7 da sau nu ca nu imi merge butonu de semnu intrebarii....imi 7ice ca nu raspunde cei de la paygate.com....ce treaba au aia7
     
  2. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Ne poți da un print cu mesajul? Ce pachet premium încerci să achiziționezi și ce metodă de plată folosești?
     
  3. am 2 carduri unu cu maestro si unu e visa dar niciunu nu merg ba imi da eroare ba nu merge si la ala cu maestro a mers odata da acuma nu mai merge si nu stiu ce are
    http://prntscr.com/mk3734 uite cu maestro cum da eroare
    http://prntscr.com/mk384k uite cum da si la visa eroare

    si plus ca eram in italia da mi-a mers cu maestro da acuma nu mai merge ca sunt in italia....nu stiu ce sa mai fac....
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Feb 2019
  4. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Ești sigur că nu sunt probleme cu cardurile pe care încerci să le utilizezi? Ai verificat atent dacă ai completat corect toate datele necesare? Ai verificat la bancă dacă poți folosi cardurile pentru plăți online, dacă ai sumele necesare, dacă nu ai limite la plăți, dacă nu cumva - din diverse motive - ai cardurile blocate? După ce te asiguri asupra acestor aspecte, dacă tot nu reușești să faci plățile, poți încerca să contactezi suportul, deși nu pare a fi o problemă de la BP. Dacă ai fi avut cardul în lista negră, nu ți-ar mai fi apărut opțiunea de plată cu cardul.
     
  5. daca ar fi blocate cardurile nu as mai fi fost la cumparaturi si mi-a luat si bani direct de pe card si plus ca visa e facut online dar maestro nu dar a mers o data cand am bagat premium in italia si acuma nu stiu ce are...

    plus ca nu imi arata sa scriu numaru de pe card decat numele meu si atat...sau daca sterg datele tot asa scriu numai numele adresa si atat normal trebuia sa imi arate sa schimb tara da nu merge de nici-o culoare nici cu telefonu nu pot baga am telekom dar nu merge ca imi arata in tara in care sunt in italia nu pot schimba tara nu stiu ce are....in romania cand am bagat cu telefonu era numerele in romanesti si acum nu mai merge imi arata in wind tim si vodafone....dar eu nu vreau asta...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 13 Feb 2019
  6. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Nu poți schimba țara pentru plăți decât cu intervenția suportului - în anumite condiții. Dacă te afli în Italia nu poți efectua plăți cu numere de telefon înregistrate în România. Dacă nu poți introduce datele cardului, probabil de aceea primești eroare. În cazul plății cu Maestro, trebuie să completezi toate câmpurile din prima fereastră - cu datele personale - după care în a doua ferestră vei putea introduce datele cardului:


    f1.png

    f2.png
     
  7. (RBK)

    (RBK) User



    cred ca a incercat de cateva ori cu cardu asta inseamna ca automat la bagat la lista neagra ..am patit si eu asa si am facut suport si mau scos de pe lista neagra...sigur ca a incercat de 3 sau 5 ori ..
     
  8. doar odata am folosit cardu maestro si a mers si acuma cand dau sa bag iara ciuciu...

    am scris numele meu si adresa la care stau si emailul si numarul de telefon si ala de romania si ala de italia si nici asa nu intra ca sa scriu numaru la card nu stiu ce are au umblat astia sigur la plata...prea de multe ori imi da eroare sau pagina aia in alb...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Feb 2019
  9. piropop

    piropop User

    sfatul meu: nu te mai complica cu cardurile bancare...pe linga faptul ca nu poti fi sigur 100% ca nu te rezolva vre-un baiat destept,mai apar si tot felul de complicatii...du-te la cel mai apropiat magazin cu paypoint sau payzone,si ia paysafecard-uri de valorile necesare,cu care poti plati instant si fara nici un fel de griji
     
    ĄMŮИ-ŖĄ și styv86 apreciază asta.